Chára prispel gólom k víťazstvu Bostonu, uspel aj Detroit

Zdeno Chára prispel gólom k víťazstvu hokejistov Bostonu v stredajšom stretnutí NHL 3:2 nad ľade Pittsburghu. Slovenský obranca svojim tretím presným zásahom v sezóne vyrovnal na konci prvej tretiny na 1:1, o výhre Bruins rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v zápase center Patrice Bergeron. Boston tak zastavil trojzápasovú sériu prehier, zaujímavosťou je, že posledných osem súbojov medzi oboma tímami sa skončilo jednogólovým rozdielom.

08.01.2015 07:21 , aktualizované: 08:16
Tuukka Rask, Zdeno Chára, Chris Kunitz Foto: ,
Brankár Bostonu Tuukka Rask a obranca Zdeno Chára sa snažia zmariť šancu Chrisovi Kunitzovi z Pittsburghu.

„Je to veľmi dôležité víťazstvo. Bez takýchto si ťažko vybudujeme sebavedomie,“ povedal tréner Bostonu Claude Julien. Súhlasil aj Chára. „V tomto momente sme potrebovali víťazstvo ako soľ. Bol to vyrovnaný zápas a na konci sme mali viac šancí, no gól sa nám podarilo streliť až v predĺžení.“

Tomáš Tatar sa tešil z triumfu Detroitu 3:2 na ľade Calgary, v druhom zápase po sebe vyšiel bodovo naprázdno. Red Wings sa však darí a vyhrali päť z ostatných sedem duelov. Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo pre zranenie chrbta nehral.

Nie podľa predstáv vyšiel debut na lavičke Toronta dočasnému trénerovi Petrovi Horachekovi. Maple Leafs prehrali na vlastnom ľade s Washingtonom 2:6. Aj napriek tomu videl pozitíva. „Mali sme viac šancí aj striel ako súper. Dostali sme však lacné góly a na tom treba pracovať,“ povedal Horachek, ktorý nahradil vyhodeného Randyho Carlyla. V bránke Capitals nastúpil 22. raz po sebe Braden Holtby, čím vyrovnal klubový rekord. Po dva góly víťazov strelili Marcus Johansson a Erik Fehr, Alexander Ovečkin pečatil triumf v poslednej minúte svojim 20. gólom v sezóne.

O päť gólov viac ako Ovečkin má na svojom konte Rick Nash, ktorý prispel jedným k výhre New Yorku Rangers 4:1 na ľade Anaheimu. Rangers tak vyhrali 11 z ostatných 12 stretnutí. Nash zaostáva len o jeden presný zásah za lídrom streleckej tabuľky Tylerom Seguinom z Dallasu.

Sumáre NHL:

Pittsburgh – Boston 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 4. Bennett (Malkin, Despres), 41. Malkin (Ehrhoff) – 18. CHÁRA (R. Smith, Krejčí), 36. P. Bergeron (Paille, Lucic), 63. P. Bergeron (Lucic, Krug)
Zdeno Chára (Boston) 1 gól, 3 strely, –1, odohral 24:30

Calgary – Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 3. Raymond (D. Jones, Backlund). 46. Backlund (Byron, Brodie) – 8. Sheahan (Helm), 38. Zetterberg (Abdelkader, Nyquist), 43. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg)
Tomáš Tatar (Detroit) 2 strely, –1, odohral 14:14

Toronto – Washington 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Góly: 25. Winnik (Franson, Kadri), 37. T. Smith (Komarov, Polák) – 6. Johansson (J. Kuznecov, Brouwer), 27. Fehr (Beagle, Niskanen), 29. Laich (Fehr), 37. Johansson (Carlson, Brouwer), 52. Fehr (Carlson, M. Green), 60. Ovečkin
Richard Pánik (Toronto): 1 strela, odohral 12:42

Anaheim – New York Rangers 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 51. Beauchemin (Getzlaf, Perry) – 30. Brassard (J. Miller, M. Staal), 43. Rick Nash (Klein), 55. Zuccarello, 58. Moore (Stempniak, J. Miller)