Montreal dostal od Rangers sedmičku, Budaj tri góly zo šiestich striel

Hráčom tímu Montreal Canadiens nevyšiel vstup do finálovej série Východnej konferencie v play-off zámorskej hokejovej NHL.

17.05.2014 22:00
Chris Kreider, Carey Price, Peter Budaj Foto: ,
Krídelník New Yorku Rangers Chris Kreider skončil v bránke Careyho Prica, ktorého vystriedal Peter Budaj.

Kanadský tím pred vlastnými fanúšikmi prehral s klubom New York Rangers vysoko 2:7. Hostia získali v prvej tretine dvojgólové vedenie, ktoré síce na začiatku druhého dejstva znížil R. Bourque, ale Kreider a B. Richards upravili už na 4:1.

Po druhej tretine vystriedal Careyho Prica v bránke Montrealu slovenský gólman Peter Budaj, ktorý dostal prvú šancu v tohtosezónnej vyraďovacej časti. Premiéra to však nebola vydarený, pretože inkasoval tri góly z prvý šiestich striel. Duel skončil s bilanciou 5 úspešných zákrokov z ôsmich striel. Na konci duelu už len skorigoval krutú prehru Eller.

Finále play-off Východnej konferencie NHL:
Montreal Canadiens – New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) – stav série: 0:1
Góly: 33. Bourqe (Gionta, Eller), 56. Eller – 5. St. Louis (D. Moore, Klein), 7. Zuccarello (McDonagh, D. Moore), 39. Kreider (Nash), 40. Richards (Zuccarello, Staal), 42. McDonagh (Stepan), 45. Stepan (St. Louis, McDonagh), 45. Nash (Zuccarello, J. Moore)

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Peter Budaj #New York Rangers #play off NHL