Chára a Meszároš skórovali, Boston vyhral po samostatných nájazdoch

Slovenskí hokejisti Zdeno Chára a Andrej Meszároš z Bostonu sa strelecky presadili v nedeľňajšom stretnutí NHL vo Philadelphii, ktoré líder NHL vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch.

30.03.2014 21:44 , aktualizované: 31.03.2014 07:30
Tuukka Rask Foto: ,
Bostonský brankár Tuukka Rask.

O víťazstve Bruins rozhodol v piatej sérii Reilly Smith. Bruins vyhrali na klziskách súperov už deviaty zápas v rade a prekonali klubový rekord zo sezón 1971/1972 a 1992/1993. Boston bodoval v posledných šestnástich dueloch (15–0–1). Brankár Tuukka Rask vychytal svoje 100. víťazstvo v NHL.

Chára strelil sedemnásty a Meszároš siedmy gól v tejto sezóne. Kapitán Bruins Chára bodoval po troch súbojoch, v ktorých si nepripísal do štatistík gól a asistenciu. S 24:55 min bol najvyťaženejším hráčom duelu, bránku Flyers ohrozil štyrikrát a v tretej tretiny sedel na tretej lavici za vyhodenie puku z ľadovej plochy. Meszároš sa v nedeľu presadil proti svojmu bývalému klubu, ktorý ho v závere prestupového obdobia vymenil do Bostonu. V drese Bruins skóroval druhýkrát. V zápase odohral 20:21 min.

Z jubilejného štyristého presného zásahu kariéry sa tešil Vincent Lecavalier. Domáci útočník ním otváral v 6. min skóre duelu. V závere riadneho hracieho času potom Lecavalier vyrovnával na 3:3 a zabezpečil pre tím predĺženie a zisk bodu. Center je 90. hráčom v histórii NHL so 400 presnými zásahmi. Z aktívnych hráčov túto métu pokorili Jaromír Jágr (704 gólovň, Teemu Selänne (684), Jarome Iginla (560), Marián Hossa (461), Daniel Alfredsson (443), Patrick Marleau (435) a Alexander Ovečkin (435). V 1098 stretnutiach kariéry dosiahol Lecavalier 907 bodov (401+506).

Videosumár zápasu Philadelphia - Boston

Detroit získal dôležité body do boja o play-off vďaka výhre 3:2 nad Tampou Bay. Red Wings potvrdili dobrú formu z posledného obdobia a z posledných deviatich zápasov vyhrali päť, vďaka čomu sa dostali na prvú pozíciu v boji o divokú kartu pre play-off na Východe. Domáci Tomáš Tatar (12:15 min na ľade), Tomáš Jurčo (11:40, 3 strely) i hosťujúci Richard Pánik (10:59, 1 strela) nebodovali.

Videosumár zápasu Detroit - Tampa Bay

Hokejisti Chicaga prehrali v Pittsburghu 1:4 a navyše prišli o kapitána Jonathana Toewsa, ktorý sa po zákroku Brooksa Orpika zranil v hornej časti tela. Marián Hossa (16:25, 2 strely) i Michal Handzuš (8:11) mali po jednom mínusovom bode.

Videosumár zápasu Pittsburgh - Chicago

Brankár Jaroslav Halák pomohol Washingtonu získať bod v Nashville, domáci vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch. V lotérii o tom rozhodol Craig Smith. Washington za priečkami zaručujúcimi play-off zaostáva o jeden bod.

Videosumár zápasu Nashville - Washington

Zápas proti New Yorku Rangers nevyšiel hráčom Edmontonu a Oilers prehrali doma 0:5. Obranca Martin Marinčin odohral v domácom drese vyše 22 minút. Rangers dosiahli 24. sezónne víťazstvo vonku, čím vyrovnali klubový rekord. Brankár Cam Talbot vychytal tretí shutout v tejto sezóne.

Sumára nedeľňajších zápasov zámorskej NHL:

Philadelphia – Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Lecavalier (A. Hall), 20. Timonen (Voráček), 60. Lecavalier (Voráček, Timonen) – 11. MESZÁROŠ (Marchand, Hamilton), 26. CHÁRA (Iginla, Krejčí), 32. P. Bergeron (R. Smith, Bartkowski), rozhodujúci sam. nájazd R. Smith
Zdeno Chára odohral 24:55 min, strelil 1 gól, 2 minúty sedel na trestnej lavici, mal 4 strely, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 20:21 min, strelil 1 gól, mal 3 strely