Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Podľa poľského webu dostanú Červeno-bieli od Slovenska výprask. Doteraz očakávania vždy prekonali

Slovenskí hokejisti dnes zvíťazia nad Poľskom 5:1. Tvrdí to poľský hokejový web polishpuck.com, ktorý pred MS v Ostrave prognózoval všetky zápasy Poliakov v ostravskej skupine aj s výsledkami.

15.05.2024 10:43
Marek Hrivík, Filip Starzynski Foto:
Marek Hrivík (Slovensko) a Filip Starzynski počas prípravného stretnutia pred MS 2024.

„Videli sme, ako vyzeral nedávny zápas v Žiline (víťazstvo SR 6:1, pozn.). Červeno-bieli začali hrozne a teraz má Slovensko ešte silnejšiu zostavu než vtedy. Nevidíme spôsob, ako by Poľsko mohlo zvíťaziť v tomto zápase.“

Poliaci zatiaľ do istej miery prekonávajú očakávania stránky, ktorá nepočítala s remízou na štarte turnaja.

V prvom zápase získali bod po prehre s Lotyšskom 4:5 po predĺžení, pričom predpovedal hladkú prehru 1:4.

S favoritom skupiny Švédskom očakával vysokú prehru 0:11, no realita priniesla miernejší výsledok 1:5.

Craig Ramsay, tréner, Čítajte viac Slovenský kouč Poliakov o Ramsaym: Keby nebol Kanaďan, po MS 2019 ho vyhodia. Našim mladým sa neoplatí hrať v zahraničí, ani u vás

Spomínaný web bol zatiaľ najbližšie k správnemu tipu v utorňajšom zápase s Francúzskom, v ktorom predpovedal prehru 3:5, napokon sa to skončilo 2:4.

Prehry bez bodového zisku očakáva aj v súbojoch s USA (2:9) a Nemeckom (2:6), pričom prvého víťazstva by sa Poliaci mali dočkať v záverečnom zápase skupiny proti Kazachstanu 2:1 po predĺžení.

"Tento zápas bude ako siedme finále o Stanleyho pohár. Víťazstvo nemusí zaručiť udržanie sa, ale môže nastať situácia, že práve tento duel zaváži.

Rozpis turnaja to zariadil tak, že práve v poslednom zápase budeme mať najväčšiu šancu na víťazstvo," uviedol polishpuck.com

Štatistiky hráčov na MS 2024 po troch zápasoch Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Ako to po troch odohratých zápasoch na...
Viac na túto tému: #Poľsko #Slovensko #hokej #výsledok #MS 2024