Gáborík a Višňovský sa vrátili do akcie, Halák pre zranenie nechytal

Len Marián Hossa a Ľubomír Višňovský bodovali zo slovenských hokejistov v utorkovom desaťzápasovom programe NHL. Obaja zaznamenali po jednej asistencii, no kým Hossa ňou prispel k výhre Chicaga 3:2 nad New Jersey, New York Islanders podľahli Minnesote 4:5.

10.12.2014 07:19 , aktualizované: 08:19
Duncan Keith, Keith Kinkaida Foto: ,
Obranca Chicaga Duncan Keith prekonáva brankára New Jersey Keitha Kinkaida. Vpravo sa prizerá na úspešnú akciu prizerá Marián Hossa, ktorý na presný zásah prihrával.

V bránke ostrovanov dostal pred zraneným Jaroslavom Halákom, ktorý v sobotňajšom súboji proti St. Louis prvýkrát po 11 stretnutiach neodišiel z ľadu víťazne, prednosť náhradník Chad Johnson. Islanders mali blízko k triumfu, no neudržali vedenie 4:1 a v tretej tretine inkasovali štyrikrát. „Musíme nabudúce zlepšiť najmä obrannú hru pred naším brankárom,“ povedal na margo druhej prehry po sebe tréner newyorského klubu Jack Capuano. Višňovský, ktorý zaznamenal siedmy bod v sezóne, sa vrátil do zostavy svojho tímu po zranení v hornej časti tela.

Mimoriadne sa darí Chicagu, ktoré zdolalo po samostatných nájazdoch New Jersey a vyhralo už siedmy zápas po sebe. Po Hossovej strele vyrovnal na 2:2 tri minúty pred koncom tretej tretiny obranca Duncan Keith. Oba nájazdy potom premenili Jonathan Toews aj Patrick Kane a bolo rozhodnuté.

Richard Pánik odohral len sedem minút, no tešil sa z triumfu Toronta 4:1 nad Calgary a Maple Leafs vyhrali z posledných ôsmich zápasoch šesťkrát. Flames naopak prehrali druhýkrát po sebe, čo sa im v tejto sezóne v riadnej hracej dobe ešte nestalo. „Hrali sme dobre v prvej aj tretej tretine, ale na víťazstvo takto potrebujeme hrať počas celého zápasu. Navyše im zachytal brankár,“ povedal tréner Calgary Bob Hartley.

Ani jedna z 34 striel obhajcov titulu z Los Angeles neprešla za chrbát gólmana Buffala Jonasa Enrotha. Sabres stačil na triumf jediný gól z hokejky Tylera Ennisa. Ten sa presadil v presilovke, v ktorej Buffalo dovtedy neskórovalo už štyri zápasy. Marián Gáborík ohrozil počas 16-minútového pobytu na ľade Enrotha troma strelami. Andrej Meszároš pre otras mozgu nehral, pondelok však už absolvoval tréning, no v bezkontaktnom dre­se.

Sumáre NHL:

Columbus – Philadelphia 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 13. Jenner (Dubinsky, Wisniewski), 31. Hartnell (Foligno, J. Johnson), 62. Connauton (Johansen) – 18. B. Schenn (Giroux, Streit), 60. B. Schenn (Voráček, Couturier)

New Jersey – Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 16. Tootoo (Bernier), 43. S. Gionta (Bernier, Severson) – 31. Bickell (Sharp), 57. Keith (MARIÁN HOSSA, Toews), rozhodujúci sam. nájazd Toews
Marián Hossa (Chicago) odohral 21:25 min, 0+1, 5 striel, +1

Buffalo – Los Angeles 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 44. Ennis (Moulson, Stafford)
Marián Gáborík (LA) odohral 15:53 min, 3 strely

Toronto – Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 11. Holland (Clarkson, Lupul), 23. Van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf), 60. Kessel (Van Riemsdyk), 60. Santorelli (Kadri, Phaneuf) – 44. Markus Granlund (Giordano, Brodie)
Richard Pánik (Toronto) odohral 7:03 min

Tampa Bay – Washington 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 14. B. Boyle (Hedman, J. Brown), 21. Stamkos (Callahan, Hedman), 60. V. Filppula (T. Johnson, Hedman) – 1. Ovečkin (T. Wilson, Carlson), 15. Niskanen (Nicklas Bäckström, Johansson), 25. Laich (J. Ward), 51. Brouwer (Johansson, Kuznecov), 60. Ovečkin (Nicklas Bäckström)

Montreal – Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 27. Gallagher (Pacioretty, Gilbert), 56. Plekanec (Andrighetto, Sekáč), 60. Pacioretty (Subban) – 32. Dorsett (Hansen, Bieksa)

Minnesota – New York Islanders 5:4 (0:3, 1:1, 4:0)
Góly: 30. Pominville (R. Suter, M. Koivu), 43. M. Koivu (Zucker), 52. Haula (R. Carter, Spurgeon), 52. Vanek (Parise, R. Suter), 56. Niederreiter (Vanek, R. Suter) – 9. Grabner (Lee, Reinhart), 18. Nelson (Leddy, Tavares), 18. M. Martin (Hickey, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 38. Bailey (Grabovskij, Dehaan)
Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 20:27 min, 0+1, +1, 2 strely

Dallas – Winnipeg 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Góly: 10. Seguin (Spezza, Jamie Benn), 24. Roussel (Jamie Benn, Demers) – 6. Perreault (B. Little, Byfuglien), 15. Wheeler (Ladd, Byfuglien), 28. Lowry (Frolík, Chiarot), 30. Lowry (Pardy, Halischuk), 40. Frolík (Wheeler, M. Stuart)

Colorado – Nashville 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 3. F. Forsberg (G. Bourque, S. Jones), 59. G. Bourque (Ribeiro), 60. Neal (Ribeiro, F. Forsberg)

San Jose – Edmonton 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Góly: 5. Pavelski (J. Thornton, Braun), 6. Goodrow (M. Karlsson, Sheppard), 27. Couture (Hannan, Wingels), 28. Pavelski (Marleau, J. Thornton), 55. Burns (Couture) – 13. Eberle (Draisaitl), 17. Perron (Purcell)