Bryzgalov vychytal pri premiére za Edmonton shutout

Vo dvoch štvrtkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa z víťazstiev tešili hosťujúce tímy. Vancouver vyhral v Ottawe 5:2 a Edmonton v Nashville 3:0. Slovenskí hokejisti neboli v akcii.

29.11.2013 07:12 , aktualizované: 09:37
Bryzgalov, Stalberg Foto: ,
Brankár Edmontonu Iľja Bryzgalov takto zvalcoval útočníka Nashvillu Viktora Stalberga.

Vancouver o výhre nad Senators rozhodol v prvej polovici druhej tretiny, v ktorej strelil štyri góly. Z jubilejného 300. presného zásahu kariéry v NHL sa tešil v 21. min Daniel Sedin a vyrovnal ním na 1:1. Švéd potom pridal ku gólu aj asistenciu. Skóre otvoril domáci obranca Clarke MacArthur, pre ktorého to bol 100. gól v NHL.

Vancouver nedal viac ako dva góly v siedmich z predchádzajúcich ôsmich zápasov. Oba tímy sa v základnej časti stretnú ešte raz 2. marca v stretnutí Heritage Classic na otvorenom štadióne so zaťahovacou strechou BC Place vo Vancouveri.

„Dosiahli sme dôležité víťazstvo na ľade súpera, ktoré nám dodá sebavedomie do ďalších súbojov. Hrali sme dobre ako tím,“ uviedol Daniel Sedin a pokračoval: „V strede sezóny nevnímate nejaký míľnik, uvedomíte si ho až po jej skončení. Bolo pekné, že som týmto spôsobom pomohol tímu k víťazstvu.“

Brankár Iľja Bryzgalov vychytal pri prvom štarte od úvodnej minúty za Edmonton shutout. Pre Rusa to bol prvý zápas v pozícii prvého brankára od 25. apríla, keď bol ešte hráčom Philadelphie. Bryzgalov predviedol v Nashville 33 úspešných zákrokov a tešil sa z 31. čistého konta v NHL v kariére.

„Bol to skvelý duel, nula je bonusom,“ poznamenal Bryzgalov. Edmonton vyhral štvrtýkrát z uplynulých piatich stretnutí. Rozhodujúce momenty duelu prišli v priebehu 51 sekúnd v 26. a 27. min, keď skórovali Ryan Nugent-Hopkins a Taylor Hall.

„Máme v tíme rýchlych hráčov. Keď dostaneme príležitosť, snažíme sa ju využiť,“ povedal Nugent-Hopkins. Predators nielenže prehrali zápas, ale prišli aj o kapitána Sheu Webera, ktorý sa v závere druhej tretiny zranil v hornej časti tela po zásahu pukom do oblasti pravého oka.

Sumáre NHL:
Ottawa – Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Góly: 9. MacArthur (Methot, B. Ryan), 39. Zibanejad (Corvo, Spezza) – 21. D. Sedin (H. Sedin, Tanev), 22. Booth (Santorelli), 25. Garrison (H. Sedin, D. Sedin), 30. Weise (Garrison, Booth), 46. Santorelli

Nashville – Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 26. Nugent-Hopkins (Petry, Eberle), 27. T. Hall (Gagner), 60. Eberle (T. Hall, N. Schultz)