Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Čierny scenár sa naplní. MS nebudú posúvať ani presúvať

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) síce ešte definitívne nerozhodla o zrušení májových majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku, ale ani samotný šéf tejto organizácie René Fasel neverí, že bude možné tento šampionát zorganizovať. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá si vyžiadala po celom svete už tisíce obetí.

18.03.2020 09:25
HOKEJ-KAUFLAND CUP: Slovensko - Rusko Foto: ,
Slovenskí hokejoví reprezentanti.
debata (9)

MS by sa podľa pôvodného rozpisu mali konať od 8. do 24. mája v Lausanne a Zürichu. Na turnaji mali štartovať aj slovenskí reprezentanti.

"V súčasnosti vyhodnocujeme situáciu a intenzívne komunikujeme s poisťovňami a úradmi vo Švajčiarsku. Tento postup je potrebný, aby sme šli presne podľa dohodnutých zmlúv. Už čoskoro padne definitívny verdikt. S istotou môžem povedať, že šampionát sa nebude presúvať, ako to bolo v prípade futbalových ME 2020.

Nemá zmysel podujatie ani presunúť do inej krajiny, pretože koronavírus je všade. Ja sám nepochybujem o tom, že nebudeme schopní zorganizovať majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, čo je veľmi smutné správa," povedal dosluhujúci šéf IIHF René Fasel pre ruskú agentúru Ria Novosti.

Vo Švajčiarsku až do konca apríla platí zákaz organizácie podujatí s účasťou vyššou ako 100 osôb, viaceré kantóny však prijali ešte prísnejšie opatrenia proti šíreniu koronavírus. IIHF už zrušila všetky tohtosezónne turnaje vrátane I. divízie MS. Očakáva sa, že k zrušeniu májového šampionátu vo Švajčiarsku príde v nasledujúcich dňoch.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #IIHF #René Fasel #MS 2020 v hokeji #koronavírus