Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Islanders lanária Šatana, Višňovský možno na arbitráž

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský možno požiada o arbitrážne konanie vo veci júnovej výmeny z klubu zámorskej NHL Anaheim Ducks do konkurenčného mužstva New York Islanders.

23.07.2012 11:26
Ľubomír Višňovský Foto:
Ľubomír Višňovský.
debata (5)

Podľa 35-ročného beka aj hráčskej asociácie NHLPA totiž „káčeri“ porušili klauzulu vo Višňovského zmluve, podľa ktorej ho počas prvých štyroch platnosti kontraktu klub nemohol vymeniť bez jeho súhlasu, v piatom roku tak môže urobiť len do jedného z desiatich mužstiev podľa zoznamu od samotného hokejistu. Ducks ho k „ostrovanom“ poslali aj napriek tomu, že od Višňovského nemali spomenutý zoznam.

„V Anaheime si myslia, že klauzula o trejde s mojím súhlasom výmenou po odchode do Edmontonu padla, čo tvrdia aj vo vedení NHL. Iný názor má však hráčska asociácia NHLPA, a tak uvažujem o konaní na arbitrážnom súde. Nie je síce isté, či ho vyhrám, ale zhováral som sa o tom s mojím agentom Neillom Sheehym. Vraví, že na arbitráži by sme sa mohli dozvedieť, kto má pravdu. Šance sú podľa neho vyrovnané. Teraz záleží na mne, ako sa rozhodnem. Bol by som prvý hokejista s takýmto problematickým bodom zmluvy, ktorý by sa obrátil na arbitrážny súd. Ak nakoniec v spore uspejem, opätovne by som sa stal hráčom Anaheimu. Ale po júnovej výmene by som tam pravdepodobne nezotrval a zrejme by som naozaj napísal zoznam desiatich klubov, v ktorých by som chcel hrať a kam by ma mohli poslať. Momentálne uvažujem, či do toho pôjdem, alebo sa na to vykašlem,“ uviedol Ľubomír Višňovský, ktorý sa na novú sezónu pripravuje v Bratislave.

Ak by sa skúsený obranca rozhodol zostať v NY Islanders, v sezóne 2012/2013 by nemusel byť jediným Slovákom v zostave „ostrovanov“. Generálny manažér klubu Garth Snow totiž lanári útočníka Miroslava Šatana, ktorý už za Islanders v minulosti hral. „Garth Snow mi raz telefonoval, že práve rokuje s Miroslavom Šatanom. Asi by som to nemal oznamovať médiám ja, ale hovoril mi, že ho lámu, aby sa vrátil na Long Island, kde v minulosti hrával,“ povedal Ľ. Višňovský.

5 debata chyba