Fehérváry dal deň po zranení hlavy gól, Chára sa na ľade opäť pobil

Slovenský hokejista Martin Fehérváry pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Washingtonu na ľade Buffala 3:2 po samostatných nájazdoch.

12.12.2021 07:00
Zdeno Chára Foto:
Zdeno Chára a Mason Geertsen.
debata (3)

Dvadsaťdvaročný obranca vyrovnal v 46. minúte na 2:2, keď po prihrávke Alexandra Ovečkina strelou z prvej prepálil Ukku-Pekku Luukkonena v bránke Sabres. Bol to jeho tretí presný zásah a šiesty bod (3+3) v sezóne. V nájazdovom rozstrele rozhodol o víťazstve Capitals v tretej sérii T.J. Oshie.

Fehérváry pritom nedohral predošlý zápas s Pittsburghom po tom, ako ho zasiahol do hlavy útočník Penguins Brock McGinn. Napokon sa vyhol vážnejšiemu zraneniu a mohol nastúpiť v ďalšom dueli, v ktorom zachránil pre svoj tím predĺženie.

Okrem dôležitého gólu si počas 19:45 minút pripísal aj plusový bod, vyslal tri strely na bránku a rozdal až sedem „hitov“. Sabres sa trápia, utrpeli siedmu prehru v rade.

„Bol to zlý hit. Ale dnes som sa cítil lepšie a som šťastný, že som mohol hrať,“ dodal Fehérváry. Z jeho gólu mal radosť aj tréner Peter Laviolette. „Teší ma, že bol odmenený dôležitým gólom. V každom zápase hrá na doraz a na ľade necháva všetko. Zaslúžil si to,“ povedal tréner „Caps“ pre agentúru AP.

V ďalšom zápase si hráči New Yorku Islanders poradili doma s New Jersey 4:2. Z výhry „ostrovanov“ sa tešil aj skúsený slovenský zadák Zdeno Chára, ktorý opäť odhodil rukavice. Tentoraz sa pobil už v 7. minúte s Masonom Geerstenom. Okrem piatich minút za bitku dostal aj dve minúty za vyvolanie šarvátky a osobný desaťminútový tres­t.

V zápase odohral 14 minút a zaznamenal aj jeden plusový bod. Do zostavy New Jersey sa vrátil jeho krajan Christián Jaroš, ktorý odohral za Devils 8:36 minúty s jednou strelou a tromi bodyčekmi. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar si pripísal mínusový bod, strelu a menší trest za krosček počas 14:26 minúty v akcii.

Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka prehrala na ľade Ottawy Senators 0:4. Hetrikom prispel k triumfu domácich kapitán „senátorov“ Brady Tkachuk.

Zdeno Chára, Pat Maroon Čítajte viac Neprovokujte päste dobráka Cháru. Je to najhorší nápad na svete

Ottawa Senators – Tampa Bay Lightning 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Norris (Batherson, Chabot), 24. Tkachuk (Stützle), 26. Tkachuk (Chabot, Batherson), 57. Tkachuk (Batherson). Brankári: Forsberg – Elliott, strely na bránku: 23:25, 13.076 divákov.

Buffalo Sabres – Washington Capitals 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 14. Hinostroza (Hägg, Bryson), 23. Butcher (Asplund, Okposo) – 4. Eller (Sheary, Oshie), 46. FEHÉRVÁRY (Ovečkin, Kuznecov), rozh. nájazd Oshie. Brankári: Luukkonen – Vaněček, strely na bránku: 31:42, 9554 divákov.

Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 6. McGinn (Aston-Reese, Ruhwedel). Brankári: DeSmith – Gibson (41. Stolarz), strely na bránku: 29:33, 17.435 divákov.

St. Louis Blues – Montreal Canadiens 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Bučnevič (Tarasenko, O'Reilly), 29. Joshua (Brown, Peca), 36. Barbašov (Tarasenko, Bučnevič), 51. Krug (O'Reilly, Brown) – 42. Romanov (Poehling, Dauphin). Brankári: Lindgren – Allen, strely na bránku: 37:23, 16.829 divákov.

Toronto Maple Leafs – Chicago Blackhawks 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Góly: 3. Tavares (Matthews, Nylander), 10. Nylander (Tavares, Liljegren), 15. Matthews (Kaše, Nylander), 24. Engvall (Clifford, Steeves), 59. Kämpf (Rielly, Brodie) – 2. Toews (Johnson, Murphy), 37. Murphy (Hagel), 42. Kubalík (Kurashev, McCabe), 51. McCabe (Stillman, Carpenter). Brankári: Mrázek – Lankinen, strely na bránku: 26:35, 18.934 divákov.

New York Islanders – New Jersey Devils 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 18. Dobson (Barzal, Wahlstrom), 29. Greene (Barzal, Bailey), 37. Parise (Pageau, Mayfield), 50. Pageau (Wahlstrom) – 18. Bratt (Siegenthaler), 19. Hughes (Zacha). Brankári: Sorokin – Schmid, strely na bránku: 29:32, 17.255 divákov.

Arizona Coyotes – Philadelphia Flyers 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 2. Beagle (Roussel, Eriksson), 31. Schmaltz (Dineen, Hayton), 52. Crouse (Schmaltz, Dineen) – 2. van Riemsdyk, 26. Laughton (Konecny, Couturier), 32. Brown, 33. van Riemsdyk (Konecny, Yandle), 48. Giroux (Atkinson, Frost). Brankári: Vejmelka – Jones, strely na bránku: 32:34, 10.562 divákov.

Calgary Flames – Boston Bruins 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 33. Tkachuk (Andersson, Gaudreau), 59. Monahan (Lucic, Andersson) – 18. Clifton (Frederic, Blidh), 26. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 27. McAvoy (Bergeron, Marchand), 43. Lazar (Frederic, Grzelcyk). Brankári: Markström – Ullmark, strely na bránku: 42:27, 16.190 divákov.

Seattle Kraken – Columbus Blue Jackets 4:5 pp (0:0, 1:4, 3:0 – 0:1)
Góly: 34. McCann (Eberle), 44. Schwartz (Donskoi, Giordano), 45. Geekie (Appleton, Tanev), 56. Dunn (Larsson, Järnkrok) – 29. Bjorkstrand (Jenner), 32. Roslovic (Domi, Voráček), 37. Domi (Roslovic, Bean), 40. Domi (Bjorkstrand, Jenner), 61. Bean (Voráček, Kuraly). Brankári: Grubauer – Merzlikins, strely na bránku: 32:29, 17.151 divákov.

Edmonton Oilers – Carolina Hurricanes 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 31. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Nurse) – 8. Aho (Trocheck, Teräväinen), 27. Niederreiter (Aho), 58. Aho (Teräväinen, Cole). Brankári: Koskinen – Andersen, strely na bránku: 23:31, 18.025 divákov.

San Jose Sharks – Dallas Stars 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Hertl (Meier, Barabanov), 37. Karlsson (Meier, Barabanov) – 49. Raffl (Hakanpää, Raffl). Brankári: Reimer – Holtby, strely na bránku: 25:35, 14.145 divákov.

Los Angeles Kings – Minnesota Wild 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 35. Danault (Doughty), 51. Lemieux (Grundström, Moore) – 34. Foligno (Dumba, Fiala). Brankári: Quick – Kähkönen, strely na bránku: 37:31, 15.897 divákov.