Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jurčo sa začína Red Wings odplácať za dôveru, tréner je s ním spokojný

Trpezlivosť hokejového Detroitu Red Wings s Tomášom Jurčom sa začína vyplácať. V úvode sezóny bol slovenský krídelník neproduktívny a vedenie Red Wings sa rozhodovalo, či ho nepošle na farmu. Tréneri a manažment Jurčovi verili a rozhodli sa ho podržať.

04.12.2014 13:32
Tomáš Jurčo Foto: ,
Tomáš Jurčo sa teší z gólu.
debata

Kým v prvých štrnástich zápasoch sezóny dosiahol Košičan iba dve asistencie, z ostatných ôsmich zápasov má už sedem bodov a Red Wings pomohol k bilancii šesť víťazstiev a dve prehry.

„Myslím si, že teraz mám len o trocha viac šťastia ako v prvej časti sezóny. Snažím sa hrať oveľa lepšie s pukom, byť silnejší a viac korčuľovať. Prináša to svoje ovocie,“ povedal pre mlive.com Jurčo, ktorého posunul tréner Mike Babcock v utorok v zápase s Floridou (3:4) počas druhej tretiny do prvého útoku k Pavlovi Daciukovi a Henrikovi Zetterbergovi. Prvýkrát po šiestich zápasoch sa mu však nepodarilo bodovať.

„Sezóna je veľmi dlhá. Vždy budú obdobia, keď sa trápite. Šport je jednoducho taký. Nemôžete byť v každom zápase najlepší. Tento rok som sa vytrápil a verím, že to bude už lepšie. Samozrejme, že nezdar nepridá na sebadôvere, ale ja ju mám teraz opäť vysokú. Pomohlo mi k tomu posledných pár zápasov,“ tvrdí Jurčo.

Košický odchovanec je momentálne vo veku 21 rokov najmladším hráčom na súpiske Red Wings. S dvoma gólmi a siedmimi asistenciami je v klubovej produktivite jedenásty a vedie štatistiku plus/mínus so siedmimi pluskami. „Pre nás je Jurcs dôležitým hráčom. Rovnako sa na začiatku trápili Tomáš Tatar či Riley Sheahan. Nepoznám dôvod. Sezóna má 82 zápasov, je dlhá a je to veľká drina. Musia vedieť nájsť cestu z krízy. Sú to mladí a kvalitní hráči. Vedia korčuľovať, sú šikovní a bolo len otázkou času, kedy začnú byť produktívni,“ uviedol pre mlive.com kouč Red Wings Mike Babcock.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Jurčo #Detroit Red Wings