Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vyhadzov Babcocka mu nepomohol. Marinčin: Musím byť trpezlivý

V zostave Toronta Maple Leafs v zámorskej hokejovej NHL sa neobjavil od 2. novembra. V doterajšom priebehu sezóny odohral slovenský obranca Martin Marinčin iba sedem duelov v profilige a k návratu do zostavy "javorových listov" mu nepomohla ani zmena hlavného trénera.

25.12.2019 19:51
Martin Marinčin Foto: ,
Martin Marinčin v drese Toronta (vpravo).
debata

Uznávaného Mika Babcocka nahradil mladý Sheldon Keefe, ktorý košického rodáka dobre pozná z pôsobenia v tíme Toronto Marlies v AHL. Napriek tomu ho zatiaľ nenasadil do zápasu.

„Som profesionál, viem, ako sa musím nastaviť v hlave. Tak, aby som zahral dobre, keď dostanem šancu. Správne nastavenie je dôležité. Vtedy nemá hráč problém dostať sa rýchlo do zápasu, aj keď dlhšie nehrá. Maple Leafs sa momentálne darí, preto musím trpezlivo čakať na príležitosť,“ vysvetlil v rozhovore pre HockeySlovakia.sk najproduktívnejší hráč slovenskej reprezentácie na tohtoročných domácich MS.

Dvadsaťsedemročný bek nastupoval pod vedením Keefa počas úspešnej sezóny 2017/18 v AHL, keď Toronto Marlies dokráčalo až ku Calderovmu poháru. Spoluprácu s 39-ročným koučom si pochvaľoval a dúfa, že si pod ním zahrá aj v NHL.

„Sheldon mi pomohol uvoľniť sa na ľade a hrať svoju hru. Neraz mi vravel, aby som sa upokojil, uvoľnil. Nech hrám hokej, ktorý viem hrať. Vedel, aký som hokejista a čo potrebujem. Pomohol mi vrátiť pokoj na hokejku. Teraz je ťažké hovoriť, či pod jeho vedením dostanem viac šancí. Musím byť trpezlivý a čakať,“ prezradil.

Marinčin odišiel do zámoria ešte pred ročníkom 2010/11, a tak dlhodobo trávi vianočné sviatky ďaleko od rodného mesta.

„Vianoce trávim po boku manželky, ktorá sa o mňa fantasticky stará. Na Vianoce pripraví všetky tradičné jedlá, vytvorí pravú vianočnú atmosféru. To znamená, že na vianočnom stole nemôže chýbať moja obľúbená kapustnica. Darčeky distribuujem na Slovensko poštou alebo ich vezme niekto, kto nás v tomto čase príde navštíviť. Niekedy sa stane, že ich doma odovzdám až po sezóne,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Marinčin #Toronto Maple Leafs