0 : 6
(0:2, 0:2, 0:2)
Kanada
Naposledy zmenené pred 12 mesiacmi

Kanada vo svojom úvodnom predstavení na týchto majstrovstvách sveta vygumovala Lotyšsko a zvíťazila vysoko 6:0. Montembeault si pripisuje čisté konto. Najlepším hráčom v tíme Lotyšska sa stal Indrašis a v tíme Kanady trojbodový Weegar. Na dnes je to odo mňa všetko, ďakujem vám za pozornosť a dočítania nabudúce!

Koniec zápasu.

59:46

Balcers chcel vymazať čisté konto Montembeaulta aj v oslabení, ale neúspešne.

59:24

Kanaďania sa do útoku už príliš nehrnú.

58:56

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Janis Jaks – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

58:00

Záverečné dve minúty tretej tretiny.

55:40

Kanada dala gól! Prvý set je za nami, hokejový „kanár“ je na svete. Tlak Kanady pokračoval, chaos pred bránou najlepšie zvládol JACK MCBAIN a za bezmocného brankára poslal puk číslo šesť.
Asistencie: Carcone, Fantilli.

53:58

Kanada dala gól! Dnes dobre hrajúci Weegar zachytil puk pri mantineli, kúsok sa s ním posunul k pravému kruhu odkiaľ excelentne prihral priamo na hokejku JOEHO VELENA, ktorý bol pred bránou a bez problémov trafil odkrytú bránu.
Asistencia: Weegar.

51:50

Šilovs s menším zaváhaním po Weegarovej strele, ale puk nakoniec uchmatol do lapačky.

50:40

Toľko šancí, ktoré dnes Lotyši prepásli! Batna osamotený pred brankárom, ale svätyňu Kanady ani netrafil.

49:33

Montembeault má puk vo svojej lapačke po strele Keninša.

48:16

Javorové listy sa pripomenuli a boli blízko k piatemu gólu.

47:09

Sľubná pasáž Lotyšov v pásme Kanady, ale nie a nie prekonať brankára.

46:05

Hostia v plnom počte.

45:48

Dokonca je tu aj zakázané uvoľnenie na domácej strane.

45:04

Lotyšsku presilovka nevychádza. Nevedia sa usadiť na dlhší čas v útočnom pásme.

44:05

Vylúčenie v tíme Kanada:
Tyler Myers – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:21

Prečíslenie Lotyšska! Dvaja domáci hráči išli sami na brankára, prihrávka smerovala pred bránu na Džerinša, ktorý v stopercentnej šanci nastrelil brvno!

42:18

Sprava vystrelil Toffoli. Šilovs puk vyrazil.

40:51

Lotyši mohli zmeniť skóre, ale opäť chýbal pred bránou ten kľúčový hráč.

Domáci v plnom počte.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine padli dva góly, o ktoré sa postarali opäť kanadskí hráči. Kanada tak vedie 4:0, Lotyši sú bezzubí aj napriek snahe. Tretia tretina začne približne o 21:03.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:28

Domácim sa podarilo dostať puk z obranného pásma.

38:04

Kaspars Daugavinš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

37:35

Puk tečovaný niekde na tribúnu, hra je prerušená.

36:50

Lotyši prišli o pásmo, keď stratili puk na modrej čiare.

35:12

Kanada dala gól! Smolný moment pre Lotyšsko. Po strele sa puk ocitol na zadnom mantineli, kde bol SAMUEL BLAIS a doslova z nemožného uhla poslal puk na bránu a ten sa odrazil od Šilovsa rovno do brány.
Asistencie: Krebs, Hunt.

34:15

Montembeault vyrazil puk betónom len pred seba, ale domácim sa nepodarilo puk doraziť do brány.

33:55

Hra sa trochu kúskuje. Zakázané uvoľnenie Kanaďanov.

33:28

Kanadskí hráči boli na ľade až šiesti, ale rozhodcovia si to nevšimli.

33:02

Balinskis mal ideálnu možnosť na strelu, ale prepásol ju.

31:36

Carcone sám pred Šilovsom! Šilovs mu v správnom momente puk vypichol.

30:18

Toffoli poslal puk len na svoju striedačku. Nasleduje reklamný brejk.

29:02

Čukste rozjasal domácich fanúšikov, ale gólom sa jeho strela neskončila.

28:17

Kanada dala gól! MACKENZIE WEEGAR dostal spätnú prihrávku od Quinna, napriahol a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu brány. Využitá presilová hra.
Asistencie: Quinn, Toffoli.

27:00

Domáci zatiaľ zvládajú svoje oslabenie. Dokonca mohli ísť aj do brejku, ale v poslednej chvíli tomu zabránili Kanaďania.

26:32

Andris Džerinš – 2 min., hrubosť.

26:13

Šilovs nemal puk pod kontrolou, čo chcel využiť Carcone, ale nakoniec domáci brankár zvládol túto situáciu. Reklamná prestávka.

25:00

V druhej tretine sa hrá rýchly hokej, zo strany na stranu.

23:46

Glass z dobrej pozície minul bránu.

23:29

Icingové postavenie lotyšského tímu.

22:42

Carcone na bližšiu žrď. Šilovs bol dobre postavený a puk vyrazil ramenom.

21:52

Toffoli viedol protiútok Kanady a vyskúšal to sám. Vystrelil z ľavého kruhu, ale Šilovs puk podržal v náručí.

20:15

Abols sa ocitol pred brankárom, kde dorážal odrazený puk, ale brankár Kanady bol úspešnejší.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Kanada už v piatej minúte zápasu viedla 2:0 a tento stav držala až do konca prvej tretiny. Lotyši po druhom inkasovanom góle vystriedali brankárov a ich hra sa zlepšila, ale na gól im to zatiaľ nestačilo. Druhá tretina začne približne o 20:11.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:42

Jaks strieľal po vyhratom buly. Gólman Kanady pozorný.

19:38

Aj Kanada sa dopustila icingu. Vhadzovanie pred Montembeaultom.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:24

Zakázané uvoľnenie Lotyšska.

17:52

Šilovs si pripisuje dôležitý zákrok. Reklamná prestávka.

16:10

Blais nevyužil chybu domáceho hráča vo vlastnom pásme.

14:58

13:53

Abols strieľal a Montembeault síce zakročil, ale puk nemal vo svojej moci a obtrel sa o bočnú sieť.

13:28

Hostia sa oslobodili vyhodením puku.

12:57

Jack McBain – 2 min., nedovolené bránenie.

12:15

Domáci sa pomaly dostávajú do zápasu a hrozia pred bránou súpera.

11:11

Toffoli strieľal z uhla a podarilo sa mu nastreliť hornú konštrukciu brány!

10:31

Hráčom Kanady nevyšiel prechod do pásma. Nasleduje reklamná prestávka.

09:11

Indrašis využil chybu v rozohrávke a po jeho strele Montembeaultovi vypadol puk.

08:06

07:57

Lotyši vyhodili puk cez všetky čiary.

07:30

Weegarovu strelu zblokoval Mamčics.

06:40

Kanaďania zatiaľ v presilovej hre s nepresnými pokusmi.

06:06

Janis Jaks – 2 min., nedovolené bránenie.

04:56

Striedanie v tíme Lotyšsko:
z ihriska odchádza Ivars Punnenovs, prichádza Arturs Šilovs.

04:56

Kanada dala gól! Kanada vedie už 2:0! Weegar nastreľoval puk od modrej čiary, ktorý dokázal do brány tečovať SCOTT LAUGTON.
Asistencie: Weegar, Middleton.

03:23

Kanaďania naďalej útočia. Tentokrát ich zastavil ofsajd.

00:52

Kanada dala gól! LAWSON CROUSE získal puk medzi kruhmi, kde sa dostal cez troch domácich hráčov, nakorčuľoval si na ľavý kruh, z ktorého vystrelil a puk prešiel pomedzi nohy Punnenovsa. Rýchly otvárací gól.
Asistencie: Glass, Krebs.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Lotyšsko: Punnenovs (Šilovs) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibuļskis – Daugavinš ©, Abols (A), Andersons – Indrašis, Ro. Bukarts (A), Batna – Balcers, Ločmelis, Keninš – Ri. Bukarts, Dzierkals, Džerinš – Smirnovs.
Tréner: Harijs Vitolins

Kanada: Montembeault (Levi) – Weegar (A), Middleton, Barron, Bear, Joseph, Myers – Lučić, Blais, Veleno – McBain, Carcone, Fantilli – Laughton, Quinn, Toffoli © – Glass, Krebs, Neighbours – Crouse (A).
Tréner: Andre Tourigny

Rozhodca: Heikkinen, Hribik – Hofer, Yletyinen.

Všetkým nadšencom hokeja prajem pekný večer! Opäť ako každý rok tu máme májový hokejový sviatok. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023 hostia dve krajiny, a to Fínsko a Lotyšsko. Titul budú obhajovať Fíni, ktorí v dramatickom finále zdolali Kanadu 4:3 po predĺžení. Bronz si uchmatli reprezentanti Česka po vysokej výhre nad USA 8:4.

Neodmysliteľnou súčasťou svetového šampionátu je naša hokejová reprezentácia, ktorá sa tento rok predstaví v skupine B. Slováci na minuloročnom šampionáte postúpili do štvrťfinále zo štvrtého miesta po základnej časti, v ktorom sa stretli s Fínskom. Zápas mali naši hokejisti dobre rozohraný, ale skúsenejší Fíni duel otočili a zvíťazili 4:2.

Postup do elitnej kategórie si tento rok vybojovalo Slovinsko a Maďarsko, ktoré spolu s ďalšími štrnástimi krajinami sú rozdelené do dvoch základných skupín. Skupinu A tvorí: Fínsko, USA, Švédsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko, Rakúsko a Maďarsko. Skupinu B: Kanada, Česko, Švajčiarsko, Slovensko, Lotyšsko, Nórsko, Kazachstan a Slovinsko.

Majstrovstvá sveta vo Fínsku a Lotyšsku odštartujú zápasy Fínska s USA a Slovenska s Českom. V dnešnom online prenose vám prinesieme to najdôležitejšie z duelu medzi Lotyšskom a Kanadou.
Lotyšsko minulý rok nepostúpilo zo skupiny a obsadilo konečnú 10. priečku. Tento rok pomýšľajú určite na vyššie priečky. Lotyši odohrali deväť prípravných zápasov, štyri vyhrali a päť prehrali.
Kanada postúpila na šampionáte vo Fínsku zo základnej skupiny až z tretieho miesta. Napriek tomu postúpila do finále, v ktorom podľahla domácim Fínom a odniesla si striebro.
Favorit tohto zápasu je jasný, ale začína sa od stavu 0:0 a na šampionáte môže ktokoľvek prekvapiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.