Tatar strelil parádny gól, ale na body to nestačilo

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal svoj piaty gól v prebiehajúcej sezóne NHL, no jeho tím New Jersey prehral na ľade Minnesoty 2:5. Pre domácich to bolo už piate víťazstvo v rade.

03.12.2021 06:49
Devils Wild Hockey Tatar NHL Foto: ,
Tomáš Tatar (90) a Dougie Hamilton (7) oslavujú gól do siete Minnesoty.

Tatar sa strelecky presadil v druhom dueli za sebou, keď v 28. minúte využil prienikový pas od obrancu Dougieho Hamiltona a strelou pomedzi betóny brankára Kaapa Kahkonena znížil z brejku priebežne na 2:3 z pohľadu hostí.

Viac gólov však už „diabli“ nepridali a prehrali tak siedmy z uplynulých deviatich zápasov.

Tatar odohral 13:29 min a mal celkovo štyri strely na bránku. Rus Kirill Kaprizov sa v drese Minnesoty blysol dvoma gólmi a asistenciou, Ryan Hartman mal gól a dve asistencie.

Patrick Kane rozhodol v nájazdoch o triumfe Chicaga na ľade Washingtonu 4:3. Kapitán domácich Alexander Ovečkin sa gólovo nepresadil, pripísal si jednu asistenciu.

Jeho slovenský spoluhráč, obranca Martin Fehérváry mal minutáž 19:33 s dvoma plusovými bodmi, dvoma bodyčekmi a jednou strelou na bránku.

Švédsky obranca Victor Hedman prispel dvoma gólmi a asistenciou k víťazstvu Tampy Bay nad St. Louis 4:2. Obranca domácich Erik Černák odohral 20:17 min, mal plusový bod, tri strely a štyrikrát zblokoval pokusy súpera.

St. Louis pred zápasom zaradili na covidovú listinu brankára Jordana Binningtona a obrancu Justina Faulka.

Dallas zdolal doma Columbus 3:2 a zaznamenal šiesty triumf v sérii. Dvoma gólmi sa na tom podieľal Jason Robertson, slovenský obranca domácich Andrej Sekera odohral necelých 10 minút.

Brankár Jeremy Swayman zaznamenal so 42 zákrokmi tretie čisté konto v kariére a aj vďaka nemu Boston uspel na ľade Nashvillu 2:0.

Najlepší centri v histórii NHL Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
1. Wayne Gretzky - 224 bodov

Florida zdolala doma Buffalo 7:4, Jonathan Huberdeau si pripísal päť bodov (1+4) a bývalý hráč Sabres Sam Reinhart štyri (1+3). Panthers prehrávali po prvej tretine 0:3 a neskôr aj 1:4, ale šiestimi gólmi za sebou, z toho štyrmi v tretej tretine, otočili skóre vo svoj prospech.

Florida sa tak stala deviatym tímom v NHL, ktorému sa podaril obrat z trojgólového manka v dvoch zápasoch za sebou.

Pred dvomi dňami otočili “panteri” duel s Washingtonom z 1:4 na 5:4. Sergej Bobrovskij inkasoval štyri góly z dvanástich striel, medzi žrďami ho v druhej tretine nahradil Spencer Knight a ten chytil všetkých 19 striel Buffala.

“Potrebovali sme nejaké zmenu, Bob za góly nemohol. Púšťali sme súpera do brejkov, vôbec sme mu nepomohli,” povedal tréner Floridy Andrew Brunette. Huberdeau nastúpil na 614. zápas za Floridu a posunul sa na druhé miesto za Stephena Weissa (654), obranca Lucas Carlsson strelil svoj prvý gól v NHL.

NHL

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly: 53. Teräväinen (Aho, Slavin), 54. Svečnikov (Jarvis, Aho) – 3. Formenton (Ennis), 50. Formenton (Ennis, Zub), 55. Norris (Batherson, Tkachuk). Brankári: Raanta – Forsberg, strely na bránku: 49:20, 14.915 divákov.

Florida Panthers – Buffalo Sabres 7:4 (0:3, 3:1, 4:0)
Góly: 30. Carlsson (Huberdeau, Reinhart), 33. Reinhart (Carlsson, Huberdeau), 36. Ekblad (Huberdeau, Reinhart), 42. Ekblad (Weegar, Huberdeau), 49. Lundell (Verhaeghe, Ekblad), 59. Huberdeau (Reinhart), 60. Lundell (Verhaeghe, Weegar) – 4. Hinostroza (Dahlin, Eakin), 8. Cozens (Okposo), 15. Hinostroza (Cozens), 32. Mittelstadt (Asplund, Jokiharju). Brankári: Bobrovskij (32. Knight) – Dell, strely na bránku: 45:31, 11.751 divákov.

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 27. Chiarot (Caufield, Armia) – 24. Ničuškin (O'Connor), 36. Makar (Girard, MacKinnon), 43. Burakovsky (Ničuškin, Kadri), 58. Landeskog (Rantanen, Toews). Brankári: Allen – Johansson, strely na bránku: 20:34, 20.092 divákov.

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 8. Palát (Colton, Stamkos), 45. Cirelli (Killorn, Hedman), 49. Hedman (Maroon), 51. Hedman – 35. Saad (Thomas, Perunovich), 48. Bučnevič (Perunovich, Thomas). Brankári: Vasilevskij – Husso, strely na bránku: 35:28, 19.092 divákov.

Washington Capitals – Chicago Blackhawks 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. Dowd (Hagelin, Hathaway), 38. Kuznecov (Ovečkin), 41. Hathaway (Dowd) – 19. DeBrincat (Kane, Jones), 33. Kubalík (DeBrincat, Dach), 52. Jones (Slavin, McCabe), rozh. náj. P. Kane. Brankári: Vaněček – Fleury, strely na bránku: 28:28, 18.573 divákov.

New York Islanders – San Jose Sharks 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. Barzal (Greene, Mayfield) – 10. Bonino (Dahlén, Meier), 61. Karlsson (Meier, Couture). Brankári: Sorokin – Hill, strely na bránku: 25:35, 17.255 divákov.

Minnesota Wild – New Jersey Devils 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Góly: 9. Kaprizov (Hartman, Kähkönen), 12. Pitlick (Rask), 23. Kaprizov (Zuccarello, Goligoski), 31. Kulikov (Hartman, Kaprizov), 57. Hartman (Goligoski) – 23. Graves (Hamilton, McLeod), 28. TATAR (Hamilton). Brankári: Kähkönen – Blackwood, strely na bránku: 38:31, 16.112 divákov.

Nashville Predators – Boston Bruins 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. DeBrusk (Smith, Coyle), 21. Carlo (Haula). Brankári: Saros – Swayman, strely na bránku: 42:33, 17.159 divákov.

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Robertson (Pavelski, Hakanpää), 37. Seguin (Hakanpää, Faksa), 38. Robertson (Pavelski, Suter) – 7. Jenner, 22. Texier (Boqvist, Gavrikov). Brankári: Oettinger – Tarasov, strely na bránku: 37:22, 17.098 divákov.

Los Angeles Kings – Calgary Flames 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 5. Iafallo (Edler, Arvidsson), 39. Edler (Arvidsson, Danault) – 12. Mangiapane (Backlund, Hanifin), 17. Lucic (Mangiapane, Kylington), 25. Tkachuk (Gaudreau, Gudbranson). Brankári: Petersen – Markström, strely na bránku: 42:32, 12.341 divákov.