Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pozrieť sa na konci jeden druhému do očí a byť spokojný, želá si Krištof

Slovenská hokejová reprezentácia potrebuje jeho prihrávky, rýchlosť a prehľad v hre.

09.05.2019 08:09
Michal Krištof Foto: ,
Michal Krištof.
debata

Útočník Michal Krištof má za sebou prvý tréning so slovenským tímom v Košiciach pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta a tréneri ho podľa očakávania umiestnili do stredu prvého útoku medzi útočnú dvojicu z NHL Tomáša Tatara a Richarda Pánika.

„Prvýkrát sme spolu trénovali, musíme sa na ľade rozprávať, ako to chceme hrať a riešiť situácie. Dôležité budú tieto dva dni, aby sme sa čo najlepšie zohrali a najmä hrali dobre,“ uviedol Michal Krištof po stredajšom tréningu na vedľajšej ľadovej ploche Steel arény v Košiciach.

Kreatívny center má za sebou prvú sezónu v náročnej fínskej Liige a obstál v nej so cťou. V základnej časti nazbieral 39 bodov za 9 gólov a 30 asistencií, v play off pridal 7 bodov za 3 góly a 4 asistencie. Jeho tím Kärpät Oulu sa prebojoval až do finále play off, kde tesne podľahol tímu HPK Hämeenlinna. „Sezóna bola úspešná, dala mi veľmi veľa. Naučil som sa robiť všetko vo väčšej rýchlosti, ale to už je za mnou. Teraz sa sústredím na to, aby som to vedel odovzdať v reprezentácii,“ skonštatoval 25-ročný nitriansky rodák.

Krištof si uvedomuje, že od najsilnejšej formácie budú tréneri aj fanúšikovia očakávať najmä góly. Tých nedávali Slováci v príprave veľa, recept na ne vychádza z dobrého systému hry v ofenzíve. „Musíme vedieť, čo chceme hrať. Ak to budeme na ľade aj plniť, potom to bude fungovať. Keď tam bude dostatok striel a budeme cloniť súperovmu brankárovi, potom to môže byť dobré proti každému súperovi. Žiadny bankár nie je superman a nemôže chytiť všetky strely,“ podotkol.

Hneď na úvod šampionátu v piatok od 20.15 h čaká na tím Craiga Ramsayho vysoká americká prekážka. Krištof si uvedomuje, že proti Slovákom nastúpia zvučné mená z NHL Patrick Kane, Johnny Gaudreau či Dylan Larkin, podstatné bude čosi iné. „Američania sú jeden z najlepších tímov na svete. My sa však nemôžeme pozerať na to, proti komu hráme. Či hráme s tým alebo s tým, stále sa musíme pokúšať o svoju hru. Všetko je o korčuľovaní. Ak nebudeme korčuľovať, nemôžeme vyhrať nad nikým. Teším sa z toho, že si zahrám proti hráčom, akými sú Gaudreau či Kane. Nechám tam všetko, čo bude vo mne. Užijem si to. Keď si na konci zápasu budeme môcť jeden druhému do očí povedať, že sme do toho dali všetko, výsledok môže byť dobrý a my zasa spokojní. Najmä, aby sme odovzdali naozaj všetko, čo je v nás,“ prízvukoval Krištof.

VIDEO: Ktoré ulice sa zatvoria v Bratislave, ktoré v Košiciach a kedy? Čo sa zmení v hromadnej doprave a na hlavných dopravných uzloch? Kde parkovať? Ako vyzerá pripravená regulácia dopravy v oboch mestách? Všetko sa dozviete vo videu TV Pravda.
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Krištof