Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Nemecký pohár

12.11.2017 o 13:15

Ruský olympijský tím
4 : 2
(1:0, 2:2, 1:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi
obnoviť
Filter

Slováci v záverečnej powerplay veľa vody nenamútili a s Ruskom prehrali rozdielom dvoch gólov. Triumf na Nemeckom pohári teda nedokázali obhájiť a končia až na druhom mieste práve za Ruským olympijským tímom.

Koniec zápasu.

58:41

Čiliak odkorčuľoval na striedačku. Slovensko sa ešte pokúsi o malý zázrak s piatimi korčuliarmi.

58:29

Ruský olympijský tím dal gól! Zrejme je rozhodnuté. ALEXEJ MAKEJEV využil ďalšiu presilovku, dosiahol už svoj štvrtý gól v tomto zápase a posistil vedenie ruského celku. Asistencia: Michail Naumenkov.

57:41

Rusi si posúvajú puk popri mantineli, ale zatiaľ nezakončujú. Slovensku berie ich preislovka veľké množstvo síl.

57:00

Cingelove vylúčenie prišlo vo veľmi zlej chvíli. Rusi majú puk na hokejkách a usádzajú sa v útočnom pásme.

56:39

Vylúčenie v tíme Slovensko (Lukáš Cingel – 2 min., nedovolené bránenie).

56:19

Naši sa stále snažia udržať v pásme. Teraz tam puk nahodil Marcinko a pri zadnom mantineli sa oň strhol veľký súboj.

55:43

Hecl teraz súpeorvi vypichol puk a dostal sa do súboja jeden proti jednému, ale v ňom aj on o puk prišiel a zakončovať napokon nemohol.

55:14

Ďaloga má puk za svojou bránkou a Slovensko strieda. Naši reprezentanti budú musieť nanovo zakladať ďalšiu akciu.

54:40

Zakázané uvoľnenie v podaní Ruska. Slovensko zvyšuje svoju útočnú aktivitu, ale domáci sa zatiaľ dobre bránia.

53:17

Napokon sme sa strely dočkali. Z ľavej strany spoza kruhu pálil Mikuš, ale jeho pokus Košečkin vyrazil na ochrannú sieť.

52:47

Pri pokuse o prechod do útočnej tretiny sme sa dopustili iba ofsajdu. Slovensku sa nedarí prejsť pred Košečkina a usadiť sa tam.

52:13

Nepresnosti na našej strane nás pripravili o pásmo. Snahu a bojovnosť našim reprezenantom nemožno uprieť, ale výraznejší tlak zo Slovenskej strany absentuje.

51:44

Slovensko vyhralo buly v útočnej tretine a začalo tam kombinovať. Sukeľ napokon na modrej čiare posunul puk Mikušovi, ktorý strieľal z ľavej strany, ale Košečkin všetko videl.

51:11

Teraz sa Rusom nepodarilo rozohrať od svojej bránky. Puk vyhodili cez všetky čiary, takže je z toho iba zakázané uvoľnenie.

50:27

Vylúčený Valach sa vracia späť na hraciu plochu a Slovensko opäť pokračuje v plnom počte. Na prípadné vyrovnanie majú naši reprezentanti ešte takmer desať minút.

50:13

Rusko sa napokon dostalo aj do zakončenia. Pri ľavej žrdi bol Semionov a pokúšal sa puk predrať za čiaru, ale pozorný Čiliak uspel.

49:40

Rusi ostávajú nasťahovaní vo svojom útočnom pásme, ale strely neprichádzajú. Oficiálne domáci hokejisti príliš kombinujú bez záverečného zakončenia.

49:07

Druhýkrát v rade sa musíme brániť. Naši hráči sa už stiahli pred Čiliaka a pokúšajú sa Rusku vypichnúť puk.

48:27

Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Valach – 2 min., podrazenie).

47:56

Od tejto chvíle sa Lamper vracia na hraciu plochu a Slovensko pokračuje v plnom počte.

47:33

Napokon ruské zakončenie prišlo. Po sérii prihrávok sa do príklepu oprel Naumenko na vonkajšej hranici pravého kruhu, ale Čiliak uspel aj proti tomuto pokusu.

46:58

Už sa zdalo, že Ožiganov bude z pravého kruhu strieľať, ale napokon sa k tomu cez dobrý defenzívny val Slovenska neodhodlal.

46:31

Rusov sme najskôr z pásma vytlačili, ale teraz sa naši súperi do útočnej tretiny vrátili a rozostavujú tam svoj presilovkový vzorec.

45:56

Vylúčenie v tíme Slovensko (Patrik Lamper – 2 min., podrazenie).

45:10

Paulovič si vypýtal puk na hokejku a potiahol ho až k bránke súpera. Tam sa snažil ešte urobiť oblúk a zakončiť, ale na Košečkina nevyzrel.

44:17

Ruský celok sa dopustil zakázaného uvoľnenia. Buly pred Košečkinom sa zopakuje.

44:12

Haščák s Bakošom dostlai puk do útočného pásma, ale nič tam nevymysleli. Košečkin si podržal ľahký puk a hru prerušil.

43:50

Rusko vyhralo buly v útočnej tretine, ale Ožiganov sa už k strele nedostal, pretože sme mu puk vypichli a poslali sme ho do stredného pásma.

43:25

Výborná šanca Ruska! Hosťujúci hokejisti sa usadili v pásme, od modrej čiary si medzi kruhy zbehol Ožiganov a prudko strieľal príklepom, ale iba do hrude Čiliaka.

42:58

Ruský celok sa natlačil k našej bránke. Osnovin operoval pri pravej žrdi, takže Čiliak nechcel nič riskovať a hru radšej prerušil.

41:59

Slovensko sa síce do pásma vrátilo, ale výraznejší presilovkový tlak nedokázalo predviesť. Rusko sa veľmi dobre ubránilo a od tejto chvíle pokračuje v plnom počte.

40:56

Našim sa teraz v ofenzíve nedarí. Bakoš naznačoval strelu, ale neuskutočnil ju a napokon sme o pásmo prišli. Rusko sa zatiaľ dobre bráni.

40:11

Slovensko sa dostalo do útočnej tretiny a pokúša sa rozostavi svoj presilovkový vzorec.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla až štyri presné zásahy. Slovensko najskôr senzačne otočilo skóre vo svoj prospech, ale potom dvakrát inkasovalo a opäť prehráva.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Dmitrij Kagarlickij – 2 min.).

38:57

Ruský olympijský tím dal gól! Rusi sa vracajú do vedenia. ALEXEJ MAKEJEV dosiahol hetrik, teraz dostal puk za ležiaceho Čiliaka. Asistencie: Arťom Fiodorov, Viačeslav Osnovin.

38:20

Marcinko má puk na hokejke za našou bránkou a jeho spoluhráči striedajú. Slovensko chce rozohrávať útočnú akciu.

37:36

Rusi vystrelili ihneď po výhernom buly v útočnom pásme,a le slovenský gólman bol pripravený a hru opäť prerušil.

37:32

Ruskí hokejisti sa vrátili do útočnej tretiny. Teraz to v zakončení skúšal aj Šumakov, ale ani on neuspel. Čiliak predvádza jeden úspešný zákrok za druhým.

36:20

Ďalšia gólová šanca opäť na opačnej strane klziska. Mezdi kruhmi sme teraz neustrážili Semionova, ktorý mal čistý priestor na strelu, ale Čiliak jeho puk vyrazil vyrážačkou.

35:59

Skvelá šanca aj na strane Slovenska! Ďaloga vysunul súperovi puk a vyrútil sa do protiútoku. Z ľavej strany to skúšal strelecky, ale Košečkina neprepálil.

35:10

Ruskí hokejisti si stiahli puk za svoju vlastnú bránku a striedajú. Po prestriedaní budú chcieť založiť novú útočnú akciu.

34:47

Marek Čiliak teraz predviedol dôležitý zákrok! Hráči sa zrazili pred jeho bránkou a priestor našej svätyne bol takmer úplne odkrytý, ale Čiliak puk vykopol do bezpečia.

32:22

Ruský olympijský tím dal gól! Je opäť vyrovnané. Stúpajúcu ruskú aktivitu využil ALEXEJ MAKEJEV, ktorý najskôr clonil pred Čiliakom, a potom úspešne dorážal k pravej žrdi. Asistencie: Alexander Chochlačjov, Arťom Fiodorov.

30:55

Slovensko prešlo do útoku, ale zakončovať sa nám teraz nepodarilo, pretože Mikušovi puk preskočil hokejku.

30:00

Začína sa druhá polhodina tohto duelu. Rusko zvyšuje svoju aktivitu a snaží sa vyrovnať.

28:33

Rusko teraz vysoko forčekuje a pokúša sa získať puk. Naši súperi už hrajú v plnom počte, bránili sa dlhé štyri minúty bez prestávky a počas toho dvakrát inkasovali.

28:10

Všetky tresty ruského tímu sa v tjeto chvíli končia. Slovensko vyťažilo z presiloviek maximum, otočilo stav zápasu vo svoj prospech a užíva si jednogólové vedenie.

26:00

Vynikajúce! Slovensko využilo dvojnásobnú presilovku dvakrát a aj naďalej bude pokračovať v početnej prevahe o jedného muža.

25:38

Slovensko dalo gól! Presilovka Slovenska o dvoch hráčov pokračovala, pretože Semionov dostal trest 2+2 minúty. Dvojnásobnú početnú výhodu Slovensko využilo opäť, pretože MAREK ĎALOGA výborne zakončil k ľavej žrdi. Asistencie: Matej Paulovič, Michal Krištof.

24:28

Slovensko dalo gól!
Je vyrovnané! Slovensko uspelo vo svojej dvojnásobnej početnej prevahe, keď pred bránkou úspešne dorážal puk MARCEL HAŠČÁK. Asistencia: Martin Bakoš.

24:09

Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Blažijevskij – 2+2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

24:09

Slovensko sa teraz právom hnevá. Blažijevskij hral vysokou hokejkou a Slovensko v poskytnutej výhode dostalo puk za bránkovú čiaru, ale rozhodca odpísakal a ešte predtým vylučoval.

24:02

Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Semionov – 2+2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:47

Slovenská presilovka sa končí. Od tejto chvíle hráme proti plnému počtu hráčov súpera.

22:28

Slovensko sa dostalo do zaujímavej pozície! Mikuš po prechode k pravej žrdi krížne prihral na Sukeľa, ale ten zakončil iba do betónov gólmana.

22:05

Slovenskí hokejisti si už prevzali puk na svoje hokejky a pokúsia sa nadlhšie usadiť v útočnom pásme. Uvidíme, či sa našim reprezentantom podarí vyrovnať.

21:47

Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Koledov – 2 min., podrazenie).

21:16

Aj teraz sa pravdepodobne malo pískať zakázané uvoľnenie, ale rozhodcovia zrejme prižmúrili očko a hru nechali plynúť, takže Slovensko môže prestriedať.

21:05

Do tretice je z toho zakázané uvoľnenie Slovenska. Našim reprezentantom sa v úvode druhej tretiny absolútne nedarí.

20:48

Druhýkrát v rade vyhadzujeme puk cez všetky čiary. Brankár Čiliak si ani teraz nemôže vydýchnuť.

20:17

Slovenský tím sa ihneď v úvode tratiny dopustil zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Čiliaka.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvú tretinu ovládlo papierovo favorizované Rusko. Ruskí hokejisti sa vedenia ujali už v štvrtej minúte a od tohto momentu mali jednoznačne herne navrch. Slovákov trápi najmä nepresná rozohrávka, ktorá je dôvodom toho, že sa nedokážeme dostať do zakončenia.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:48

Už-už sa zdalo, že prejdeme do útočného pásma. Puk ťahal popri ľavom mantineli Čajkovský, ale urobil zbytočnú kľučku a zo situácie je iba ofsajd.

19:17

Slovensko prestriedalo počas hry a spoza svojej bránky sa pokúsi založiť ešte jednu ofenzívnu akciu. Medzičasom sa začala už posledná minúta tejto tretiny.

18:41

Už-už sa zdalo, že Rusko prejde do ďalšieho zaujímavého zakončenia. Individuálne sa o to pokúšal Kagarlickij, ale proti presile bol napokon odstavený.

18:25

Našim reprezentantom sa ani teraz nepodarilo dobre rozohrať a je z toho iba zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po ľavici Čiliaka.

18:00

Začína sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Slovensko si sitahlo puk na hokejky a pokúsi sa založiť útočnú akciu.

16:46

Rusko hrá od tejto chvíle v plnom počte. Až na záverečné problémy sa ruskí hráči bránili ukážkovo a právom si držia tesné jednogólové vedenie.

16:36

Naši reprezentanti napokon vymysleli zaujímavú pozíciu! Hovorka posunul puk pred bránku na Ölveckého, ale ten v ťažkom súboji proti ruským obrancom neuspel.

15:52

Slováci chceli napraviť zaváhanie a chceli sa rýchlo dostať do útoku, ale na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

15:25

Vynikajúca hra v podaní Ruska! Ruskí hráči si puk vo vlastnom oslabení vytiahli až do útočného pásma, kde nie len získali cenné sekundy, ale Ožiganov sa dokonca aj dostal do zakončenia. Takto slovenská presilovka rozhodne nemá vyzerať.

14:59

Slovensko sa ihneď usadilo v pásme a pokúša sa niečo vymyslieť. Z ľavého kruhu prudko pálil Bakoš, no Košečkin jeho pokus vyrazil späť do hry.

14:46

Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Vladislav Provolnev – 2 min., hákovanie).

13:56

Marcinko sa vracia na ľadovú plochu a od tejto chvíle hrá v plnom počte. Slovensko musíme pochváliť za výbornú defenzívnu činnosť, pretože počas oslabenia čelilo iba jednej strele.

13:49

Podarilo sa nám puk vyhodiť cez všetky čiary, ale dlho sme si vydýchnuť nemohli, pretože Rusi sa už do pásma vracajú.

13:03

Ruský celok ostal v pásme, ale až teraz sa dostal do zakončenia. Z ľavého kruhu pálil kapitán Kagarlickij, no Čiliak pri svojej pravej žrdi puk vytlačil do rohu klziska.

12:23

Rusi sa ihneď usadili v pásme, ale zakončenie zatiaľ neprichádza. Po krížnej prohrávke chcel z ľavého kruhu strieľať Rafikov, no puk mu preskočil čepeľ hokejky.

11:56

Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., nedovolené bránenie).

11:35

Košečkin odkorčuľoval na striedačku, pretože hlavný rozhodca má zdvihnutú pravicu. Vylučovať sa bude na slovenskej strane.

11:06

Slovensko vyhralo buly v útočnom pásme a od modrej čiary to rýchlo skúšal Gernát, ale jeho zakončenie bolo zrazené a dorážky neprišli.

10:15

Slováci sa napokon dostali až k bránke Košečkina, ktorý musel zasiahnuť proti Heclovej strele, ale nešlo o nebezpečnejšie zakončenie a ruský brankár poslal puk späť do hry.

09:43

Rusko teraz vynikajúco prehustilo priestor stredného pásma a naši reprezentanti majú teraz problém aj prejsť do útoku. Začínať musíme spoza svojej bránky.

09:03

Slovensko opäť prehralo buly pred svojou bránkou a ruskí hokejisti sa ihneď dostali do zakončenia. Strelecky to skúšal Makejev, ale Čiliak si dal pozor.

08:59

Ruský obranca Blažijevskij vystrelil od modrej čiary, ale Čiliak puk videl a pokryl ho. Nasledovať bude prvá komerčná prestávka tohto duelu.

07:58

Slovensku sa stále nedarí dostať von z obrannej tretiny. Naši hokejisti teraz puk aspoň natlačili na mantinel, aby Rusku nedovolili vystreliť.

07:00

Slovenskí fanúšikovia povzbudzujú svoj tím. Naši chlapci to potrebujú ako soľ, pretože v úvode sú jednoznačne slabším mužstvom.

06:40

Vhadzovanie pred Čiliakom sa zopakuje, pretože pokus o rýchle vysunutie Haščáka sa skončil iba zakázaným uvoľnením.

06:24

Slovenský gólman Čiliak si stiahol na puk dvakrát za sebou a hru prerušil, aby jeho spoluhráči mohli prestriedať. Opäť sa musíme brániť.

05:40

Slovensko prešlo do útoku, kde ale Ďalogovo nahodenie na zadný mantinel nik z jeho spoluhráčov nespracoval. Do individuálneho prieniku sa preto pustil Svetlakov, ktorý dostal Rusko do útočnej tretiny.

05:06

Slovensko prehráva už od skorého úvodu zápasu. Rusi majú preto jednoznačne herne navrch a povzbudení gólom pokračujú v ofenzívnej činnosti.

04:30

Rusi mohli vyhrávať o dva góly! Semionov vystrelil z ľavej strany k vzdialenejšej žrdi, ktorú presne trafil. Rozhodca si ešte prezrel videozáznam, aby si bol istý, že puk bránkovú čiaru nepreťal.

03:17

Ruský olympijský tím dal gól! Rusi sa veľmi rýchlo ujímajú vedenia. Slovensko nezvládlo defenzívnu činnosť, keď Čerešňák pred bránkou nepokryl ALEXEJA MAKEJEVA, ktorý po krížnej prohrávke zakončoval do opustenej časti bránky. Asistencie: Michail Naumenkov, Viačeslav Osnovin.

02:49

Slovensko sa muselo brániť ovretiu súpera, ale zvládlo to dobre. Celá pätica našich koručliarov sa nasťahovala pred Čiliaka a ubránila sa.

02:18

Slováci sa pokúsili rozohrať spoza svojej bránky, ale dlhý pas sa skončil iba zakázaným uvoľnením. Nasledovať bude vhadzovanie po pravici Čiliaka.

02:01

Napokon sme videli prvé zakončenie a aj prvé prerušenie hry. Ruský kapitán Kagarlickij to skúsil individuálnym prienikom do pásma, po ktorom vystrelil a Čiliak puk podržal.

01:25

Ůvod zápasu sa hrá bez prerušenia. Ruskí hokejisti majú aktuálne puk pri svojej bránke a po dostriedaní počas hry budú rozohrávať novú útočnú akciu.

00:36

Ruskí hokejisti vysoko napádali našich reprezentantov a napokon sa dostali aj do útočného pásma. S pukom na hokejke sa tam medzi kruhy tlačil Kuzmenko, ale bol dobre pokrytý a vystreliť nedokázal.

00:06

Duel sa začal víťazným buly našich hokejistov. Slovensko bude hrať v modrých dresoch, Rusi v bielo-červenej kombinácii.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Ruský olympijský tím: Košečkin (Samsonov) – Blažijevskij, Provolnev, Rafikov, Jarullin (A), Naumenkov, Ožiganov, Koledov – Kuzmenko, Okulov, Svetlakov – Makejev, Chochlačjov, Fiodorov (A) – Kagarlickij ©, Michejev, Semionov – Šumakov, Osnovin

Slovensko: Čiliak (Laco) – Čerešňák, Čajkovský (A), Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký ©, Hecl – Bubela, Bakoš, Haščák – Cingel, Marcinko (A), Lamper – Krištof, M. Sukeľ, Paulovič

Rozhodca: Kopitz, Schrader – Hinterdobler, Schwenk (všetci GER).

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní posledného hracieho dňa Nemeckého pohára. Naša seniorská reprezentácia bude bojovať o svoje tretie zápasové víťazstvo a zároveň o obhajobu prvenstva na celom turnaji.

SLOVENSKO
Slovensko začalo v piatok pod vedením trénera Craiga Ramsayho v Augsburgu proti hokejistom USA, ktorých zdolalo 2:1. Naši hokejisti sa dostali do dvojgólového vedenia zásluhou debutanta Patrika Lampera (skóroval v šeistej minúte) a tipsportligového hráča Mareka Hovorku (gól dosiahol v 27. minúte), ale v 54. minúte inkasovalo a svoje víťazstvo muselo v závere ešte brániť. Naši reprezentanti to zvládli aj vďaka výbornému výkonu gólmana Jána Laca.

V druhom zápase sa Slováci v sobotu popoludní predstavili proti domácemu Nemecku. Naši reprezentanti vyhrali v dueli pomerom 3:0 vďaka presným zásahom Martina Bakoša (skóroval v presilovke v piatej minúte), Marcela Haščáka (presadil sa v presilovke v 48. minúte) a aj vďaka záverečnému gólu Petra Čerešňáka do prázdnej bránky pri powerplay domácich. Ak dnes proti Ruskému olympijskému výberu, ktorý má v tabuľke rovnako 6 bodov, uspejú, budú sa tešiť z obhajoby minuloročného prvenstva na turnaji.

RUSKO
Rusi vyslali do Nemecka iba hráčov z nadnárodnej KHL a tímu dali prívlastok olympijský. Zverenci trénera Olega Brataša zatiaľ v Augsburgu kráčajú suverénne so šiestimi bodmi a majú nalepšie celkové skóre 13:4 (Slovensko má skóre 5:1) na čele tabuľky. Vďačia za to najmä prvému piatkovému zápasu, v ktorom domáce Nemecko rozstrieľali vysoko 8:2. V druhom dueli potom nastúpili proti Američanom a tých zdolali opäť hladko 5:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:15.

Ruský olympijský tím

Ruský olympijský tím

 • Košečkin (Samsonov)
 • Blažijevskij
 • Provolnev
 • Rafikov
 • Jarullin (A)
 • Naumenkov
 • Ožiganov
 • Koledov
 • Kuzmenko
 • Okulov
 • Svetlakov
 • Makejev
 • Chochlačjov
 • Fiodorov (A)
 • Kagarlickij (C)
 • Michejev
 • Semionov
 • Šumakov
 • Osnovin
Slovensko

Slovensko

 • Čiliak (Laco)
 • Čerešňák
 • Čajkovský (A)
 • Jánošík
 • Mikuš
 • Romančík
 • Gernát
 • Valach
 • Ďaloga
 • Hovorka
 • Ölvecký (C)
 • Hecl
 • Bubela
 • Bakoš
 • Haščák
 • Cingel
 • Marcinko (A)
 • Lamper
 • Krištof
 • M. Sukeľ
 • Paulovič