Chára, Sekera i Handzuš asistovali

Tri slovenské asistencie na góly priniesli štyri piatkové zápasy zámorskej Národnej hokejovej ligy. Hokejisti Bostonu natiahli sériu víťazných zápasov na jedenásť, keď zvíťazili na ľade Colorada v Denveri 2:0.

22.03.2014 08:18
Andrej Sekera Foto: ,
Jonathan Toews a Andrej Sekera (4) v súboji.

Zároveň toto víťazstvo posunulo „medveďov“ do play-off – vyraďovacích bojov o Stanleyho pohár. Sú lídrami Atlantickej divízie aj celej Východnej konferencie NHL a na konte majú 101 bodov. Na prvý gól Patricea Bergerona v 6. min prihral kapitán domácich Zdeno Chára. Bola to už osemnásta Chárova asistencia v sezóne, okrem toho má na konte aj 16 gólov.

Hokejisti Chicaga zvíťazili na domácom ľade nad Carolinou 3:2. Pri prvom góle domácich asistoval aj čerstvo 37-ročný útočník Michal Handzuš, ktorý načal druhú tisícku zápasov v NHL. Za hostí dvakrát skóroval Alexander Siomin, na prvý gól mu v 40. min prihrával aj Andrej Sekera. Pre 27-ročného obrancu to bola 31. asistencia a 42. bod v sezóne. Sekera odohral 25:06 min, väčší časový úsek strávil na ľade iba obranca Chicaga Duncan Keith.

Calgary – Nashville 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)
Góly: 20. Rusell (Giordano, Cammalleri), 27. Cammalleri (Russell), 28. Hudler (Giordano, Glencross), 34. Backlund (Bouma, McGrattan), 58. Cammalleri (K. Russell, Backlund) – 6. Bartley (C. Smith, Jones), 6. S. Weber (Fisher, Cullen), 25. Hornqvist (Del Zotto, Cullen), 29. Stalberg (Bourque, Jankrok), 35. S. Weber (Cullen, Hornqvist)

Colorado – Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 6. P. Bergeron (Hamilton, CHÁRA), 34. Soderberg (L. Eriksson, Hamilton)
Zdeno Chára odohral 22:10 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 2 trestné minúty, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 18:40 min, 5 striel na bránku.

Columbus – NY Rangers 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly: 42. Foligno – 42. Stepan (McDonagh, Stralman), 52. Brassard (Stralman, Zuccarello), 60. Hagelin (Zuccarello, M. Staal)

Chicago – Carolina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 24. Sharp (Shaw, HANDZUŠ), 37. Versteeg (Leddy, Seabrook), 44. Toews – 40. Siomin (E. Staal, SEKERA), 43. Siomin (E. Staal)
Marián Hossa odohral 22:34 min, 2 strely, 1 plusový bod, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 14:12 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 4 trestné minúty, vyhral 5 z 11 vhadzovaní. Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:06 min, 1 asistencia, 1 mínusový bod.