Boston ratoval dôležité body štrnásť sekúnd pred koncom. Chára skóroval

Zo siedmich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v sobotňajšom desaťzápasovom programe NHL, bodoval iba kapitán Bostonu Zdeno Chára. Andrej Meszároš z Buffala sa zranil, Jaroslav Halák na Floride nedostal šancu v bránke New York Islanders.

07.03.2015 22:18 , aktualizované: 08.03.2015 08:12
Boston, Philadelphia Foto: ,
Ostrý súboj pri mantineli v podaní Carla Soderberga (34) z Bostonu a hráčov Philadelphie Michaela Raffla (12) a Wayna Simmondsa (17).

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad Philadelphiou Flyers 3:2 po predĺžení a posilnili si šancu na účasť v play-off. Zdeno Chára poslal v 8. min tím do vedenia šiestym presným zásahom v tejto sezóne.

„Letci“ však potom otočili nepriaznivý stav, ale pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny Brad Marchand vyrovnal a ten istý hráč vo štvrtej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich. Philadelphia prehrala s Bostonom aj tretí duel v tomto ročníku. Chára odohral 22:16 min.

O výhre Floridy nad New Yorkom Islanders rozhodol v samostatných nájazdoch Jonathan Huberdeau. Hviezda Islanders John Tavares strelil v riadnom hracom čase 32. gól v sezóne, čo je jeho osobný rekord. V zostave Panthers chýbal pre chorobu Tomáš Kopecký. Ľubomír Višňovský z Islanders ohrozil domácu bránku dvakrát počas vyše 22 minút pobytu na ľade. V bránke tímu z Long Islandu debutoval Čech Michal Neuvirth.

Góly z hokejok šiestich rôznych hráčov znamenali výhru St. Louis v Toronte 6:1. Maple Leafs prehrali druhý duel v rade, Blues ukončili päťzápasovú sériu u súperov tretím víťazstvom. Richard Pánik v drese Toronta odohral takmer 16 minút.

Rovnakým pomerom 6:1 vyhral Washington doma nad Buffalom. Kapitán Capitals Alexander Ovečkin si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže, keď strelil už 44. gól. Nicklas Bäckström vyrovnal klubový rekord Michala Pivoňku v počte asistencií (418). Andrej Meszároš súboj nedohral pre zranenie v hornej časti tela.

Veľmi dobré výkony predviedli brankári Semion Varlamov z Colorada, Marc-Andre Fleury z Pittsburghu a Carey Price z Montrealu, ktorí v sobotu neinkasovali a pomohli svojim tímom k výhram. Fleuryho ani raz neprekonali hráči Los Angeles, súboj v Kalifornii rozhodol v prospech Penguins v 62. min P. Hörnqvist. Pittsburgh pritom nehral ofenzívne, na bránku Kings vyslal len osemnásť striel.

Marián Gáborík bol najaktívnejším strelcom zápasu, za chrbát Fleuryho neprešiel ani jeden z jeho šiestich pokusov. Nepresadil sa ani Andrej Sekera. Štyrikrát ohrozil Varlamova z Colorada útočník Marko Daňo z Columbusu, on a ani jeho spoluhráči nenašli na ruského brankára recept.

Varlamov dosiahol piatu nulu v sezóne a osemnástu v kariére. Jarome Iginla dosiahol 1121. bod kariéry a v historickej tabuľke kanadského bodovania ligy je už na 43. mieste. Price z Montrealu pomohol siedmym shutoutom sezóny k výhre 2:0 nad Arizonou.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia zámorskej hokejovej NHL:

Boston Bruins – Philadelphia Flyers 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 8. CHÁRA (Hamilton, P. Bergeron), 60. Marchand (Hamilton, L. Eriksson), 64. Marchand (Talbot, Spooner) – 30. Voráček (Streit, C. Giroux), 56. VandeVelde (N. Schultz, B. Schenn)

Arizona – Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 35. Eller (Smith-Pelly), 60. Gallagher (Plekanec, Pacioretty)

Columbus – Colorado 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Iginla (Barrie, Tanguay), 4. Landeskog (R. O'Reilly, Barrie), 10. Duchene, 50. Tanguay (Barrie, Guenin) Marko Daňo (Columbus) odohral 11:36 min, 0+0, 4 strely, 2 tr. minúty

Florida – New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. Gudbranson, 29. Bjugstad (J. Jokinen, Petrovic), 50. Huberdeau (Barkov, Jágr), rozhodujúci sam. nájazd Huberdeau – 25. Tavares (Lee), 36. Leddy (Tavares, Nielsen), 53. Bailey (Tavares)
Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 22:05 min, 0+0, 2 strely

Nashville – Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 31. Ellis (C. Smith, Ribeiro) – 15. Michael Frolík (Ladd, Enström), 31. Wheeler (Myers, Stafford), 60. Stafford (Wheeler, Scheifele)

Tampa Bay – Dallas 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
Góly: 13. Stralman (Palát), 16. Kučerov (Palát, Coburn), 44. Killorn (Callahan, Hedman), 46. Hedman (T. Johnson, Palát), 60. B. Boyle – 15. Seguin (Spezza, Jamie Benn), 24. Seguin (Klingberg), 32. Fiddler (Goligoski, Sceviour), 60. Fiddler (Jamie Benn, Sceviour)

Toronto – St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Góly: 43. Booth (Gardiner, Holland) – 15. J. Schwartz (Tarasenko, Lehterä), 17. Oshie (Steen, B. Elliott), 20. Tarasenko (Lehterä, Gunnarsson), 32. Butler (J. Schwartz, Lehterä), 34. P. Stastny (Oshie, Steen), 51. Backes (Steen, Pietrangelo)
Richard Pánik (Toronto) odohral 15:55 min, 0+0, 3 strely, 2 tr. minúty

Washington – Buffalo 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Góly: 6. Glencross (M. Green, Beagle), 26. Beagle (Brouwer, Glencross), 30. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 34. Laich (T. Wilson), 44. J. Ward (Glencross, M. Green), 58. Johansson (Ovečkin, Nicklas Bäckström) – 3. Larsson (Foligno, Bogosian)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 3:05 min, 0+0, –1

San Jose – Vancouver 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 8. Karlsson (Vlasic, J. Thornton), 12. J. Thornton (B. Burns, Pavelski) – 20. R. Vrbata (Bonino, D. Sedin), 37. Horvat, 46. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin)

Los Angeles – Pittsburgh 0:1 po predĺžení
Gól: 62. Hörnqvist
Andrej Sekera odohral 19:14 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty, Marián Gáborík (obaja LA) odohral 17:54 min, 0+0, 6 striel