Veľký obrat dokonaný! Los Angeles vyhrali štvrtý zápas v rade a postupujú

Hokejisti Los Angeles ako štvrtý tím v histórii NHL otočil sériu z 0:3 na 4:3. Kings dokonali senzačný obrat štvrtkovou výhrou 5:1 na ľade San Jose.

01.05.2014 08:06
Jonathan Quick Foto: ,
Brankár kráľov Jonathan Quick a jeho spoluhráč Alec Martinez.

V rozhodujúcom stretnutí prvého kola play off uspel aj New York Rangers, ktorý zdolal doma Philadelphiu 2:1. Kompletnú osmičku postupujúcich uzavrela Minnesota, ktorá v siedmom dueli vyhrala v Colorade 5:4 po predĺžení.

San Jose pritom strelilo prvý gól zápasu, keď mladý český útočník Hertl v úvode druhej tretiny prihral z rohu klziska na modrú čiaru skórujícemu Mattovi Irwinovi. Ešte pred druhou prestávkou ale otočili zápas Drew Doughty a Anže Kopitar a v 45. minúte zvýšil náskok Kings Tyler Toffoli.

V záverečnej zúfalej snahe domácich pečatili postup hostí Dustin Brown a Tanner Pearson gólmi do prázdnej bránky. Kings obratom v sérii nadviazali na Toronto (1942), New York Islanders (1975) a Philadelphiu (2010) a v ďalšom kole sa stretnú s Anaheimom.

Rangers získali kľúčový náskok v prostrednej časti gólmi Daniela Carcilla a Benoita Pouliota, hostia v záverečnej tretine už iba stretnutie zdramatizovali presným zásahom Jasona Akesona. Domáci, ktorí aj po šiestykrát v klubovej histórii zvíťazili v siedmom dueli vo svojej hale Madison Square Garden, narazia v ďalšom kole na Pittsburgh.

Minnesota v stretnutí štyrikrát zmazala jednogólový náskok súpera, v poslednom prípade v 58. minúte. Vyrovnať sériu, v ktorej sa štyrikrát predlžovalo, rozhodol v čase 65:02 druhým gólom v stretnutí Nino Niederreiter. Wild vyhrali v play off sérii po prvýkrát od roku 2003 a v semifinále Západnej konferencie sa stretnú s obhajcom trofeje Chicagom.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Rangers – Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) – konečný výsledok série: 4:3, Rangers postúpili do 2. kola
Góly: 24. Carcillo (Zuccarello, Klein), 32. B. Pouliot (D. Brassard, Stralman) – 45. Akeson (B. Coburn, Matt Read)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Colorado – Minnesota 4:5 po predĺžení (2:1, 0:1, 2:2 – 0:1) – konečný výsledok série: 3:4, Wild postúpili do 2. kola
Góly: 3. Holden (J. McGinn, Duchene), 14. J. McGinn (Hishon, R. Wilson), 43. Stastny (Parenteau, Guenin), 52. E. Johnson (Parenteau, Duchene) – 9. M. Koivu (Ch. Coyle, Moulson), 28. Heatley (Mikael Granlund, Brodin), 47. Niederreiter (Brodziak, Heatley), 58. Spurgeon (Niederreiter, Brodziak), 66. Niederreiter (Brodziak, Heatley)

San Jose – Los Angeles 1:5 (0:0, 1:2, 0:3) – konečný výsledok série: 3:4, Kings postúpili do 2. kola
Góly: 21. Irwin (Hertl, Sheppard) – 25. Doughty (J. Carter, GÁBORÍK), 39. Kopitar (Justin Williams, Clifford), 45. Toffoli (Pearson, Muzzin), 58. D. Brown (Kopitar), 60. Pearson (Lewis)