Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

NHL je späť. Tatar odštartoval prípravu gólom

Hokejisti Montrealu Canadiens nestačili vo svojom úvodnom prípravnom zápase pred reštartom NHL na Toronto Maple Leafs. V kanadskom derby podľahli 2:4.

29.07.2020 06:09 , aktualizované: 20:53
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar pred brankárom Toronta Frederikom Andersenom.

O prvý gól Canadiens sa postaral Tomáš Tatar. Slovenský útočník sa presadil v 37. minúte duelu. Jeho presný zásah znamenal zníženie na 1:2.

Zostrih zo zápasu Montreal - Toronto.

Canadiens prestrieľali súpera 30:23, no až dvakrát inkasovali počas vlastnej presilovky, pričom sami nevyužili ani jednu zo šiestich početných výhod.

V druhom prípravnom stretnutí si hokejisti Philadelphie Flyers poradili s Pittsburghom Penguins 3:2 po predĺžení.

Zostrih zo zápasu Philadelphia - Pittsburgh.

Edmonton priviedol k triumfu 4:1 nad Calgary kapitán Connor McDavid, ktorý strelil dva góly „olejárov“ vrátane víťazného.

Hokejisti Tampy Bay triumfovali v Toronte nad Floridou 5:0. Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty.

Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).