Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Chára: S Raskom do karantény nikdy. Jeho prdy nie sú v poriadku

V hokejovom Bostone zvládajú krízu spojenú s koronavírusom v dobrej nálade. Dôkazom je aj špásovanie slovenského obrancu a kapitána "medveďov" Zdena Cháru na účet fínskeho brankára Tuukku Raska. Chára s úsmevom povedal, že s Raskom by nechcel ísť do spoločnej karantény a podal aj vysvetlenie.

31.03.2020 09:05
Chára Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára objíma brankára Tuukku Raska.
debata (1)

„Musím povedať, že spôsob, akým prdí, nie je v poriadku. Príšerne to zapácha. On má rád kuracie krídelká. A keď ich doje a ja sedím za ním v autobuse… Veľmi sa vtedy musím ovládať,“ prezradil Chára o Raskovi, cituje ho oficiálny portál Bostonu Bruins.

„Určite to nie sú vety, ktoré by ste očakávali na webovej prezentácii Bostonu. Ako však povedal Zdeno Chara, žijeme v divných časoch,“ doplnili na vysvetlenie na bostonbruins.com.

Chára sa zúčastnil na videokonferencii s troma ďalšími hokejistami z Atlantickej divízie Východnej konferencie NHL. Jeho spoločníkmi vo videohovoroch boli útočníci John Tavares z Toronta Maple Leafs, Dylan Larkin z Detroitu Red Wings a Brady Tkachuk z Ottawy Senators.

Chára najprv odpovedal na otázku, s kým zo svojich spoluhráčov by chcel byť v karanténe. „Boli by to Charlie Coyle a Kevan Miller pre ich schopnosti hovoriť o čomkoľvek. Dokážu sa vyjadriť k akejkoľvek téme,“ vysvetlil Chára.

Svojmu kapitánovi sa snažil v inej debate na instagrame oponovať o 19 rokov mladší český spoluhráč David Pastrňák. Najlepší strelec Bruins aj celej NHL v tejto dosiaľ nedokončenej sezóne podotkol, že on by chcel byť v Raskom v karanténe.

„Milujem kuracie krídelká rovnako ako on. A navyše on má doma saunu, takže sa tam dá po tréningu poriadne spotiť. Áno, jeho prdy sú dosť zlé, ale myslím si, že by som to vedel vydržať. Na tréningu by som sa snažil korčuľovať ďalej od neho,“ zareagoval 48-gólový líder strelcov v tejto sezóne NHL.

Český ostrostrelec ešte dodal, že dni v izolácii trávi sledovaním zábavných televíznych programov, akými sú Lucifer, The Sinner a Tiger King. „Rovnako varím ryžu a zeleninu a užívam si spoločnosť šteniatka Eko,“ doplnil rodák z Havířova.

Čo sa týka Cháru, aj on sa pridal k hokejistom, ktorí sa v čase koronakrízy prihovorili fanúšikom, aby dodržiavali karanténne opatrenia a dbali na svoje zdravie. Zároveň sa čerstvo 43-ročný hokejista poďakoval lekárom, záchranárom a všetkým ľuďom v meste Boston, ktorí sa vo verejnom záujme angažujú v týchto neľahkých časoch. Chárov inšpirujúci odkaz na sociálnej sieti si všimol aj starosta Bostonu Marty Walsh.

„Zdeno Chára je jeden z najkrajších príkladov veľkosti človeka, aké sme mohli zažiť v našom meste. Je pravá inšpirácia pre nás všetkých,“ napísal Walsh na twitteri.„Zdeno, ďakujeme ti, že si nám pripomenul, čo to znamená byť ‚BostonStrong‘,“ doplnil starosta jedeného z najväčších amerických miest.

Boston mal k 30. marcu 825 známych prípadov nákazy na koronavírus, 59 ľudí sa už oficiálne uzdravilo a dvaja zomreli.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Zdeno Chára #Boston Bruins #Tuukka Rask #koronavírus