Carolina prehrala s Buffalom, Sekera proti bývalému tímu asistoval

Hokejisti Buffala zdolali v prvom zápase NHL po olympijskej prestávke Carolinou 3:2 vďaka dvom gólom Christiana Ehrhoffa a výbornému výkonu brankára Ryana Millera, ktorý zneškodnil 36 striel. Navyše si pripísal asistencie pri oboch Ehrhoffových góloch. Slovenský obranca Caroliny Andrej Sekera zaznamenal proti svojmu bývalému zamestnávateľovi jednu gólovú prihrávku.

26.02.2014 07:16
Sekera, Faulk Foto: ,
Andrej Sekera (vľavo) so spoluhráčom z Caroliny Justinom Faulkom.

Tridsaťjedenročný nemecký reprezentant Ehrhoff po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 26. min vydareným tečom v presilovej hre. Hostia o desať minút neskôr vyrovnali zásluhou Erica Staala.

V polovici tretej tretiny sa Sabres znovu dostali do vedenia vďaka gólu Tylera Ennisa, na ktorý Hurricanes znovu odpovedali presným zásahom Alexandra Siomina. Ruskému útočníkovi asistoval Sekera. O víťazstve Buffala potom rozhodol Ehrhoff 44 sekúnd pred treťou sirénou, keď si jeho nahodený puk pred bránku zrazil do vlastnej siete obranca Faulk.

„Niekedy sú k vám hokejoví bohovia naklonení. Snažil som sa prihrávať pred bránku a pomohol nám napokon šťastný odraz puku. Bol to dôležitý moment,“ uviedol po zápase Ehrhoff.

„Ako chlapec som chcel hrávať v útoku. Nepamätám sa, kedy som sa rozhodol, že budem brankárom. Dosiahnuť dve asistencie je skvelé,“ povedal jeden z hrdinov stretnutia, brankár Miller.

Buffalo – Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 26. Ehrhoff (Stafford, R. Miller), 53. Ennis (Moulson, Stafford), 60. Stafford (R. Miller) – 37. E. Staal (Faulk), 56. Siomin (SEKERA)