Sekera strelil desiaty gól v sezóne, Chicago nezastavilo ani sneženie

V desiatich sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja Slováci. Andrej Sekera z Caroliny strelil desiaty gól sezóny, Michal Handzuš z Chicaga si pripísal ôsmu asistenciu.

01.03.2014 23:04 , aktualizované: 02.03.2014 09:42
Chicago Blackhawks, radosť Foto: ,
Zasnežená radosť lavičky Chicaga Blackhawks.

Z vychytaného víťazstva sa tešil brankár Peter Budaj z Montrealu. Pre zranenie v hornej časti nedohral zasnežený súboj Štadiónovej série pod holým nebom na Soldier Field medzi Chicagom a Pittsburghom domáci Marián Hossa.

Carolina sa po olympijskej prestávke nevie dostať do rytmu, v sobotu prehrala na ľade Los Angeles Kings 1:3. O jediný presný zásah Hurricanes sa postaral Andrej Sekera, ktorý necelých 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny nahodenou strelou aj s prispením teču Robyna Regehra vyrovnal na 1:1. Prievidžan bol s takmer 25 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom hostí. Kings sa tešili z tretej výhry počas štyroch dní a prezentujú sa hrou, akou dokráčali k Stanleyho poháru 2012. „Využívame naše skúsenosti. Ak chcete postúpiť do play off, musíte hrať ako v play off,“ povedal autor víťazného zásahu Alex Martinez.

Hviezdy Chicaga nezastavilo ani sneženie na Soldier Field. V domovskom stánku tímu amerického futbalu Chicago Bears zdolali Blackhawks pred 62 921 divákmi Pittsburgh hladko 5:1. Kapitán Jonathan Toews dosiahol v stretnutí tri body (2+1) a stal sa jeho prvou hviezdou. Sneženie na brehu Michiganského jazera sa začalo pár hodín pred prvým buly a neprestalo ani počas zápasu. V 37. min prihral Versteegovi na gól na 3:0 Michal Handzuš. Banskobystričan odohral vyše 15 minút, mal 3 strely a 50 % úspešnosť na vhadzovaniach. Marián Hossa sa objavil na ľade naposledy v úvode druhej tretiny, potom už v zápase nepokračoval. Chicago sa vďaka víťazstvu dostalo na prvé miesto v Centrálnej divízii o dva body pred St. Louis, ktoré však má o tri zápasy menej. Pittsburgh prehral tretíkrát v rade. „Mám pocit, že sme dnes dali gól z každého dotyku s pukom. Odohrali sme výborný duel. Hrali sme jednoducho a tak, ako by sme chceli vždy,“ tešil sa Toews.

Peter Budaj dostal počas zranenia Careyho Pricea opäť šancu a vychytal výhru 4:3 po predĺžení nad Torontom v kanadskom derby. O všetkom rozhodol v nadstavenom čase Max Pacioretty, pre ktorého to bol druhý gól v zápase. Budaj mal 22 úspešných zákrokov. „Peter bol neuveriteľný. Podržal nás v dôležitých chvíľach,“ chválil brankára Pacioretty. „Je skvelé vidieť, ako spoluhráči predo mnou bránia a hrajú. Cítil som sa na ľade veľmi dobre. Začínam sa dostávať do správneho zápasového rytmu. Dúfam, že dostanem aj ďalšie šance chytať a pomôcť tomuto tímu,“ povedal Budaj.

Zdeno Chára bol na ľade 25:55 min pri prehre svojho Bostonu Bruins 2:4 s Washingtonom Capitals a napriek neúspechu tímu si pripísal plusový bod. Ruský útočník hostí Alexander Ovečkin sa radoval zo svojho 800. kanadského bodu v profilige. Capitals vyhrali štvrtý zápas v rade a vyrovnali svoje tohtosezónne maximum. „Už pred olympijskou prestávkou sme hrali dobre, počas nej sme si dostatočne oddýchli a teraz sme nadviazali na predchádzajúce výkony. Na tieto zápasy však už teraz musíme zabudnúť, čaká nás veľa práce a ďalšie dôležité duely,“ upozornil brankár Braden Holtby, ktorý mal 36 úspešných zákrokov.

Nedarilo sa New Yorku Islanders s Ľubomírom Višňovským v zostave. Ten odohral 20:59 min a taktiež si svoje štatistiky obohatil o plusový bod. „Ostrovania“ však na vlastnom klzisku podľahli New Jersey vysoko 1:6. Český zakončovateľ hostí Jaromír Jágr sa stal 7. hráčom v histórii, ktorý nastrieľal aspoň 700. gólov v profilige. „Samozrejme, sedemstovka je niečo mimoriadne. Sedemsto gólov nedalo veľa ľudí. A toto jubileum je výnimočnejšie, keďže sme vyhrali zápas,“ skonštatoval Jágr, ktorý si pripísal aj asistenciu s poradovým číslom 1040 a vyrovnal sa v tejto historickej štatistike deviatemu Marcelovi Dionnovi.

Philadelphia Flyers si poradila s New Yorkom Rangers 4:2. Andrej Meszároš v drese „letcov“ strávil na ľade 21:53 min a rovnako ako jeho krajania Chára a Višňovský si pripísal plusový bod. Po dvoch prehrách sa tešil z výhry Columbus, ktorý uspel na ľade Floridy 6:3. Domáci nastúpili bez zraneného Tomáša Kopeckého, v drese Blue Jackets si počas vyše 12 minút na ľade pripísal Marián Gáborík jednu strelu a mal aj mínusový bod.

Po dvoch prehrách sa tešil z výhry Columbus, ktorý uspel na ľade Floridy 6:3. Domáci nastúpili bez zraneného Tomáša Kopeckého, v drese Blue Jackets si počas vyše 12 minút na ľade pripísal Marián Gáborík jednu strelu a mal aj mínusový bod. Hráči Columbusu sa radovali z úspechu po dvoch prehrách.

Boston – Washington 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 31. P. Bergeron (D. Hamilton, Reilly Smith), 38. S. Thornton (Paille, G. Campbell) – 19. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäcsktröm), 23. Ovečkin (Marcus Johansson, J. Ward), 31. J. Ward, 51. Fehr (Chimera)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:55 min a pripísal si plusový bod.

New York Islanders – New Jersey 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Góly: 27. Okposo (Vanek, Bailey) – 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš)
Ľubomír Višňovský (Islanders) odohral 20:59 min a pripísal si plusový bod.

Philadelphia – New York Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 8. Lecavalier (Simmonds, Streit), 9. Couturier (Read, Timonen), 34. Simmonds (Timonen, B. Schenn), 57. L. Schenn (Hartnell, C. Giroux) – 25. Kreider (Rick Nash, Stepan), 32. Brassard (B. Richards, Lundqvist)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 21:53 min a pripísal si plusový bod.

Columbus – Florida 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Góly: 8. Umberger (Wisniewski, J. Johnson), 12. Atkinson (Savard, J. Johnson), 31. Savard (Horton, Johansen), 40. Anisimov, 59. Foligno (Dubinsky, R. Murray), 60. Calvert (Letestu, J. Johnson) – 14. Matthias, 27. Bjugstad (Matthias), 32. Bergenheim (Gilbert, Bjugstad)
Marián Gáborík (Columbus) odohral 12:32 min a mal 1 strelu.

Nashville – Winnipeg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 50. Moser (Del Zotto, Fisher) – 26. O. Jokinen (E. Kane, Trouba), 39. Ladd (Bogosian, Frolík), 57. Setoguchi (Wheeler, Stuart)

Dallas – Tampa Bay 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 36. Roussel (Connauton, Fiddler), 39. Fiddler (Roussel, Garbutt) – 2. St. Louis (Brewer, Palát), 13. Thompson (Hedman, Killorn), 35. St. Louis (Palát), 48. S. Salo (Hedman, Killorn)

Los Angeles – Carolina 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 20. M. Richards (Regehr), 49. Martinez (D. Brown, Justin Williams), 59. Justin Williams (Kopitar, T. Lewis) – 20. SEKERA (Riley Nash, Dwyer)
Andrej Sekera (Carolina) strelil gól, mal 1 plusový bod, 2 strely a odohral 24:52 min

Montreal – Toronto 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 13. Galchenyuk (A. Markov), 15. Pacioretty (Gorges), 51. Subban (A. Markov, Desharnais), 64. Pacioretty (A. Markov, Subban) – 18. Van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 46. Van Riemsdyk, 48. Kessel (Bozak)
Peter Budaj (Montreal) mal 22 úspešných zákrokov.

Chicago – Pittsburgh 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 16. Sharp (Toews, Leddy), 31. Toews, 37. Versteeg (P. Kane, HANDZUŠ), 54. Bickell (Saad, Rozsíval), 58. Toews (Sharp) – 47. Neal
Michal Handzuš odohral 15:39 min, mal 1 asistenciu a 3 strely, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 4:18 min

Edmonton – Calgary 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 50. Perron (Eberle, Gagner) – 11. Monahan (Colborne, Giordano), 62. Monahan (Byron, Šmíd)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 21:00 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod.