Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kapitán Phaneuf privítal Pánika v Toronte bodyčekom

"Vrelého" privítania sa dočkal slovenský hokejista Richard Pánik na prvom tréningu svojho nového klubu NHL Toronto Maple Leafs.

10.10.2014 22:47
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik.
debata

Počkal si na neho kapitán Dion Phaneuf a pri prvom kontakte ho bodyčekom poslal k zemi pri mantineli tak ako v „ostrom“ zápase zvykne odrovnávať hráčov súpera. „Bola to situácia dvoch na dvoch a bola to skôr náhoda, že som trafil práve jeho a hneď po tom som mu povedal, že som ho nechcel zraziť tak tvrdo,“ vysvetľoval po piatkovom tréningu Phaneuf. „Trochu som sa pripravoval, že ma môže zasiahnuť, poznám jeho štýl hry. Ale nebolo to také tvrdé, ako sa mohlo zdať. Zasmiali sme sa na tom,“ vyjadril sa Pánik, ktorého Toronto získalo vo štvrtok z listiny nechránených hráčov z Tampy Bay.

Tréner Maple Leafs Randy Carlyle prvýkrát spozoroval kvality slovenského útočníka pred pár rokmi vo finále Calderovho pohára v nižšej súťaži AHL, kde bol dôležitou súčasťou farmy Tampy Bay, ktorá vo finále hrala proti farme práve Toronta. „Vtedy bol jedným z nejlepších hráčov a my mu veríme, že pomôže teraz aj nám. Uvidíme kam do zostavy zapadne, je to len prvý deň. Je ťažké ho hneď postaviť na zápas, nevieme ešte, s kým sa mu bude hrať najlepšie. To stále zostáva otáznikom,“ povedal Carlyle.

Pánik pred novinármi po tréningu vystrúhal komplimenty na adresu takého známeho klubu ako je Toronto, a bol v dobrej nálade. To, že by Pánik mohol byť ozajstnou posilou, si myslí nielen Carlyle, ale aj Phaneuf. „Je to silný veľký hráč, dobre korčuľuje a má šikovné ruky. Pozdáva sa mi.“ Pánik počas tréningu nastupoval v štvrtom útoku s dvojicou Daniel Winnik a Peter Holland, vytlačil z neho Matta Frattina. Na helme nosil číslo 18, keďže na tréningových dresoch číslo nie je.

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Pánik #Toronto Maple Leafs #Dion Phaneuf