Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Gáborík: Verím, že si ma Chára vyberie

Na východe vládnu New York Rangers a v Rangers vládne Marián Gáborík. Slovenský hokejový útočník je najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom aktuálneho lídra Východnej konferencie NHL. V zápase proti Winnipegu v Madison Square Garden síce vyšiel trenčiansky rodák naprázdno, ale po víťaztsve 3:0 bol spokojný.

25.01.2012 17:58
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík.
debata

„Sme na tom celkom dobre, dúfam, že vydržíme do konca sezóny. Držíme spolu – na ľade i mimo neho. V klube máme výborné zázemie i dvoch skvelých brankárov, ktorí nás viackrát podržali. Zakaždým potiahne mužstvo niekto iný,“ povedal Gáborík bezprostredne po zápase proti Jets.

Takzvaný Broadwayský klobúk, ktorý zdobil Gáboríkovu hlavu po predchádzajúcom zápase v Bostone, prevzal kapitán tímu Ryan Callahan. „S týmto nápadom prišiel ešte na začiatku sezóny Riči (Brad Richards). Neviem, kde tú čiapku našiel. Po každom víťaznom zápase si dá klobúk v šatni na hlavu iný hráč. Ten, komu v stretnutí niečo vyšlo alebo predviedol pekný zákrok. Je to pekná tradícia,“ uviedol Gáborík. S klobúkom na hlave predstúpil pred novinárov zatiaľ dvakrát – po decembrovom víťazstve 6:1 nad Floridou a po spomínanej výhre nad Bostonom, ku ktorej prispel dvoma gólmi. „Ale vonku ho nenosím,“ reagoval so smiechom.

Videorozhovor s Mariánom Gáboríkom

Koncom týždňa zamieri Gáborík s dvojicou spoluhráčov, brankárom Henrikom Lundqvistom a obrancom Danom Girardim, do Ottawy na svoj tretí Zápas hviezd NHL v kariére. „Prvýkrát som hral ešte v roku 2002 v Los Angeles, ale to bol zápas mladých hviezd, akýsi predkrm toho ozajstného. Oficiálnu premiéru som mal o rok neskôr na Floride ako hráč Minnesoty. Stretlo sa tam veľa špičkových hráčov, bol to pre mňa zážitok.“

V Ottawe nebude chýbať ani dvojica Gáboríkových krajanov Zdeno Chára a Marián Hossa. Obranca Bostonu si ako kapitán bude vyberať do svojho tímu spoluhráčov. „Verím, že na mňa nezabudne. Bolo by pekné, keby sme sa všetci traja stretli v jednom tíme a zaspomínali si,“ dodal Gáborík.

debata chyba