Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Čo sa dialo po nemeckej facke? Ramsay mal zmiešané pocity, no krik v kabíne nerobil

Slovenskí hokejisti odohrali s Nemcami v tejto sezóne štyri zápasy. V troch dokázali súpera zdolať, až v tom štvrtkovom okúsili chuť prehry. Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.

19.04.2024 09:12
Craig Ramsay Foto:
Craig Ramsay.
debata (5)

Slováci viedli po góloch Róberta Lantošiho a Olivera Okuliara 2:1, ale potom Nemci vyrovnali a ďalšia fáza zápasu už patrila im.

"Uspokojili sme sa a prestali sme korčuľovať. Verili sme, že to pôjde ľahko, ale bolo tam veľa bekhendových prihrávok, ktoré išli na korčule, to sa nemôže stať.

Snažili sme sa povzbudiť, ale bolo to ťažkopádne, bolo sme akýsi zavarení. Treba sa dobre pripraviť na sobotu," uviedol útočník Lantoši.

Po zápase mal veľmi zmiešané pocity aj tréner Craig Ramsay, no krik v kabíne nerobil. „Človek sa učí každý zápas, jednoducho takéto facky prídu a je lepšie, keď ju dostaneme v príprave a nie na MS,“ dodal strelec dvoch gólov Slovenska v zápase.

Slovensko - Fínsko Čítajte viac Mešár a Dvorský vypadli z play off OHL, sú voľní pre reprezentáciu na MS v Ostrave

Lantošiho vyhlásili za najlepšieho hráča SR v zápase, raz sa presadil aj v početnej výhode. Aj druhý gól Slovákov padol v presilovke.

„Je vidieť posun v hre v početnej výhode, ale je tam stále dosť nepresností, je to pomalé, ponúkame sa. Musíme to zlepšiť. Celkovo chceme hrať dobrý hokej, máme motiváciu, každý chce urobiť maximum na ľade. Ale treba to zlepšiť.“

S domácim výberom nedržali Slováci krok v pohybe, čo prekvapilo aj Lantošiho: „My vieme, že sme rýchli, máme dobrých korčuliarov a Nemci nás prekorčuľovali. Náš systém je založený na rýchlosti, hre dopredu, Nemci nás v tomto systéme nemôžu zdolať.“

Mário Grman, Dávid Hrenák Čítajte viac Prvé varovanie pred hokejovými MS. Slovenskú sériu bez prehry ukončil výprask od Nemcov

Šancu na reparát majú v sobotu, keď je v Augsburgu na programe druhý duel.

„Keby sme vyhrávali každý zápas, je to super, ale facka je niekedy naozaj dobrá na to, aby sme sa postavili na nohy a plnili si veci na ľade a možno sa aj trochu uvoľnili,“ uzavrel Lantoši.

Posily Slovenska z NHL pred MS s najlepšou formou Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
V galérii nájdete najväčšie zámorské posily...
5 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #MS 2024 v hokeji