Tatar s Jurčom sa podieľali na výhre Detroitu prihrávkami na gól

Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo prispeli v jedinom nedeľňajšom stretnutí NHL zhodne asistenciou k víťazstvu hokejistov Detroitu 5:3 nad Vancouverom.

01.12.2014 07:10
Tomáš Tatar, Detroit Foto: ,
Radosť hráčov Detroitu po prvom góle.

Jurčo natiahol svoju bodovaciu šnúru na štyri duely a v posledných siedmich nebodoval len raz, Tatar sa do kanadského bodovania zapísal po dvojzápasovej odmlke. Dva góly strelil ruský veterán Pavel Daciuk a Red Wings zaznamenali štvrtú výhru po sebe.

Súboj, v ktorom nastúpili proti sebe bratia – gólman Vancouveru Ryan Miller a útočník Detroitu Drew Miller, museli už po 29 sekundách hry pre výpadok prúdu na 33 minút prerušiť. Nečakaná pauza priniesla napokon viac šťastia domácemu tímu. O jeho výhre rozhodol v 54. min po akcii Jurča s Rileyom Sheahanom víťazným gólom obranca Danny DeKeyser. Vancouver síce Lindeyom Veyom v 57. minúte znížil na 3:4, ale poistku pridal v poslednej minúte do prázdnej bránky Daciuk.

Na prvý gól v zápase mu v presilovej hre prihrával Tatar.

Napriek triumfu nebol tréner „červených krídel“ Mike Babcock úplne spokojný. „Nemyslím si, že dnešný výkon bol blízko k nášmu maximu. Od neho to má ešte ďaleko. Síce sme stratili až príliš veľa pukov, no urobili sme aj mnoho pozitívneho a dosiahli víťazstvo,“ poznamenal domáci kouč, ktorý v zápase prišiel o útočníka Justina Abdelkadera. Ten si v druhej tretine poranil rameno a jeho štart v ďalších stretnutiach je otázny.

Detroit – Vancouver 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Góly: 4. S. Kronwall (J. Ericsson, Zetterberg), 12. Nyquist (Zetterberg, Franzén), 35. Daciuk (TATAR, Kindl), 54. DeKeyser (Sheahan, JURČO), 60. Daciuk – 23. Vey, 53. Matthias (Y. Weber, Vey), 57. Vey (Matthias, Richardson)
Tomáš Tatar 1 asistencia, 1 strela, + 1, odohral 14:26 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1 asistencia, 1 strela, +1, odohral 11:42 min