Capitals uspeli v prestrelke. Chára zbieral hity, Pánik mínusky

Hokejisti Dallasu Stars prehrali v noci na nedeľu v NHL na ľade Caroliny Hurricanes 0:1.

05.04.2021 07:00
Zdeno Chára Foto: ,
Ako od steny. Tak odletel Andreas Johnsson od Zdena Cháru.

Duel dohrávali bez trénera Ricka Bownessa, ktorému po druhej tretine doručili pozitívny test na koronavírus a v súlade s protokolom musel opustiť striedačku. Nahradil ho asistent John Stevens.

„Hviezdy“ nenadviazali na úspech z piatkového stretnutia, keď zdolali Carolinu 3:2. O jediný gól sa postaral v 21. minúte Jordan Martinook.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí 15:46 minúty a zblokoval dve strely súpera.

Zostrih zo zápasu Carolina - Dallas.

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil svoj 725. gól v profilige a aj s dvoma asistenciami pomohol Washingtonu k triumfu nad New Jersey 5:4.

Zdeno Chára absolvoval v drese Capitals 18:22 minúty, Richard Pánik 8:43 a mal dva mínusové body.

Ovečikin sa presadil v presilovej hre a s 265 gólmi v početnej výhode vyrovnal zápis Bretta Hulla na druhom mieste historickej tabuľky, líder Dave Andreychuk mal na konte o deväť zásahov viac.

Washington zdolal New Jersey aj ôsmykrát v tejto sezóne a utvoril klubový rekord v počte triumfov nad jedným súperov v ročníku.

Zostrih zo zápasu New Jersey - Washington.

Hráči Tampy Bay prehrali v nedeľnom zápase na domácom ľade s Detroitom 1:5.

V zostave „bleskov“ opäť chýbal pre zranenie dolnej časti tela slovenský obranca Erik Černák, ktorý vynechal už šiesty zápas po sebe.

Zostrih zo zápasu Tampa Bay - Detroit.

NHL – výsledok:

TAMPA BAY LIGHTNING – DETROIT RED WINGS 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 45. Hedman (Stamkos, Foote) – 20. Larkin (Erne, Hronek), 37. Filppula (Glendening, Namestnikov), 37. Rasmussen (Djoos, Mantha), 39. Staal (Mantha), 55. Helm (Glendening, Namestnikov).
Brankári: Gibson – Greiss, strely na bránku: 28:18.

NEW JERSEY DEVILS – WASHINGTON CAPITALS 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Góly: 4. Zajac (Merkley, Murray), 38. Šarangovič (Murray, Hughes), 51. Bratt (Zacha), 56. Zajac (Merkley, Murray) – 10. Oshie (Ovečkin, Dillon), 24. Sheary (Orlov, Schultz), 29. Ovečkin (Bäckström, Kuznecov), 43. Hagelin (Hathaway, Dillon), 46. Kuznecov (Ovečkin, Orlov).
Brankári: Blackwood – Samsonov, strely na bránku: 39:19.

FLORIDA PANTHERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Barkov (Hörnqvist, Weegar), 48. Vatrano, 53. Forsling (Barkov, Weegar).
Brankári: Driedger – Korpisalo, strely na bránku: 35:32.

CAROLINA HURRICANES – DALLAS STARS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 21. Martinook (Trocheck, Pesce).
Brankári: Mrázek – Oettinger, strely na bránku: 38:28.

CALGARY FLAMES – TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 12. Nordström (Giordano, Bennett), 20. Mangiapane (Backlund, Lucic) – 1. Rielly (Matthews), 38. Galchenyuk (Tavares, Nylander), 47. Tavares (Nylander, Muzzin), 50. Matthews (Marner, Hyman).
Brankári: Rittich – Hutchinson, strely na bránku: 34:30.

ANAHEIM DUCKS – ARIZONA COYOTES 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Carrick (Zegras), 15. Grant (Zegras, Jones) – 9. Chychrun (Hayden, Goligoski), 56. Chychrun (Schmaltz, Garland), 63. Chychrun (Keller, Larsson).
Brankári: Gibson – Hill, strely na bránku: 20:31.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Washington Capitals #New Jersey Devils