Gáborík prihral Kopitarovi na dva góly, Boston má divízny titul

Hokejisti Bostonu Bruins získali divízny titul, ktorý si zabezpečili sobotňajším víťazstvom 4:2 vo Washingtone.

29.03.2014 21:35 , aktualizované: 30.03.2014 08:33
David Krejčí, Andrej Meszároš, Jarome Iginla Foto: ,
David Krejčí, Andrej Meszároš a Jarome Iginla (zľava doprava) oslavujú Iginlov gól v sieti Washingtonu.

Vďaka spoľahlivej hre v defenzíve sa na úspechu podieľali aj Slováci Zdeno Chára (23:42 min na ľade) a Andrej Meszároš (21:09 min na ľade, 2 trestné minúty). V bránke Capitals nedostal šancu Jaroslav Halák.

Boston má istotu triumfu v Atlantickej divízii už dlho pred koncom základnej časti. Z posledných pätnástich súbojov vyhrali Bruins štrnásť a so 108 bodmi sú na prvom mieste v lige. Dva góly strelil v sobotu Jarome Iginla a s 560 presnými zásahmi vyrovnal legendu Montrealu Guya Lafleura na 24. mieste v historickej bilancii kanonierov.

Iginla dvanástykrát počas kariéry prekonal hranicu 30 gólov. „O divíznom titule sme nehovorili. Vedel som, že si ho v prípade víťazstva môžeme zabezpečiť. Je to príjemné, ale sezóna sa ešte nekončí. Chceme získať viac ako len tento titul,“ povedal tréner Claude Julien.

Videosumár zápasu Washington - Boston

Colorado si poradilo doma so San Jose v súboji popredných tímov Západnej konferencie 3:2 a definitívne si zabezpečilo účasť v play-off. Avalanche sa vo vyraďovacej časti predstavia po štyroch rokoch. Cez 100 bodov sa Colorado dostalo prvýkrát od ročníka 2003/2004.

„Je to pôsobivé, pred sezónou by to asi nikto nepredpokladal. Dnes nám pomohol Semion Varlamov, ktorý bol neskutočný a urobil veľa zákrokov,“ povedal tréner Patrick Roy. Varlamov mal v súboji 47 úspešných zákrokov. Definitívu play-off má aj Chicago, ktoré síce v sobotu nehralo, ale pomohla mu k tomu výhrou 3:1 vo Phoenixe Minnesota.

Videosumár zápasu Colorado - San Jose

Marián Gáborík si pripísal dve asistencie pri víťazstve Los Angeles nad Winnipegom 4:2, po ktorom ho vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Trenčan má na konte trinásť gólových prihrávok v sezóne, v sobotu jeho presné prihrávky našli v oboch prípadoch Anžeho Kopitara. Gáborík odohral vyše 17 minút a pripísal si dve strely a dva plusové body. Kings vyhrali šiesty zápas v rade a štrnásty z posledných sedemnástich. Winnipeg sa predstavil v LA po osemnástich rokoch. Jets sa vzďaľuje šanca na play-off.

Videosumár zápasu Los Angeles - Winnipeg

Detroit si udržal v dôležitom súboji s Torontom miesto pre play-off, o ktoré však bude ešte v závere základnej časti tvrdo bojovať aj s Maple Leafs. Red Wings vyhrali na ľade súpera 4:2, hetrikom k tomu pomohol Darren Helm. Jeden z presných zásahov pri prvom trojgólovom zápase sezóne strelil vo vlastnom oslabení. Tomáš Tatar odohral 15:36 min a mal jednu strelu, jeden plusový bod a 2 minúty sedel na trestnej lavici. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo odohral 16:05 min a štyrikrát ohrozil bránku domácich.

Videosumár zápasu Toronto - Detroit

O výhre Columbusu na ľade Caroliny rozhodol v predĺžení počas presilovky Ryan Johansen. Blues Jackets majú rovnako ako Detroit 82 bodov a držia voľné karty pre play-off na Východe, o dva body zaostávajú Washington a Toronto. Andrej Sekera bol s takmer 27 minútami najvyťaženejším mužom zápasu. Steven Stamkos rozhodol v predĺžení o výhre Tampy Bay v Buffale, bol to jeho druhý presný zásah v súboji. Lightning si udržali 3. miesto v Atlantickej divízii. Pred súbojom uviedli do klubovej Siene slávy Sabres českého brankára Dominika Hašeka.

Videosumár zápasu Buffalo - Tampa Bay

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej NHL:

Washington – Boston 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 40. Chimera (M. Green, J. Ward), 60. Kuznecov (Brouwer, Erskine) – 23. Iginla (Söderberg, Krejčí), 28. Söderberg (P. Bergeron, L. Eriksson), 29. Iginla (Lucic, Krejčí), 54. P. Bergeron (Söderberg, Hamilton)
Zdeno Chára odohral 23:42 min a mal 2 strely, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 21:09 min a ďalšie 2 min sedel na trestnej lavici

Colorado – San Jose 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 2. P. Stastny (Landeskog, MacKinnon), 11. McLeod (Holden, J. Mitchell), 27. J. Mitchell (J. McGinn, E. Johnson) – 4. Pavelski (J. Thornton, B. Burns), 29. D. Boyle (Sheppard)

Buffalo – Tampa Bay 3:4 po predĺžení (2:2, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 13. D'Agostini (Ristolainen, Larsson), 15. Hodgson (Ehrhoff), 49. Conacher – 18. Killorn (Kučerov, Carle), 20. Stamkos (J. Brown, Gudas), 51. Callahan (Purcell, Stamkos), 62. Stamkos (V. Filppula, Purcell)

Toronto – Detroit 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 11. Franson (Gardiner, McClement), 39. Lupul (Rielly, Gardiner) – 24. Helm (Andersson), 25. Nyquist (Franzén, Kindl), 28. Helm (Kindl, Alfredsson), 49. Helm (Dekeyser)
Tomáš Tatar odohral 15:36 min, mal 1 strelu, 1 plusový bod a 2 trestné minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 16:05 min, mal 4 strely, 1 mínusový bod.

Florida – Montreal 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 37. B. Boyes (Bergenheim, B. Campbell) – 11. Vanek (Subban), 18. Pacioretty (Jemelin, Briere), 34. Pacioretty (Desharnais, Vanek), 60. Desharnais (Pacioretty, Weaver)

New York Islanders – New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 23. Nielsen (Bailey), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen – 31. Henrique (Brunner, Eliáš)

Carolina – Columbus 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 37. Skinner (Lindholm, Riley Nash), 47. Loktionov (Riley Nash, Harrison) – 39. Calvert, 48. Anisimov (Horton, Foligno), 63. Johansen (Anisimov, Wisniewski)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 26:53 min a mal 2 strely

St. Louis – Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Steen (Pietrangelo, Shattenkirk), 41. Steen (Backes, Shattenkirk) – 4. Sceviour (Horcoff), 28. Sceviour (Horcoff, Fiddler), 35. Eakin (Jordie Benn, Roussel), 48. Roussel (Jordie Benn, Eakin)

Phoenix – Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 4. Boedker (Doan, Ekman-Larsson) – 49. Parise (M. Koivu), 53. Spurgeon (Pominville, Mikael Granlund), 60. Parise (M. Koivu)

Vancouver – Anaheim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly: 12. Richardson (Stanton, Kassian) – 8. Sbisa (Vatanen, Maroon), 9. Beleskey (Rakell, Winnik), 32. S. Koivu (Winnik, Cogliano), 47. Perry (S. Koivu, Cogliano), 55. Perreault (Perry, Getzlaf)

Los Angeles – Winnipeg 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly: 3. T. Lewis (Clifford, Muzzin), 8. Kopitar (GÁBORÍK), 18. Kopitar (GÁBORÍK, W. Mitchell), 45. Toffoli (Pearson, W. Mitchell) – 42. Halischuk (E. Kane, O'Dell), 49. Wheeler (B. Little, Byfuglien)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:32 min, stal sa treťou hviezdou stretnutia, dosiahol 2 asistencie a mal 2 strely.