NHL je späť. Tatar odštartoval prípravu gólom

Hokejisti Montrealu Canadiens nestačili vo svojom úvodnom prípravnom zápase pred reštartom NHL na Toronto Maple Leafs. V kanadskom derby podľahli 2:4.

29.07.2020 06:09 , aktualizované: 20:53
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar pred brankárom Toronta Frederikom Andersenom.

O prvý gól Canadiens sa postaral Tomáš Tatar. Slovenský útočník sa presadil v 37. minúte duelu. Jeho presný zásah znamenal zníženie na 1:2.

Zostrih zo zápasu Montreal - Toronto.

Canadiens prestrieľali súpera 30:23, no až dvakrát inkasovali počas vlastnej presilovky, pričom sami nevyužili ani jednu zo šiestich početných výhod.

V druhom prípravnom stretnutí si hokejisti Philadelphie Flyers poradili s Pittsburghom Penguins 3:2 po predĺžení.

Zostrih zo zápasu Philadelphia - Pittsburgh.

Edmonton priviedol k triumfu 4:1 nad Calgary kapitán Connor McDavid, ktorý strelil dva góly „olejárov“ vrátane víťazného.

Hokejisti Tampy Bay triumfovali v Toronte nad Floridou 5:0. Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty.

Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).