Najofenzívnejší tím NHL opäť úradoval. Súperovi naložil sedem gólov

Prvé mužstvo východnej konferencie, Florida Panthers, zdolalo Montreal Canadiens 7:4. Slováci v nočných dueloch nebodovali.

30.03.2022 07:02
Radosť hráčov Floridy Panthers v NHL. Foto:
Radosť hráčov Floridy Panthers v NHL.

Hosťujúci Canadiens vzdorovali favorizovanej Floride celé dve tretiny. V druhej časti hry dokázali vyrovnať z 1:4 na 4:4, no domáci rozhodli o triumfe tromi gólmi v záverečnej časti hry.

Zostrih zo zápasu Florida vs Montreal.

Kľúčovú úlohu pri triumfe zohrala elitná formácia „panterov“ – trio Sam Bennett, Jonathan Huberdeau a Ryan Lomberg zaznamenalo v stretnutí tri kanadské body.

V nočných dueloch NHL sa predstavili aj dvaja Slováci. Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom vyhrali nad Carolinou 4:3 po predĺžení. Černák odohral vyše 22 minút a pripísal si dve mínusky.

Zostrih zápasu Tampy Bay proti Caroline.

New York Islanders zvíťazili na ľade Columbusu 4:3. Slovenský obranca hostí Zdeno Chára odohral vyše 20 minút a do štatistík si zapísal jednu strelu na bránku aj dva plusové body.

Výsledky NHL:

Boston – Toronto 4:6, Columbus – NY Islanders 3:4, Pittsburgh – NY Rangers 2:3, Florida – Montreal 7:4, Tampa Bay – Carolina 4:3 pp, Minnesota – Philadelphia 4:1, Nashville – Ottawa 4:1, Calgary – Colorado 1:2, Anaheim – Dallas 2:3

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Florida Panthers