Skvelá forma Sekeru pokračuje, Gáborík asistoval, Chára hviezdou

Slovenský hokejista Andrej Sekera z Caroliny si rozšíril osobné bodové konto pri výhre 3:2 po predĺžení v utorkovom zápase NHL na ľade San Jose o ďalšie dve asistencie a momentálne ich má na svojom konte už 27.

05.03.2014 07:05 , aktualizované: 10:05
Marián Gáborík, Chris Mueller Foto: ,
Slovenský útočník Columbusu Marián Gáborík (vľavo) bojuje o puk s Chrisom Muellerom z Dallasu.

Sekera bol s 26:12 min najvyťaženejším hráčom Hurricanes a bol na ľade pri všetkých troch góloch svojho tímu. V čase 64:18 min sa asistenciou podieľal na rozhodujúcom presnom zásahu z hokejky Jaya Harrisona.

Zostrih zápasu San Jose - Carolina

Ďalší slovenský obranca Zdeno Chára sa stal treťou hviezdou stretnutia medzi Bostonom a Floridou (4:1). Kapitán Bruins síce nebodoval, ale dôsledne si plnil predovšetkým defenzívne úlohy. V ofenzíve vyslal tri strely. V utorok bol v Bostone nezastaviteľný David Krejčí, ktorý dosiahol hetrik. Český útočník strelil po jednom góle v každej tretine a tešil sa z tretieho hetriku v NHL v kariére. „Najmä v prvej tretine sme hrali dobre. Stále sú však v našej hre miesta, ktoré musíme vylepšiť. Čakajú nás oveľa kvalitnejšie tímy a proti ním to nemusí stačiť,“ povedal Krejčí, ktorý na záver skóroval do prázdnej bránky. Vo väčšine prípadov by skúsil v podobných situáciách nájsť lepšie postaveného spoluhráča, teraz sa rozhodol priamo ohroziť opustenú bránku. „Asi som nemal ani na výber. Vedel som, že mám na konte dva góly, tak som to skúsil,“ hovoril s úsmevom Krejčí.

Zostrih zápasu Boston - Florida

V poradí ôsmu asistenciu v sezóne si pripísal na svoje konto Marián Gáborík z Columbusu, Blue Jackets zdolali Dallas 4:2. Domácim vyšiel predovšetkým nástup do zápasu, počas prvých pätnástich minút sa presadili trikrát. Columbus sa vďaka dvom bodom posunul na priečky zaručujúce play off.

Zostrih zápasu Columbus - Dallas

V drese obhajcov Stanleyho pohára Chicaga sa neujala ani jedna strela Michala Handzuša. Blackhawks oslabení o zraneného Mariána Hossu prehrali s Coloradom 2:4. Avalanche sa priblížili Chicagu v tabuľke Centrálnej divízie na rozdiel jedného bodu. Na svojom konte majú už 40 víťazstiev, čo sa im podarilo najrýchlejšie v klubovej histórii už v 62 stretnutí sezóny.

Zostrih zápasu Chicago - Colorado

O výhre New Jersey nad Detroitom rozhodol 36,6 sekundy pred treťou sirénou Stephen Gionta, ktorý za chrbát Jimmyho Howarda dotlačil strelu Marka Fayneho. Brankár Devils Martin Brodeur sa tešil zo 684. víťazstva v kariére v možno poslednom súboji v drese diablov. „Neviem, čo sa stane. Povedal som manažérovi Louovi Lamoriellovi svoje predstavy. Rozhodnutie je len na ňom,“ povedal Brodeur, ktorý chytá za Devils už 21. sezónu. New Jersey stráca momentálne na priečku zaisťujúcu postup do play off, ktorú teraz drží Columbus, dva body, Detroit len jeden. Český veterán Jaromír Jágr dosiahol v stretnutí 1041. asistenciu kariéry a v historickej tabuľke sa osamostatnil od Marcela Dionna na 9. mieste. Za ôsmym Gordiem Howom zaostáva o osem asistencií. Slováci v službách Red Wings Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar sa bodovo nepresadili.

Zostrih zápasu New Jersey - Detroit

New York Islanders bez zraneného Johna Tavaresa, vymeneného Andyho MacDonalda i čakateľa na trejd Thomasa Vaneka vyhrali nad Winnipegom po góle Michaela Grabnera v predĺžení 3:2. Raz bránku Jets ohrozil aj Ľubomír Všňovský.

Dvoma gólmi sa v utorok prezentoval Aleš Hemský z Edmontonu proti Ottawe. V súvislosti s Čechom sa veľa hovorí o jeho výmene do iného klubu. Oilers ukončili sériu troch prehier, pomohol im kvalitnou defenzívou aj Martin Marinčin. „O mojom osude sa špekuluje už dlho, za tie roky som si zvykol a sústredím sa len na svoju hru,“ priznal Hemský.

O jediný gól zápasu medzi Phoenixom a Vancouverom sa postaral v 18. min Antoine Vermette.

Úspešnú domácu premiéru absolvoval v drese St. Louis Ryan Miller a pomohol Blues k výhre 4:2 nad Tampou Bay. Bluesmani dokázali v zápase zlikvidovať dvojgólový náskok súpera.

Sumáre NHL:

Boston – Florida 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 8. Krejčí, 12. Iginla (Caron, Kelly), 40. Krejčí (K. Miller), 60. Krejčí (Lucic, Iginla) – 53. B. Campbell (Bergenheim)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:15 min, trikrát vystrelil a stal sa treťou hviezdou zápasu.

New Jersey – Detroit 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Góly: 1. Henrique, 41. Židlický (Brunner, Eliáš), 47. Zajac (Jágr, Clowe), 60. S. Gionta (Fayne, Zubrus) – 12. Franzén, 28. B. Smith (Abdelkader), 50. Bertuzzi (Franzén, Nyquist)
Tomáš Tatar odohral 13:38 min, mal 1 mínusový bod a 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 13:48 min a mal 2 mínusové body.

Columbus – Dallas 4:2 (3:0, 0:0, 1:2) Góly: 2. Jenner (Johansen, Horton), 12. Umberger (Dubinsky, Wisniewski), 15. Anisimov, 56. Anisimov (Prout, GÁBORÍK) – 42. Goligoski (Ray Whitney, Jamie Benn), 44. Daley (Gončar, E. Cole)
Marián Gáborík (Columbus) mal 1 asistenciu a odohral 15:04 min

Chicago – Colorado 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Góly: 37. B. Smith (Bollig, Hjalmarsson), 48. Toews (Sharp, Keith) – 23. Talbot (E. Johnson, Hejda), 42. R. O'Reilly (Duchene, E. Johnson), 53. Barrie (E. Johnson, R. O'Reilly), 60. P. Stastny (MacKinnon, Barrie)
Michal Handzuš (Chicago) odohral 14:36 min a vyslal na bránku súpera 3 strely.

St. Louis – Tampa Bay 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 24. Berglund (J. Schwartz, Tarasenko), 38. Oshie (Steen, Pietrangelo), 44. Steen (Backes, Oshie), 60. Tarasenko (Backes, J. Schwartz) – 8. Killorn (Purcell), 15. T. Johnson (St. Louis, Hedman)

Nashville – Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 21. Hörnqvist (Spaling, Fisher) – 21. Niskanen (Crosby, Gibbons), 48. Niskanen (Malkin, Crosby), 58. Kunitz (Crosby)

Winnipeg – New York Islanders 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 11. Ladd (B. Little), 55. Ladd (O. Jokinen) – 18. C. McDonald (Strome, Lee), 22. Lee (Grabner), 64. Grabner (Clutterbuck) Ľubomír Višňovský (NY Islanders) odohral 23:21 min, mal 1 plusový bod a 1 strelu

Phoenix – Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Vermette (Doan, McMillan)

Edmonton – Ottawa 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 15. Hemský (Jakupov, Ference), 29. Hemský (Gagner, T. Hall), 45. Eberle (B. Gordon, T. Hall) – 6. Spezza (M. Michálek), 58. E. Karlsson (Methot)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:08 min

San Jose – Carolina 2:2 po III. tretine (2:1, 0:1, 0:0) – zápas sa ešte hrá Góly: 14. Havlát (T. Kennedy, Desjardins), 20. B. Burns (Torres, Sheppard) – 13. Tlustý (Siomin, Liles), 25. Lindholm (E. Staal, SEKERA)

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Marián Gáborík #Columbus Blue Jackets #Boston Bruins #Andrej Sekera #Carolina Hurricanes