Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Obrovská výmena v NHL! Phaneuf a ďalších osem hráčov menia pôsobisko

Kanadský hokejový obranca Dion Phaneuf prestúpil v rámci kanadsko-americkej NHL z klubu Toronto Maple Leafs do Ottawy Senators.

09.02.2016 19:40
Toronto Ottawa Phaneuf Foto:
Kapitán Toronta Dion Phaneuf zozadu napáda Erika Condru z Ottawy.
debata (1)

Stal sa súčasťou rozsiahlej výmeny medzi dvoma kanadskými klubmi pred ukončením prestupového obdobia. Dohoda medzi manažérmi Louom Lamorriellom a ottawským Bryanom Murraym zahŕňa až deviatich hokejistov profiligy. Z Toronta sa do Ottawy presunuli útočníci Matt Frattin, Casey Bailey, Ryan Rupert a obranca Cody Donaghey. Opačným smerom putoval Jared Cowen, český útočník Milan Michálek, Colin Greening, Tobias Lindberg a možnosť druhého výberu v budúcoročnom drafte.

Nekompromisný Phaneuf, ktorý bol kapitánom „javorových listov“ počas šiestich sezón, sa stal ústredným bodom dohody. Zaujať by tak mohol miesto v prvej formácii po boku dvojnásobného držiteľa Norris Trophy pre najlepšieho obrancu ligy Erika Karlssona. Tridsaťročnému rodákovi z Edmontonu zostávalo do uplynutia zmluvy zotrvať v Toronte ešte päť sezón. Ročná výška jeho platu je 7 miliónov amerických dolárov. V aktuálnej sezóne nazbierala nová akvizícia „senátorov“ 24 kanadských bodov za 3 góly a 21 asistencií v 51 stretnutiach.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Toronto Maple Leafs #Ottawa Senators #Dion Phaneuf
Načítavajú sa športové výsledky...