Sekera sa vrátil z tribúny a asistoval, Dallas vyhral prvýkrát v riadnom čase

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel v noci na nedeľu v NHL jednou asistenciou k výhre Dallasu nad Philadelphiou 5:2. Stars vybojovali v trinástom zápase prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne.

14.11.2021 07:02
Andrej Sekera Foto:
Andrej Sekera.

Pre Sekeru, ktorý sa vrátil do zostavy „hviezd“ po štyroch zápasoch strávených na tribúne, to bol v deviatom tohtosezónnom štarte prvý kanadský bod. Zároveň to bola jeho jubilejná 200. asistencia a 250. bod v profiligovej kariére. Proti Flyers odohral 13:35 min., vyslal jednu strelu na bránku a nazbieral dve plusky.

Boston zvíťazil na ľade New Jersey 5:2, slovenský útočník domácich Tomáš Tatar odohral 17:22 minút a pripísal si dva mínusové body. Jeho spoluhráč Christián Jaroš nehral pre zranenie. „Diabli“ ukončili trojzápasovú víťaznú sériu.

Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka zdolala vo floridskom derby Panthers 3:2 po predĺžení. Vegas si poradil s Vancouverom 7:4, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke, celý zápas za Canucks odchytal Thatcher Demko.

Výsledky NHL:
New Jersey – Boston 2:5, Columbus – New York Rangers 3:5, Tampa Bay – Florida 3:2 pp, Detroit – Montreal 3:2 pp, Ottawa – Pittsburgh 6:3, Buffalo – Toronto 4:5, Winnipeg – Los Angeles 3:2 pp, Carolina – St. Louis 3:2, Dallas – Philadelphia 5:2 /SEKERA za domácich 0+1/, Nashville – Arizona 4:1, Colorado – San Jose 6:2, Seattle – Minnesota 2:4, Vegas – Vancouver 7:4

Najlepšie platení hokejisti zo SR v sezóne 2021/22 Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL) - 490...
Viac na túto tému: #Andrej Sekera #Dallas Stars