Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Olympijské Hry - muži - Skupina B

17.02.2018 o 13:10

Slovinsko
3 : 2
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi
obnoviť
Filter

Samostatné nájazdy napokon lepšie zvládlo Slovinsko, keď bývali hráči Slovana Bratislava Tičar a Jeglič premenili svoje pokusy, za nás sa úspešne presadil iba Ladislav Nagy. Získavame tak len jeden jediný bod, ktorý nám napokon nič platný nie je, kedže klesáme na 4. pozície v skupine. Naozaj veľká škoda, pretože po famóznom víťazstve nad Ruskom sa nám otvárala možnosť postúpiť z prvého miesta do štvrťfinále, ale prehra s USA 1:2 a prehra so Slovinskom 3:2 po samostatných nájazdoch napokon znamená, že musíme ísť do osemfinále. Musíme si však počkať, ako dopadnú ostatné zápasy a kedže sa nachádzame na poslednom mieste v skupine, zrejme nás bude čakať súper ťažšie kalibru. Treba to však všetko zahodiť za hlavu a plne sa už sústrediť na osemfinálový zápas.

Víťazom našej skupiny sa tak stáva Rusko, druhé končí teda prekvapivo Slovinsko, tretie je USA a napokon posledná skončila naša reprezentácia. Ťažko sa teda hľadajú slová po takomto zápase, doplácame na nepremieňanie šancí a na časté vylúčenia. Toto musíme do ďalšieho zápasu jednoznačne zlepšiť.

Takže, s týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám ešte príjemný zvyšok soboty. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec zápasu.

2:1

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovinsko. Autorom víťazného gólu je ŽIGA JEGLIČ.

2:1

Žiga JEGLIČ premieňa.

1:1

Marcel HAŠČÁK nepremieňa.

1:1

Robert SABOLIČ nepremieňa.

1:1

Ladislav NAGY premieňa.

1:0

Jan MURŠAK nepremieňa.

1:0

Martin BAKOŠ nepremieňa.

1:0

Jan URBAS nepremieňa.

1:0

Peter ÖLVECKÝ nepremieňa.

1:0

Rok TIČAR premieňa.

0:0

Andrej KUDRNA nepremieňa.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme mali veľké šance, v závere mal ešte Haščák nádejnú pozíciu. Na rad tak prídu samostatné nájazdy, to je už len o šťastí. Uvidíme, komu napokon pôjdu lepšie, snáď teda našim chlapcom.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:30

Bakoš zaviezol puk do útočného pásma, v páde sa dostal pred slovinskou bránkou do zakončenia, ale puk pomedzi nohy Krošelja nedostal!

64:01

Prebieha posledná minúta predĺženia!

63:40

Slovinsko si berie oddychový čas!

62:58

Naši išli do prečíslenia, Graňák mal pred sebou už len slovinského brankára, ale puk poslal iba do jeho lapačky a tak Krošelj zachránil svoje mužstvo!

62:35

Stále je puk na našich hokejkách, ale nemôžme sa dostať do zakončenia. Musíme si však dať pozor na rýchle brejky Slovinska.

61:42

Naši chlapci sú teraz v útočnom pásme, Haščák zakončoval chrbtom k bránke a puk len tesne minul bránku Krošelja. Slovensko ostáva v útočnom pásme.

60:52

V nádejnej pozícii sa ocitol Ďaloga, ale z uhla poslal puk len do brankára Krošelja. Do útoku tak ide náš súper.

60:25

Hra sa teraz presúva do stredného pásma, ale naši sa už dostávajú k puku.

60:10

Začalo sa teda predĺženie 3 na 3 a Slovinsko okamžite preniká do nášho pásma.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Napokon sa našej reprezentácii podarilo v tretej tretine vyrovnať na 2:2 zásluhou Haščáka, ale otočiť zápas sa nám už nepodarilo a tak našu skupinu vyhrá Rusko. My však potrebujeme tento zápas vyhrať, pretože sme v hre o druhé miesto, podobne ako aj Slovinsko. Uvidíme teda, ako dopadne predĺženie či možno samostatné nájazdy, verme teda že získame ešte bonusový jeden bod!

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:35

Slovinsko však okamžite vyrazilo do nášho pásma a Muršak nám narobil poriadne problémy. Slovensko je ešte pod veľkým tlakom, ktorý potrebujeme ustáť, aby sme aspoň udržali remízu.

59:20

Bubela zabojoval o puk za slovinskou bránkou a donútil následne Krošelja prerušiť hru. Získavame tak v samom závere buly v útočnom pásme.

59:05

Je tu už samotný záver tretej tretiny, pri puku sú naši chlapci, ale nemôžu sa dostať do zakončenia.

58:10

Slovinsko hrá v plnom počte!

58:05

Veľké šance Slovenska v presilovke! Najprv nebezpečne pálil Starosta, následne sa k odrazenému puku dostal Nagy, ale ani on sa neprezentoval presnou strelou. Aj s veľkým šťastím to náš súper ustál.

57:10

Lenže polovička našej presilovky už uplynula, až teraz sme poriadne usadení v útočnom pásme. Slovinsko je už pod veľkým tlakom.

56:25

Slovensko hrá presilovku a drží sa v útočnom pásme. Chce to však častejšiu streľbu na slovinského brankára, ktorý nie je moc rozchytaní.

56:10

Vylúčenie v tíme Slovinsko (Anže Kuralt – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

56:02

Slovinsko opäť preniká do nášho pásma, náš súper je teraz veľmi aktívny a začíname mať už poriadne problémy pri bránení. Zápas zatiaľ však smeruje k nerozhodnému sta­vu.

55:47

Ivan Baranka spravil nepresnú prihrávku v našom pásme, Sabolič sa dostal k strele a tú následne ešte tečoval Tičar, ale Konrád sa včas presunul k tyčke a puk schoval pod svoju lapačku!

55:00

Približne 5 minút ostáva do konca riadneho hracieho času, postupne sa už dostávam k puku a skúšame preniknúť do útočného pásma. Slovinsko však okamžite vysoko napáda.

54:20

Slovinsko stále drží puk na svojich hokejkách, ale ďalší svoj útok zakladá spoza svojej bránky. Musíme sa tak mať stále na pozora, pretože pribúdajú z našej strany aj hraničné zákroky.

53:57

Podlipnik opäť nebezpečne pálil, ale Braňo Konrád je teraz veľkou oporou nášho tímu a opäť jeho pokus schoval do svojej lapačky. Slovinsko tak stále ostáva v našom pásme a robí nám veľké problémy.

53:38

Slovensko hrá v plnom počte!

53:36

Podlipnik nebezpečne pálil od modrej čiary, ale Braňo Konrád včas vytasil svoju lapačku a tak podržal naše mužstvo! Slovinsko je stále v našom obrannom pásme.

53:00

Až teraz dostávame puk preč z nášho obranného pásma a tak môžu ísť naši hráči striedať. Slovinsko má však k dispozícii ešte presilovkové sekundy.

52:38

Polovičku oslabenia sme už ustáli, ale Slovinsko je veľmi nebezpečné a na našu bránku ide jedna strela za druhou.

51:55

Už dve strely išli na našu bránku, najprv však dobre zasiahol Konrád a následne puk len tesne minul našu bránku.

51:45

Musíme hrať teraz v oslabení, za veľmi nešťastné vylúčenie Miloša Bubelu. Slovinsko sa rýchlo dostáva do nášho pásma.

51:38

Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

51:09

Chvíľu sme sa držali v útočnom pásme, ale už sme puk stratili a tak ide dopredu náš dnešný súper, ktorý už začína hru vyrovnávať.

50:48

Toto nahodenie už radšej brankár Krošelj schoval do svojej lapačky a tak získavame buly v útočnom pásme. Predtým tu je však ešte reklamná prestávka.

50:12

Tesne za modrou čiarou to skúsil na bránku nášho súpera Graňák, ale jeho pokus bol nepresný a Krošelja neohrozil. Opäť sú však pri puku naši reprezentanti a snažia sa preniknúť do útočného pásma.

49:38

Slovinsko spravilo ďalšie zakázané uvoľnenie a tak sa sťahujeme do útočného pásma. Dlhšiu dobu sme však neohrozilo strelou brankára Krošelja, ale aj Konrád je dlhšie bez práce.

49:06

Puk je momentálne na našich hokejkách, ale nemôžme sa vymaniť zo svojho pásma a navyše nás Slovinsko veľmi vysoko napáda. Obrancovia však teraz chyby nerobia a s pokojom rozohrávajú puky.

48:36

Následne sa do zakončenia dostal aj náš súper, ale Kovačevič sa prezentoval len nepresnou strelou a Konrád tak zasahovať nemusel. Slovensko vyráža do útočného pásma.

48:18

Čerešňák sa tesne za modrou čiarou dostal k odrazenému puku, ale jeho zakončenie smerovalo iba do betónov brankára Krošelja. Následne ide do rýchleho brejku náš dnešný súper.

47:38

Slovinsko získal puk za svojou bránkou, následne podniklo útočný výpad do nášho pásma, ale puk vybojoval späť na naše hokejky Graňák a môžme tak skúsiť vyraziť smerom dopredu.

46:52

Musíme si však dávať pozor aj na útočné výpady nášho súpera, momentálne však je pri puku naša reprezentácia, ale nevieme sa usadiť v útočnom pásme.

46:08

Začína sa tak v tomto zápase odznova, ale treba aj naďalej hrať veľmi pozorne, nerobiť chyby a skúšať to na bránku z podobných situácii, ako nedávno Haščák. Snáď Slovinsko zlomí strata dvojgólového vedenia.

45:56

Slovensko dalo gól!
Je to tam je vyrovnané! A konečne to tam padlo MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý tak prelomil svoju streleckú smolu v národnom drese. Naši sa teraz dobre dostali do útočného pásma, rozmiestnili sa a začali presne kombinovať. Graňák miesto streli zvolil prihrávku na spomínaného Haščáka, ktorý presnou bombou prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 2:2!
Asistencie: Dominik Graňák, Peter Čerešnák.

44:47

Surový síce buly v útočnom pásme vyhral, ale naša reprezentácia už následne nič nevymyslela a hra sa postupne presúva do stredného pásma. OŠR už momentálne vyhráva nad USA 4:0.

44:30

Tento prechod Slovinsku do útočného pásma nevyšiel a po zakázanom uvoľnení získava Slovensko buly v útočnom pásme. Ani teraz sa nám však hra v útoku moc nedarí.

44:02

K strele sa teraz dostal Čajkovský, ale jeho pokus končí na zadnom mantinely. Tam si teda puk preberá na svoje hokejky Slovinsko, ale naši chlapci ho do pásma nepúšťajú.

43:09

Slovensko sa postupne dostáva častejšie k puku, ale nedarí sa nám v prechode do útočného pásma. Času je však ešte dostatok, ale chce to čo najskôr vyrovnať.

42:20

Obrovská šanca Slovinska! Kovačevič sa dostal pred našou bránkou do gólovej situácie, ale Braňo Konrád výborným zákrokom vyrážačkou puk vyrazil do bezpečia a tak sme stále v hre!

41:46

Po vyhratom buly sa do zakončenia od modrej dostal Starosta, ale jeho pokusu bol veľmi nepresný a minul slovinskú bránku. Náš súper sa tak dostáva k puku a vyráža do útočného pásma.

41:42

Bubela spoza modrej čiary nahodil puk na slovinského brankára a získava pre náš tím buly v útočnom pásme. Aspoň takýmto spôsobom sa musíme nášmu súperovi pripomínať.

40:52

Následne sa však do zakončenia dostal Sabolič, ale Konrád mal dobrý výhľad a tak puk vyráža do bezpečia. Momentálne sme pri puku a snažíme sa o prechod do útočného pásma.

40:22

V úvode tretej tretiny sa do nášho pásma dostali Slovinci, ale k strele ich obrana Slovenska nepustila. Aj naďalej sa však musíme brániť.

40:10

Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Slovinsko.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Držme teda palce, aby sa našim chlapcom podarilo aspoň vyrovnať, ideálne to celé ešte otočiť!

V druhej tretine sme už boli svedkami presných zásahov. Slovinsko malo famózny vstup do druhej tretiny, keď ťažilo ešte z početnej výhody a pri avizovanom vylúčení sa ujalo vedúceho gólu. Následne hral náš tím opäť v oslabení a znova sme tak inkasovali v početnej nevýhode a od 25. minúty tak náš tím prehrával 2:0. V závere druhej tretiny sme však hrali presilovky aj my, a útočnú smolu prelomil úspešným tečom pred bránkou Miloš Bubela, ktorý znížil na 2:1 a tak ešte stále máme šancu zabojovať o víťazstvo v tomto zápase. OŠR zatiaľ vyhrávajú nad USA 3:0!

Druhá tretina sa začne približne o 14:45!

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

Následne však do útočného pásma vyrazil aj náš súper, do zakončenia sa dostal Pance, ale Konrád bol pripravený a úspešne tento jeho pokus schoval do svojej výstroje.

39:20

Slovensko sa ešte snaží preniknúť do útočného pásma, ale náš súper nás do zakončenia nepúšťa.

39:01

Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:15

Ale aj Slovinsko ešte hrozí v našom pásme, ale obrana Slovenska túto situáciu ustála a snaží sa puk vyviesť do útočného pásma. Pomaly sa blíži záver druhej tretiny.

37:56

Od modrej to teraz skúšal Baranka, následne sa dostal do zakončenia aj Krištof, ale ani jeho pokus úspešný nebol. Naďalej však ostávame v útočnom pásme.

37:10

Opäť sa však dostávame do útočného pásma a snažíme sa ešte vyrovnať pred koncom druhej tretiny. Pozor si však stále musíme dávať na rýchle brejky nášho súpera.

36:05

Na druhej strane sa však teraz musel mať na pozore Konrád, ale z podobnej situácie z akej sme my dali gól našťastie neinkasoval a tak výborným zákrokom podržal naše mužstvo!

35:43

Slovensko dalo gól!
Konečne! Slovensko využíva presilovku a dávame tak veľmi dôležitý kontaktný gól. Na modrú čiaru dostal presnú prihrávku Čerešnák, ktorý úspešne prepálil všetko čo mu stálo v ceste a puk následne pred bránkou parádne tečoval MILOŠ BUBELA a prekonal tak Krošelja – 2:1!

Asistencie: Peter Čerešnák, Dominik Graňák.

35:00

K strele sa dostal Surový, ale obrana Slovinska puk posiela do stredného pásma. Opäť sa však našim chlapcom podarilo rozostavať presilovkovú formáciu.

34:52

Snáď nám teraz pomôže presilovka, postupne sa už naši chlapci usádzajú v útočnom pásme.

34:47

Vylúčenie v tíme Slovinsko (Žiga Jeglič – 2 min., hákovanie).

34:05

Predchádzajúca situácia nás zrejme nabudila a už sa častejšie dostávame do útočného pásma. Snáď sa nám čoskoro podarí dostihnúť aj kontaktný gól, ktorý by nám veľmi pomohol.

33:30

Tak to je už fakt smola! Konečne sme sa dostali pred bránku súpera, Nagy poslal puk na Kudrnu, ktorý následne usmernil puk za Krošeljov chrbát, ale rozhodca hru skoro prerušuje a gól neuznáva. Veľmi diskutabilná situácia, ale aspoň sme si dokázali, že sa to predsa len pôjde.

32:50

Ďalšie zakončenie od Čajkovského, k odrazenému puku sa ešte dostával Paulovič, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Konečne sa však začíname dostávať do pásma a zamestnávame slovinského brankára.

32:37

Následne však mal zaujímavú príležitosť aj náš dnešný súper. Tičar zakončoval z mierneho uhla, ale Konrád mal zakrytý výhľad. Našťastie však puk v našej bránke neskončil.

32:00

Konečne veľká šanca na našej strane! Po rýchlom prechode do útočného pásma sa najprv dostal do zakončenia Čajkovský, následne sa k odrazenému puku dostal Kudrna, ale brankára Krošelja už prekonať nedokázal.

31:22

Vhadzovanie sa teraz presúva do nášho pásma. Toto Slovinsko plne vyhovuje, stále si drží vedenie o dva góly a naši sa nemôžu dostať do streleckých príležitostí.

31:11

Slovinsko teraz vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie, takže sa dostávame do útočného pásma. Potrebujeme však zlepšiť úspešnosť na buly a následne sa dobre rozostaviť v pásme.

30:58

A opäť puk potiahol do nášho pásma Muršak, jeho zakončenie však Konrád bezpečne kryje. Bude sa však vhadzovať v našom pásme, čo nám teda vôbec nevyhovuje.

30:38

Slovensko sa teraz držalo v útočnom pásme, ale náš súper sa úspešne bráni a nepúšťa nás do zakončenia. Postupne sa však už smerom dopredu dostáva aj Slovinsko.

30:15

Haščák sa teraz dostal k strele, ale Krošelj mal dobrý výhľad a tak bez problémov ukryl puk do svojej výstroje. Slovensko však získava buly v útočnom pásme.

29:52

Konečne sa dostávame preč z nášho pásma, snažíme sa preniknúť pred bránku nášho dnešného súpera. Slovinsko aj naďalej však dobre bráni svoje územie a do ničoho nás nepúšťa.

28:32

Muršak prenikol do nášho obranného pásma, ale našťastie jeho strele chýbala potrebná razancia a Konrád si tak pripisuje ľahší zákrok. Potrebujeme však hrať v obrannom pásme nášho súpera.

28:09

Krošelj už dlhú dobu nečelil žiadnemu zakončeniu z našej hokejky, ale našťastie ani Konrád zasahovať nemusel. Skóre však hovorí v prospech nášho súpera, navyše hrajú Slovinci veľmi sebavedomo.

27:52

Slovinsko nás však teraz zavrelo v našom pásme, ale obrana túto situáciu ustála a už skúšame preniknúť smerom dopredu. Aj naďalej to však naša reprezentácia ma v útočnom pásme veľmi ťažké.

27:08

Brankár slovinskej reprezentácie je teraz prakticky bez práce. Hra sa síce už začína vyrovnávať, ale našim chlapcom sa zatiaľ v tomto zápase v útočnej fáze nedarí. Snáď to čoskoro prelomíme.

26:15

Ani v tomto zápase nám však buly nevychádza, našťastie získavame puk na svoje hokejky a už skúšame preniknúť do útočného pásma. Slovinsko nám však veľa priestoru neposkytuje.

26:03

Ďalšia strela na našu bránku, ale Gregorc teraz svoj druhý gól nepridal, Konrád si pripisuje úspešný zákrok. Slovinsko získava buly v našom obrannom pásme.

25:19

Slovinsko však hrá aj naďalej veľmi aktívne, takýto úvod do druhej tretiny ich poriadne posilnil. Hrá sa teraz prevažne v našom pásme a to určite nie je pri aktuálnom skóre, ktoré hovorí v náš neprospech dobre.

25:05

Konečne už hráme v plnom počte a čaká nás neľahká úloha, zmazať dvojgólové manko nášho súpera. S Ruskom sa nám to podarilo, treba si veriť aj teraz. Puk však teraz nemáme na svojich hokejkách.

24:16

Slovinsko dalo gól!

Tak toto je ako z hororu! Časté vylučovania na našej strane a prichádza druhý gól v našej bránke. Muršak zachytil puk, úspešne ho posunul na ANŽE KURALTA a ten presnou strelou prekonal Konráda – 2:0!

Asistencie: Jan Muršak, Blaž Gregorc.

23:15

Predvádzame však teraz výbornú robotu v defenzíve, opäť dostávame puk do bezpečia. Tlak Slovinska však stále narastá, potrebujeme aby sme už hrali v plnom počte.

23:00

Čajkovský je späť na ľadovej ploche, presilovka Slovinska o jedného hráča však pokračuje ďalej a opäť sa tak hrá v našom obrannom pásme.

22:45

Slovinsko hrá presilovku 5 na 3! Okamžite sa nachádzame pod paľbou nášho súpera, Konrád vyrazil puk do bezpečia a naši sa následne oslobodili.

22:35

Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Starosta – 2 min., držanie).

22:00

Polovica trestu Čajkovského je už na konci, zatiaľ sa úspešne bránime a nedovoľujeme Slovinsku sa dostať do zakončenia. Slovinsko je však už usadené v našom pásme.

21:10

Opäť sa musia naši chlapci brániť, úvod druhej tretiny nás tak nezastihol v najlepšom svetle. Treba úspešne prečkať tieto krušné chvíle.

21:00

Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Čajkovský – 2 min., krosček).

21:00

Slovinsko dalo gól!

Katastrofálny úvod našich chlapcov do druhej tretiny! Slovinsko sa v početnej výhode usadilo v našom pásme a bolo avizované ďalšie vylúčenie na našej strane. Následne sa k strele dostal BLAŽ GREGORC a prepálil Konráda v našej bránke – 1:0!
Asistencia: Jan Muršak.

20:10

Druhá tretina sa už naplno rozbehla, Slovinsko ešte pokračuje v presilovku. Momentálne sa náš súper snaží preniknúť do útočného pásma.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak už čoskoro začne! 

Prvá tretina tohto zápasu je už teda minulosťou, gól sme v nej nevideli. Slovensko malo vstup do zápasu veľmi dobrý, hrali sme aktívne a postupne pribúdali aj strely na slovinskú bránku. Hra sa však časom vyrovnalo a začal hroziť aj náš súper. V závere prvej tretiny sa proti pravidlám previnil Hovorka a tak naše mužstvo ešte začne druhú tretinu v početnej nevýhode. Zaujímavá štatistika je v počte striel na bránu, tá hovorí v náš prospech 5:4.

Druhá tretina sa začne približne o 13:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:57

V záverečných sekundách prvej tretiny to ešte vyzeralo pred našou bránkou nebezpečne, ale naša obrana to úspešne zvládla a puk dostáva do bezpečia. To je už teda z prvej tretiny všetko.

19:35

Slovinsko tak získava v závere prvej tretiny presilovku a drží sa v našom pásme. Naši chlapci však svojmu súperovi neposkytujú dostatok priestoru na zakončenie.

19:27

Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Hovorka – 2 min., vrazenie na mantinel).

19:01

Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:56

Dostali sme sa však do rýchleho brejku, Haščkák tečoval pred bránkou strelu od modrej, ale k ohrozeniu slovinskej bránky to neviedlo.

18:32

Po vyhratom buly sme sa snažili o prechod do útočného pásma, ale Bubela sa prezentoval iba nepresnou prihrávkou a tak je pri piku náš súper.

18:12

Nebezpečne teraz pálil na našu bránku Robar, ale Konrád mal dobrý výhľad a puk ukryl do svojej lapačky. Slovinsko však získava buly v útočnom pásme.

17:06

Ani Slovinsku sa však teraz nedarí v prechode do útočného pásma, ale darí sa im držať puk na svojich hokejkách. Pomaly sa však blíži záver prvej tretiny, ktorý prináša v týchto chvíľach vyrovnaný priebeh.

16:52

Paulovič získal puk na svoju hokejku, ale nemal ho komu prihrať a tak ho len nahodil do útočného pásma, kde si ho už prevzal na hokejky náš dnešný súper.

16:22

Momentálne sa hra moc neprerušuje, zápas pokračuje naozaj vo vysokom tempe. Dlhšiu dobu sme však nevideli zakončenie na jednu či druhú bránu, naši chlapci sa však teraz dostávajú do útočného pásma.

15:52

Puk pred našu bránku dostal Marcel Rodman, ale jeho prihrávka úspešná nebola a tak to pásma vyráža slovenská reprezentácia, musí však o puk bojovať po rohoch klziska.

15:06

O prienik do útočného pásma sa teraz snaží aj náš súper, ale aj slovenská defenzíva je pozorná a do ničoho svojho súpera nepúšťa. Postupne sa na tribúne začínajú pripomínať aj slovenskí priaznivci.

14:30

Puk však už majú na svojich hokejkách naši chlapci, ktorí sa snažia o prechod do útočného pásma. Momentálne sa nám však v tejto činnosti nedarí, Slovinci dobre bránia stredné pásmo.

13:35

Graňák zachytil prihrávku do nášho pásma a následne sa snažil založiť útok nášho tímu. To sa mu však nepodarilo a v obrannom pásme si Slovinsko preberá puk na svoje hokejky.

12:56

Teraz však oba tímy majú problém s prechodom do útočného pásma, obe defenzívy pracujú úspešne a neposkytujú svojmu súperovi dostatok priestoru v pásme. Informácia z druhého zápasu medzi ORŠ a USA, Rusko zatiaľ vyhráva 1:0!

12:02

Konrád musel byť teraz v pohotovosti! Najprv sa do zakončenia dostal Pance a po chvíli aj Sabolič, ale puk sa našťastie do našej bránky nedostal. Hra sa už postupne vyrovnáva a musíme si dávať na podobné situácie v našom pásme pozor.

11:35

Strela od modrej o ktorú sa postaral Valach však presná nebola, Slovinsko si za svojou bránkou preberá puk na hokejky a už sa snaží preniknúť pred našu bránku.

10:48

Opäť sa Slovinsko dostalo do nášho obranného pásma, ale rýchlo sme puk prevzali na naše hokejky a máme šancu tak na rýchly protiútok. Slovinsko sa tak rýchlo vracia späť do svojho pásma.

10:05

Momentálne máme troška problémy s prechodom do útočného pásma a postupne sa začína o slovo hlásiť aj náš dnešný súper. Zatiaľ však obe defenzívy pracujú úspešne.

09:25

Konrád už teraz ale zasahovať musel. Tičar sa dostal k puku, ale jeho pokus náš brankár bez problémov kryje. Slovinsko však získava buly v útočnom pásme a tak sa musíme mať stále na pozore.

09:02

Teraz pred našou bránkou spravili menší prievan aj slovinskí reprezentanti, ale naša obrana všetko s prehľadom vyriešila a puk sme opäť získali na svoje hokejky.

08:55

Pred slovinskou bránkou sa dostal do zakončenia Nagy, ale jeho pokus skončil len na zadnom mantinely. Po dlhšej dobe môže tak ísť smerom dopredu aj náš súper.

08:39

Opäť sme sledovali strelu od modrej v podaní našej reprezentácie, postaral sa o ňu Ďaloga. Jeho pokusu však chýbala razancia a tak brankár Krošelj zasahovať nemusel.

07:31

Nitriansky útok Krištof-Paulovič sa postarali o ďalší závar pred slovisnkou bránkou! Druhý menovaný sa následne dostal aj k strele, ktorá len tesne minula priestor troch žrdí bránky Krošelja.

06:40

Starosta sa teraz dostal aj do zakončenia, ale brankár Krošelj bol pripravený a aj tento pokus nášho obrancu vyrazil do bezpečia. Postupne sa však vraciame späť do útočného pásma.

06:02

Teraz sme už boli svedkami strely od modrej, postaral sa o ňu Ďaloga. Brankár nášho súpera však bol pripravený a puk vyráža do bezpečia. Naši momentálne pôsobia aktívnejším dojmom, ale pozor si musíme dávať na rýchly protiútoky Slovinska.

04:56

Surový udržal puk v útočnom pásme, Nagy ho zaviezol za bránku a následne hľadal prihrávkou na modrej niekoho z našich, ale Slovinci puk vytečovali do bezpečia. Tlak Slovenska však pokračuje ďalej.

04:20

Útok Slovinska sa teraz snažil založiť Sabolič, ale to sa mu nepodarilo a okamžite tak ide dopredu naša reprezentácia. Slovinci sa tak vracajú späť do svojho pásma.

03:38

Ďalšia strela na slovinskú bránku, Haščákov pokus vyrazil brankár Krošelj do bezpečia, ale naši chlapci ostávajú v útočnom pásme, pretože Slovinsko vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie.

03:28

Tento útok našej reprezentácie zastavil čiarový rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd nášmu obrancovi Starostovi, ktorý sa snažil zaviesť puk do útočného pásma.

02:15

Prvá tretina začala vo veľkom tempe z oboch strán, útoky sa striedajú na oboch stranách. Oba celky teda ukazujú veľkú chuť po víťazstve, ale zatiaľ sme vyložene gólovú šancu nevideli.

01:26

Slovinský brankár Krošelj musel po prvý krát v tomto zápase zasahovať. Po prečíslení našich chlapcov však úspešne puk ukryl do svojej výstroje a tak Slovensko získava buly v útočnom pásme.

00:52

Napokon sa do útočného pásma dostali aj naši chlapci, Ďaloga sa snažil prihrať puk pred slovinskú bránku, ale puku sa napokon zmocnil náš súper a tak sa rýchlo musíme vrátiť spať do obranného pásma.

00:23

Náš súper má za sebou už aj prvý útočný výpad, Urbas potiahol puk pred našu bránku, ale obrana Slovenska dobre zapracovala a nedovolila mu už nič zaujímavého vymyslieť.

00:10

Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, úvodné buly vyhralo Slovinsko, ale momentálne sa nachádza vo vlastnom pásme.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina tohto zápasu sa tak už čoskoro začne!

Držme teda doma všetci palce, aby to naši chlapci úspešne zvládli!

Príjemný sobotné popoludnie prajem všetkým fanúšikom našej reprezentácie. Do začiatku zápasu medzi našimi chlapcami a reprezentantmi Slovinska už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev.

Poďme si však hlbšie analyzovať zostavu, ktorú pošlú do boja tréneri Craig Ramsay, Vladimír Országh a Ján Lašák. V bránke dnes dostáva priestor Branislav Konrád, ktorý vychytal famózne víťazstvo nad OŠR. Na striedačke je pripravený Ján Laco, ktorý takisto nesklamal v zápase s USA, ale dnes sa teda tréneri nášho mužstva rozhodli poslať do bránky Konráda. Patrik Rybár tak bude zápas sledovať z tribúny. V prvej obrannej formácii nastupuje Čajkovský so Starostom, čo je oproti minulému zápasu zmena, Čajkovský teda nahradzuje Baranku, ktorý sa predstaví v druhej obrannej formácii s Ďalogom. Tretia obranná formácia ostala nezmenená, bude je tvoriť Čerešňák Graňákom a posledný obrancom ostáva Valach, ktorý bude naskakovať vo štvrtej formácii. Útočné formácie ostali v podstate nezmenené. Prvý útok bude tvoriť Kudrna, Nagy a Surový, druhý útok je v zložení Bubela, Bakoš, Haščák, tretí útok pozostáva z nitrianskeho dua Krištof a Paulovič, ktorých dopĺňa Ölvecký a štvrtý útok bude tvoriť Cingel, Hovorka a Lamper, takže Marcinko sa posúva do úlohy štrnásteho útočníka.

Čo sa týka zostavy nášho súpera, tak výrazná zmena je na brankárskom poste, keď sa do bránky od začiatku zápasu postaví Krošelj, takže Gračnar začína zápas v pozícii dvojky. Menšie rošády nastali aj v zložení útokov, zrejme to bolo potrebné po porážke od ORŠ 8:2.

Ako už bolo spomenuté, papierovým favoritom tohto zápasu je Slovensko, ale našich chlapcov nečaká nič ľahké, keďže oba celky majú ešte veľkú šancu na lepšie umiestnenie, Slovensko za pomoci Ruska môže skončiť aj prvé. Všetci teda doma verme, že to dopadne pre našu reprezentáciu čo najlepšie.

Zápas z pozície rozhodcov povedú títo páni: ako hlavní rozhodcovia Antonín Jeřábek z Česka a Timothy Mayer z USA, čiaroví rozhodcovia pre tento zápasu budú fínsky rozhodcovia Hannu Sormunen a Sakari Suominen.

V dejisku zápasu, ktorým bude hokejová aréna Kwandong Hockey Centre je už všetko pripravené, čaká sa teda na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Úvodné zostavy:

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak ©, Verlič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Kuralt

Slovensko: Konrád (J. Laco) – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák (A), Valach – Kudrna, Nagy (A), Surový © – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Cingel, Hovorka, Lamper – Marcinko

Rozhodca: Antonín Jeřábek (CZE), Timothy Mayer (USA) – Hannu Sormunen (FIN), Sakari Suominen (FIN)

Slovensko:
Naša reprezentácia je už tradičným účastníkom A kategórie MS v hokeji a štartuje na svojej piatej olympiáde (1994 Lillehammer, 2006 Turín, 2010 Vancouver, 2014 Soči). V rokoch 1998 a 2002 sa síce na ZOH naši hokejisti predstavili, ale priamo v dejisku sa nekvalifikovali do záverečnej časti turnaja. Najlepším výsledkom Slovenska na Olympiáde je štvrté miesto vo Vancouveri. Na tento turnaj má slovenský fanúšik veľmi pekné spomienky, ale aj tie smutné zo zápasu o bronz proti Fínsku. Preto boli očakávania v Soči veľmi smelé, ale tento turnaj našej reprezentácii vôbec nevyšiel, keď v základnej skupine A získala len jeden bod a v osemfinále vypadla s veľkým rivalom z Česka 5:3 a obsadila tak predposlednú priečku.

Pred touto Olympiádou sa riešila hlavne záverečná nominácia, v ktorej bolo veľmi veľa prekvapení. Doma ostala viacero hráčov, s ktorými každý počítal, že do Pchjongčchangu pocestujú. Napokon však, mal slovenský fanúšik po prvom vystúpení našich chlapcov dôvod na veľkú radosť. Prvé stretnutie odohralo Slovensku proti Olympijským športovcom z Ruska a nástup do zápasu bol ako z hororu. Náš súper vyhrával rýchlo o dva góly a nejeden fanúšik už si začal predstavovať, akým gólovým debaklom to skončí. Hlavný tréner Craig Ramsay spoločne s asistentmi Vladimírom Országhom a Jánom Lašákom ale stále prízvukovali, že stále sa dá výsledok otočiť a treba veriť vo víťazstvo. To sa napokon aj naplnilo, gólmi Petra Ölveckého, Martina Bakoša a Petra Čerešňáka dokonalo Slovensko veľký obrat na 3:2 a šokovalo tak celú hokejovú verejnosť.

Druhý zápas proti USA tak sľuboval veľa zaujímavého a diváci doma na Slovensku opäť verili v bodový zápis. Po veľmi bojovnom výkone však naši chlapci museli skloniť hlavy, keď doplatili na časté vylučovania a hlavne nízku úspešnosť na buly. Síce sa nám podarilo na otvárací gól USA rýchlo odpovedať zásluhou Kudrnu, ale v tretej tretine USA opäť využilo presilovku a aj napriek veľkým šanciam v závere sme toto stretnutie prehrali 1:2.

ZOH 2014 v Soči:
Na tento zápas by najradšej všetci fanúšikovia slovenského hokeja zabudli. V tomto stretnutí, v ktorom sa hralo o tretiu pozíciu v skupine sme úplne vyhoreli a v tretej tretine nám Slovinsko postupne nasúkalo do našej bránky tri góly. Len pár sekúnd pred koncom stretnutia aspoň čestný zásah v podobe na 1:3 zaznamenal Tomáš Jurčo.

Vzájomná bilancia:
Doposiaľ sa tieto dve reprezentácie proti sebe streli šesťkrát. Lepšiu bilanciu má naša reprezentácia, ktorá vyhrala 4 zápasy a 2 teda vyhralo Slovinsko.

Favorit:
Slovenská hokejová reprezentácia po prvýkrát na tomto podujatí nastupuje v úlohe papierového favorita. Ako som však už poznamenal, Slovinsko dokáže potrápiť nejedného súpera, nedávno sa o tom presvedčilo USA. Navyše, obe mužstva ešte reálne bojujú o lepšie umiestnenie v skupine, takže sa dá očakávať zaujímavé stretnutie a nám neostáva nič iné, ako veriť, že so šťastným koncom pre našu reprezentáciu.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov a fanúšikov slovenského hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Slovinska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 13:10.

Základná skupina B, ktorá sa hrá v rámci hokejového turnaja ZOH 2018 v Pchjon­gčchangu už vrcholí, na programe sú teda posledné skupinové zápasy a v nich hlavne v tejto skupine pôjde ešte o veľa. Postupne sa začína už kalkulovať, predstavme si však najprv oba celky.

Slovinsko:
Táto hokejová reprezentácia v súčasnej dobe pendluje medzi A a B kategóriou MS v hokeji, ale už druhý rok sa teraz predstaví práve v najvyššej kategórii. Avšak, na každom turnaji dokáže poriadne vytrápiť niekoho zo svojich súperov a mená ako Jan Muršak, Blaž Gregorc, Rok Tičar, Žiga Jeglič či Marcel Rodman sú už hokejovému fanúšikovi veľmi známe. Čo sa týka olympijského turnaja, tak Slovinsko štartuje už na svojej druhej olympiáde za sebou. V Soči dosiahla slovinská hokejová reprezentácia vynikajúci výsledok, keď sa v základnej skupine A umiestnila na 3. mieste so ziskom troch bodov a následne dokázala v osemfinále vyradiť Rakúsko výsledkom 4:0. V štvrťfinále však už Slovinsko nestačilo na Švédov pomerom 5:0, ale určite zanechalo veľmi dobrý dojem.

Čo sa týka zatiaľ vystúpenia Slovinska v Pchjongčchangu, tak určite opäť táto reprezentácia prekvapila každého fanúšika. V prvom zápase proti USA už Slovinsko prehrávalo 2:0 a zdalo sa, že USA už zápas pohodlne dotiahne do víťazného konca, ale Slovinsko svoju hru zlepšilo a v závere tretej tretiny dokázalo vyrovnať na 2:2. To však ešte nebolo všetko, v predĺžení rozhodol o famóznom víťazstve 3:2 po predĺžení Jan Muršak a Slovinsko tak nečakane bralo z tohto zápasu 2 body. V druhom zápase čelila slovinská reprezentácia Olympijským športovcom z Ruska a tu sa už niesol zápas v jednoznačnej réžii ich súpera a OŠR podľahli Slovinci jednoznačne 8:2. Po dvoch zápasoch tak má Slovinsko dva body a stále má tak šancu na lepšie umiestnenie a tento zápas bude pre nich preto rozhodujúci.

Slovinsko

Slovinsko

 • Krošelj (Gračnar)
 • Gregorc
 • Robar (A)
 • Podlipnik
 • Kovačevič
 • Vidmar
 • Kranjc
 • Repe
 • Urbas
 • Muršak (C)
 • Verlič
 • Jeglič
 • Tičar (A)
 • Sabolič
 • D. Rodman
 • M. Rodman
 • Goličič
 • Mušič
 • Ograjenšek
 • Ž. Pance
 • Kuralt
Slovensko

Slovensko

 • Konrád (J. Laco)
 • Starosta
 • Čajkovský
 • Baranka
 • Ďaloga
 • Čerešňák
 • Graňák (A)
 • Valach
 • Kudrna
 • Nagy (A)
 • Surový (C)
 • Bubela
 • Bakoš
 • Haščák
 • Krištof
 • Paulovič
 • Ölvecký
 • Cingel
 • Hovorka
 • Lamper
 • Marcinko