Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Zápasy v prázdnych halách by boli ako sviatok v čase moru

Zápasy v prázdnych halách sú aPodľa Viačeslava Bykova, bývalého sovietskeho a neskôr aj ruského hokejového reprezentanta či dlhoročného trénera "zbornej", by bolo usporiadanie majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku veľmi nezodpovedné.

20.03.2020 15:39
slovensko, hokej, striedačka, radosť Foto: ,
Hokejisti Slovenska na MS 2019.
debata

Šampionát sa má konať v dňoch 8. – 24. mája v mestách Zürich a Lausanne, no indície z nedávnych dní napovedajú, že podujatie sa s veľkou pravdepodobnosťou neuskutoční.

„Zrušenie MS ešte oficiálne neoznámili, myslím si však, že príslušné rozhodnutie príde po rozhovoroch prezidenta IIHF Reného Fasela s predstaviteľmi švajčiarskej vlády. Nedokážem si predstaviť, že by sa turnaj mohol uskutočniť,“ povedal pre webový portál teamrussia.pro 59-ročný rodák z Čeľabinska, ktorý dlhodobo žije práve u Helvétov.

Najvyššiu švajčiarsku súťaž NLA nedávno postretol rovnaký osud ako ďalšie európske ligy – bola predčasne ukončená. Švajčiarsko sa navyše v ostatných dňoch „šplhá“ vyššie v rebríčku krajín zasiahnutých šíriacim sa koronavírusom, z európskych štátov sú na tom horšie iba Taliansko, Španielsko, Nemecko a Francúzsko.

Podľa Bykova by málokto dobrovoľne išiel niekam, kde sa situáciu s nákazou ešte nepodarilo dostať pod kontrolu. Ešte nedávno existovala myšlienka presunúť MS do Soči, koronavírus však neobišiel ani Rusko.

„Zápasy v prázdnych halách by boli ako sviatok v čase moru. Netreba panikáriť, ale ani nemá zmysel organizovať športové podujatia bez fanúšikov,“ dodal olympijský šampión z Calgary 1988 a Albertville 1992.

Šesťnásobný majster sveta (štyrikrát ako hráč, dvakrát ako tréner, pozn.) si myslí, že vírus do Švajčiarska húfne prenikol zo susedného Talianska, ktoré má najviac obetí na ľudských životoch.

„Hranice neboli zavreté. Mnohí ľudia žijú v jednej krajine a pracujú v druhej. Úrady nereagovali dostatočne rýchlo. Myslím si, že bolo potrebné zasiahnuť tvrdšie ako v Číne,“ skonštatoval Bykov a prezradil, že Švajčiari v otázke prevencie proti koronavírusu zďaleka nepatria k tým disciplinovanejším.

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #MS 2020 #Viačeslav Bykov