Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ďalší násilník v Los Angeles: Český brankár napadol svoju priateľku

Český hokejový brankár Patrik Bartošák si v USA poriadne zavaril. Dvadsaťdvaročného gólmana čaká v Kalifornii súd za domáce násilie.

18.11.2015 13:42
Ben Bishop Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Rodák z mesta Kopřivnice podľa polície napadol svoju priateľku. Patrik Bartošák sa pred súd prvýkrát postaví v polovici decembra. Synovec skúseného útočníka Radka Bonka je súčasťou štruktúr klubu Los Angeles Kings, no v NHL ešte nechytal. Dlhodobo pôsobí v nižších súťažiach, väčšinou vo farmárskej AHL.

„Je to veľmi vážne obvinenie. Takéto správanie odmietame tolerovať. Budeme ďalej zbierať informácie o tomto prípade,“ uvádza sa v stanovisku klubu Los Angeles Kings. Táto organizácia už má podobnú skúsenosť s iným hokejistom, ruský obranca Viačeslav Vojnov v jeseni 2014 napadol svoju priateľku a v lete 2015 pobudol aj za mrežami. Správu priniesol denník Los Angeles Times.

Podľa The Hockey News Bartošák svoju priateľku tlačil k múru a vyhrážal sa jej. Vzápätí ju začať škrtiť a uštedril jej rany do oblastí pŕs, hlavy a nôh. „Ak mi k tomu nič nepovieš, zabijem ťa! Dúfam, že si uvedomuješ, že ťa pošlem k zemi a uspím, než odídem,“ kričal vraj Bartošák na priateľku, pravdepodobne už bývalú.

debata chyba
Viac na túto tému: #Los Angeles Kings #Patrik Bartošák