Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V zámorí riešia poetický koniec Chárovej kariéry. Nespája sa s Bostonom

New York Islanders je klub, kde Zdeno Chára v sezóne 1997/1998 začal svoju skvostnú kariéru v NHL. A podľa istých zámorských indícií by ju tam 43-ročný slovenský obranca aj mohol ukončiť.

16.11.2020 11:58
Zdeno Chára Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára v súboji s New Yorkom Islanders na archívnej snímke.
debata

Toto spojenie by mohlo dávať zmysel, ale Michel Anderson z Eyes on Isles si nemyslí, že k nemu nakoniec aj dôjde.

Podľa špecializovaného webu slovaknhl.sk Jimmy Murphy z Boston Hockey Now informoval, že o služby kapitána Bostonu majú záujem aj v tíme NY Islanders.

Kariéra Zdena Cháru v NHL vo fotografiách Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Zdeno Chára od príchodu do NHL patril k...

Radi by získali defenzívne ladeného veterána, pričom obľubujú hráčov s charakterom. Chára by to spĺňal.

„Pri súčasnom hráčskom trhu ovplyvnenom pandémiou a 43 rokoch trenčiansky rodák nebude požadovať drahý kontrakt. Islanders by si ho mohli dovoliť a bol by to poetický koniec kariéry na mieste, kde ju v rámci NHL začínal,“ napísal Murphy.

Islanders draftovali Cháru v roku 1996 z celkového 56. miesta a pred 19 rokmi ho vymenili do Ottawy. Tam sa vypracoval na jedného z najspoľahli­vejších obrancov NHL.

Neskôr v Bostone sa z neho stal líder tímu na ľade aj mimo neho. Práve v Bostone si vybudoval pozíciu budúceho člena Siene slávy.

VIDEO: Prvý gól Zdena Cháru v NHL. Strelil ho v drese Islanders

Podľa Andersona k jeho návratu na Long Island nedôjde aj napriek tomu, že by bol skvelým mentorom pre nádejného Noaha Dobsona.

"Prečo by sa chcel Chára vracať do New Yorku? Podľa všetkého chce zostať v Bostone. Jeho agent Matt Keator povedal Murphymu, že Chára jednoducho čaká na to, ako sa sformuje ročník 2020/2021, a preto sa neponáhľa s podpisom zmluvy s Bostonom.

„Kým Islanders majú málo miesta v rozpočte, s ktorým by mohli pracovať, Bruins majú k dispozícii 6,657 mil. USD a už iba Jaka DeBruska čakajúceho na zmluvu. Môžu si upísať oboch a stále im nejaké peniaze zostanú,“ vysvetlil Anderson.

debata chyba
Viac na túto tému: #Zdeno Chára #New York Islanders