Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Detroit zvažuje presun Jurča na farmu

Hokejový útočník Tomáš Jurčo sledoval posledné tri zápasy tímu Detroit Red Wings len z tribúny a vedenie klubu NHL zvažuje, či ho nepošle na farmu do Grand Rapids do AHL.

10.11.2014 11:07
Tomáš Jurčo Foto: ,
Tomáš Jurčo.
debata (1)

Dvadsaťjedenročný Košičan v dvanástich zápasoch sezóny získal len dva kanadské body za asistencie. V minulom ročníku mal v 36 dueloch za Red Wings bilanciu osem gólov a sedem asistencií.

„Rýchlo sa dostal do prvého mužstva,“ priznal pre Free Press generálny manažér Red Wings Ken Holland. Jurčo hral do roku 2012 v QMJHL za Saint John, potom dostal šancu v Griffins, kde v 106 stretnutiach dosiahol 60 bodov (27+33), a v minulom ročníku ho vytiahli do Detroitu.

„Ľudia si možno ani neuvedomujú, že aj v AHL sa hrá dobrý hokej. V prvej polovici premiérovej sezóny nepodával konštantné výkony, ale potom sa zlepšil, s tímom vyhral AHL a mal v ňom dôležitú úlohu. V minulej sezóne bol ôsmy v kanadskom bodovaní AHL na prelome novembra a decembra a dostal šancu. Hral skutočne dobre,“ doplnil Ken Holland.

V tejto sezóne sa Jurčo trápi v ofenzíve a body na jeho konto nepribúdajú. "Babs ho nechal v posledných zápasoch sedieť. Situáciu budeme monitorovať. V najbližších pár dňoch sa budeme musieť rozprávať. Iste, chceme, aby hráč ako Jurčo nastupoval pravidelne.

Ak by bolo v pláne, aby hral počas nasledujúceho týždňa, potom je pred nami dlhší čas na tréning. Ak ho však v predstavách trénera preskočia iní hráči, musíme ho nechať niekde hrať," dodal pre Free Press Holland. Detroit odohrá najbližší zápas až v piatok proti Chicagu. V pondelok majú hráči v pláne tréning, utorok bude voľný deň.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Jurčo #Detroit Red Wings