1 : 2
(0:0, 1:1, 0:1)
Fínsko
Naposledy zmenené pred 9 mesiacmi

Smolný záver znamená, že s Fínmi prehrávame 1:2, v tabuľke končíme na 4. mieste a zahráme si o konečné 7. miesto.

59:57

Fínsko dalo gól!
Fínsko uspelo v hre bez brankára, gól strieľa tri sekundy pred koncom tretej tretiny! Puk sa pohyboval pri mantineli, no z hokejky Hemminga smeroval na TUOMASA SUONIEMIHO, ktorý vyslal strelu z núdze a tá prešla Haronikovi popod rameno.
Asistencia: Emil Hemming

59:21

Viklova strela sa poodrážala pred našou bránou, Haronik veľa nevidel.

58:41

Fíni odvolali brankára, na postup do semifinále potrebujú uspieť v riadnom hracom čase.

58:16

Pobežal zachytil prihrávku Fínov, do protiútoku sme sa nedostali, ale do stredného pásma áno.

57:51

Liščinský prihrával spoza brány, Rimpinen vyrazil následnú strelu Kupca.

57:05

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Tobiáš Pitka – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Fínsko:
Niilopekka Muhonen – 2 min., hrubosť.

57:04

Rimpinen sa obzeral za seba, či puk z hokejky Pitku neskončil za jeho chrbtom, nestalo sa tak.

56:42

Obrovská príležitosť našich po prihrávke Semančíka, Rimpinen vychytal Pitku pri koncovke z prvej!

56:13

Prečíslenie Fínov 2 na 1, Šlank vložil hokejku do prudkého puku a ten skončil iba na bočnej sieti.

56:01

Šlank zaútočil, mieril na vzdialenejšiu žrď, Rimpinen zakročil betónom a prerušil hru.

55:27

Amhamdi poslal nepríjemný puk na našu bránu, ktorý bol ešte tečovaný, ubránili sme sa.

55:01

Pitka vošiel do útočného pásma, prešiel na os a vystrelil, Rimpinen nadvakrát zasiahol.

54:22

Pekná prihrávka od Pobežala na nakorčuľovaného Tomíka, škoda, že nedokázal skrotiť puk, išiel by sám na bránu.

53:10

Nedokázali sme upratať puk do bezpečia, Paqvalina ale vychytal Haronik.

51:07

Marila posielal puk pred bránu z ľavej strany, do nebezpečného bekhendového zakončenia sa dostal Heinänen. Pozor na Fínov, ktorí sú momentálne nebezpečnejší, ako my.

50:12

Radivojevič nahodil puk na bránu, pred ktorou bolo husto, Rimpinen si postrážil ľavú tyčku, kam smeroval puk.

49:35

Húževka zblokoval prihrávku Sinivuoriho, ideme dopredu.

48:09

Chyba Fínov v obrannom pásme, vznikla z toho šanca Tomašeca, jeho strelu však Rimpinen zneškodnil.

47:07

Jokinen nechal za sebou puk, dobrú prácu odviedol Tomík.

46:19

Hrá sa zo strany na stranu s minimom prerušení.

45:12

Haronik vystrčil pravý betón a zastavil puk od fínskeho hráča.

44:31

Saarelainenove manévre s pukom zastavilo postavenie mimo hry.

43:26

Zálešák s Chovanom sa snažili niečo vymyslieť, tlačili sme sa do brány, ale ku koncovke neprišlo.

42:45

Hemming sa dostal cez dvoch našich hráčov až ku koncovke, vystrelil prudko, ale puk skončil na zadnom mantineli.

41:38

Saarelainen sa natlačil pred Haronika, ktorý prečítal jeho blafák.

41:09

Fíni sú nepríjemní, neustále chodia do brány, zatiaľ im to tam nepadá.

40:55

Haronik upokojil hru po úspešnom zákroku po strele od modrej.

40:27

Chovan podnikol útočný výpad, prešiel na os klziska a vystrelil, jeho pokus bol zblokovaný.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Hneď na začiatku druhej tretiny sme išli do vedenia zásluhou Zálešáka, no Fíni v 24. minúte využili presilovku a Hemming vyrovnal.
Tretia tretina sa začne o 20:45.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:47

Po prihrávke do ohňa vznikla pred našou bránkou skrumáž, napokon je hra prerušená, Haronik má puk pod kontrolou.

39:13

Hemming mal veľa času zamieriť, ale jeho zakončenie bolo zrazené a k bráne sa nedostalo.

38:42

Fíni sa snažia kombinovať, no zahnali sme ich k mantinelu.

37:52

Samuel Kupec – 2 min., držanie.

37:16

Pomalšie sme striedali, ale Fíni to našťastie nevyužili, neprihrali si presne.

35:39

Ďalší náš útočný výpad opäť ale iba so zrazenou koncovkou.

34:31

Pitka prihral na modrú, Ličkov pokus tesne minul pravú žŕdku.

33:12

Zálešák prenechal puk Chovanovi na kruhu, jeho strelu Rimpinen lapačkou iba vyrazil.

32:30

Strela prepadla cez Haronika, hneď nato strieľal Vikla, náš gólman výborným zákrokom lapačkou zabránil gólu.

31:03

Martin Rudolf Liška – 2 min., hrubosť.

Lauri Sinivuori – 2 min., hrubosť.

30:50

Jokinen na Suoniemiho, ktorého strela bola tečovaná, minula bránku.

29:52

Semančík sa nedokázal predrať s pukom do zakončenia cez dvojicu brániacich Fínov.

29:31

HL – príliš veľa hráčov na ľade.

28:28

Pitka poslal pomalú prihrávku o zadný mantinel, Fíni dokázali vyviezť puk.

28:00

Niilopekka Muhonen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

27:05

Radivojevič nabil Pobežalovi, no ten puk netrafil ideálne, do brány sa natlačil Tomík, nepodarilo sa mu dostať puk cez bránkovú čiaru.

26:35

Aatu Heinänen – 2 min., sekanie.

26:03

Hemming zakončoval z ostrého uhla, minul bližší horný roh brány, puk ešte mierne tečoval Fabuš.

25:10

Nebezpečný Paqvalinov bekhend z uhla, ale Haronik nenechal priestor pri svojej pravej žŕdke.

24:22

Marila mieril po prihrávke Jokinena pomedzi betóny, Haronik si nebol istý, kde má puk, ale bol pod ním a hra je prerušená.

23:08

Fínsko využíva hneď svoju prvú presilovú hru, Suoniemi našiel prihrávkou cez os ihriska EMILA HEMMINGA a ten zakončil presne pod hornú žŕdku.
Asistencie: Tuomas Suoniemi, Mitja Jokinen

22:42

Tobiáš Pitka – 2 min., hákovanie.

21:49

Chovanova prihrávka na Pobežala, ktorý to vyskúšal krížnou strelou, no míňa bránu.

20:55

Haronik nás podržal pri šanci Fínov. Saarelainen vložil hokejku do prihrávky spoluhráča, náš brankár sa presunul a chytil aj tento puk.

20:14

Slovensko dalo gól!
Výborný vstup našich do druhej tretiny, po 14 sekundách využívame presilovku. Radivojevič fantastickou prienikovou prihrávkou z kruhu z vlastného obranného pásma vysunul ALEXA ZÁLEŠÁKA, ktorý sa s pukom na kruhu ocitol sám zoči voči Rimpinenovi, strelou do vinkla mu nedal šancu.
Asistenciae: Luka Radivojevič, Tobias Pitka

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine hráme s Fínmi bezgólovo, zatiaľ to bola naša najlepšia tretina na turnaji, držali sme s Fínmi krok, máme streleckú prevahu.
Druhá tretina sa začne o 19:51.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:53

Šlankovu strelu švihom Rimpinen vyrazil do strany.

18:54

Rimpinen zneškodnil strelu Pitku po ľade, zostávame v pásme.

18:31

Aatu Heinänen – 2 min., krosček.

18:28

Pobežal vypomohol v obrane a vypýtal si faul.

16:04

Radivojevič poslal puk na bránu, videl, že Rimpinen má zakrytý výhľad, no do bránky s puk nedostal.

15:24

Chovan to skúsil aj z ostrého uhla, nastrelil puk na bránu, no Rimpinen tentokrát puk udržal vo výstroji, do brány sa už tlačil Radivojevič.

14:33

Hra sa zrýchlila, len málo sa prerušuje.

13:06

Prihrávka Fínov do druhej vlny, odkiaľ prišla prudká nebezpečná strela Saarelainena, Haronik pripravený.

12:35

Tomík sa natlačil do zakončenia bekhendom, Rimpinen vyrážal pred seba, no Semančík minul dorážku.

12:11

Zálešák vybojoval puk naspäť a dobre načasoval prihrávku spoza brány Chovanovi, ten z prvej trafil brankára, ktorý si pokryl bližšiu tyčku!

10:58

Chovan prešiel na ľavú stranu a vystrelil, Rimpinenovi puk vypadol, no stihol sa presunúť a kryť dorážku Semančíka!

09:58

Pobežal dal puk Radivojevičovi, jeho strela z pravého kruhu sa však nedostala za chrbát Rimpinena.

09:28

Fíni odpaľujú puk cez všetky čiary.

09:04

Julius Miettinen – 2 min., nedovolené bránenie.

08:47

Tečovaný puk skončil u Haronika, ten mal ale odkrytý výhľad.

07:55

Fíni prebrali iniciatívu v zápase, teraz sa ich vôbec nevieme zbaviť a dusia nás v našom obrannom pásme, často ohrozujú bránu.

06:39

Saarelainen vyhral súboj pri mantineli a natlačil sa s pukom do bránkoviska. Ubránili sme sa.

06:22

Haronik s ďalším úspešným zákrokom po strele od mantinelu.

05:43

Fíni pokazili rozohrávku, Semančík zachytil puk a hľadal ešte pred bránou Tomíka, ten sa k puku nedostal.

05:00

Strela Marilu z prvej, Haronik chytá, nevyráža pred seba.

04:26

Znova sa oslobodzujeme, Fínom sme už v ich presilovke nič nedovolili.

03:31

Strela z prvej z pravého kruhu, Haronik vyráža, vyhadzujeme puk.

03:07

Strela Fínov spomedzi kruhov, Haronik skryl puk v lapačke a prerušil hru.

02:30

Adam Beluško – 2 min., držanie hokejky.

01:59

Znova sme získali puk, Ličko ale vstúpil do útočného pásma skôr ako puk, takže ofsajd.

01:04

Šlankov strelecký pokus od modrej, Rimpinen nič nevidel cez cloniaceho Liščinského. Aktívny vstup našich do stretnutia.

00:56

Pitkovo zakončenie skončilo v Rimpinenovej lapačke.

00:26

Prvá príležitosť Slovenska, Pobežal strelou po ľade vyskúšal pripravenosť brankára Fínov Rimpinena.

00:01

Úvodné zostavy:

Slovensko: Haronik (Rafaj) – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Húževka, Ličko, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal, Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec.

Fínsko: Rimpinen (Saarinen) – Nieminen, Amhamdi, Jokinen, Marila, Vikla, Muhonen, Jalasti – Hemming, Suoniemi, Sinivuori – Paqvalin, Saarelainen, Vesterinen – Teshome, Pulkkanen, Heinänen – Miettinen, Ruohonen, Väärälä.

Rozhodca: J. Konc ml., Žák – D. Konc ml., Tichý.

Slovenským hokejovým reprezentantom do 18 rokov sa na Hlina Gretzky Cupe nedarí. Po dvoch odohraných zápasoch sú na poslednom štvrtom mieste skupiny B, doposiaľ nezískali ani bod a majú skóre 7:20.
Dnes ich čaká v poradí tretí súper – Fínsko. Stretnutie sa začína o 19:00.

V prvom dueli Slováci podľahli Švajčiarom 3:6, v ďalšom zápase chceli potrápiť Kanadu, no to sa im nepodarilo. Krok so svojím súperom držali iba v prvej tretine, ktorú prehrali 0:2. V 26. minúte Liška znížil na 2:3, boli sme na dostrel, no potom úradovali Kanaďania a zápas sa skončil pre nás hrozivým výsledkom 4:14. Našim najproduktívnejším hráčom bol Tomáš Pobežal, ktorý k jednému gólu pridal aj dve asistencie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.