Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sexizmus za mikrofónom. Exhviezdu NHL suspendovali

Americká televízna spoločnosť NBC pozastavila činnosť svojmu analytikovi Jeremymu Roenickovi.

25.12.2019 14:23
Jeremy Roenick Foto: ,
Jeremy Roenick v drese Chicaga pri ocenení v roku 2017.
debata

Bývalý hráč NHL, ktorý odohral v profilige viac ako 1300 zápasov s bilanciou 566 gólov a 772 asistencií, sa v podcaste „Spittin 'Chiclets“ nevhodne vyjadril na adresu kolegov Kathryn Tappenovej a Patricka Sharpa.

Televízna spoločnosť pozastavila Roenickovi činnosť a zatiaľ nie je známe, či sa vráti do vysielania. Dištanc mu udelili po sexistických narážkach na Tappenovú, s ktorou strávili manželia Roenickovci spoločnú dovolenku.

Bývalý hráč Chicaga Blackhawks, Phoenixu Coyotes, Philadelphie Flyers, San Jose Sharks a Los Angeles Kings, viackrát spomenul Tappenovú v súvislosti s možnosťou sexu v trojici: „V hoteli som predstieral, že pôjdeme všetci traja spolu do postele. Bolo by to síce fajn, ale nikdy sa to nestane.“

Svoju kolegyňu neskôr označil ako jednu z najprofesio­nálnejších osobností, aké pozná. Tappenová reagovala vyhlásením: „Zatiaľ čo ja a Jeremy sme naďalej dobrými priateľmi, to, čo povedal, bolo neprijateľné. Najmä medzi kolegami na pracovisku sa toto nerobí. Jeho poznámky sa ma dotkli,“ citoval ju portál nypost.com.

Ďalší bývalý hokejista a teraz analytik Patrick Sharp sa tiež stal terčom Roenickových narážok: „Patrick je veľmi pekný. Ak by sa ma spýtal, či by som s ním chcel niečo mať, hneď nepoviem nie.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Patrick Sharp #Jeremy Roenick #Kathryn Tappenová