Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Česi pricestovali do Bratislavy vlakom. Počas cesty hrali karty

Hokejisti českej reprezentácie sú už v Bratislave. Do hlavného mesta Slovenska pricestovali v utorok popoludní vlakom EuroCity.

07.05.2019 17:44
Česko, gól, radosť Foto: ,
Gólová radosť českých hokejistov.
debata

Na nástupišti ich vítala hŕstka fanúšikov a zberateľov podpisov. „Ja som zvyknutý chodiť do Bratislavy vlakom. Myslím si, že aj chlapci boli spokojní. Zbierali sme sa cestou – niekto nastúpil v Brne, niekto v Břeclavi,“ objasnil tréner českého národného tímu Miloš Říha.

Hráči si krátili čas rôznymi spôsobmi. Skúsený útočník Philadelphie Jakub Voráček v tom mal jasno – počas cesty hral karty.

„Cesta bola dobrá, zabavili sme sa a ubehlo to celkom rýchlo. Atmosféra na majstrovstvách sveta bude vynikajúca, teším sa na to. Dúfam, že sa nám bude dariť,“ uviedol 29-ročný krídelník.

TV Pravda: Hosťom novej hokejovej relácie Príklep, ktorú budeme pravidelne vysielať počas MS 2019, bol majster sveta z roku 2002 Radoslav Hecl. Pozrite si video

Video

Majstrovstvá sveta budú špecifické pre trénera Říhu. Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu si odkrútil necelé tri sezóny, keď v rokoch 2015–2017 viedol Slovan Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Predtým trénoval „belasých“ aj v sezónach 2001/2002 a 2004/2005. V oboch prípadoch oslavoval zisk majstrovského titulu.

„Na Bratislavu a na Slovensko mám iba tie najlepšie spomienky. Je škoda, že sme nedostali slovanistickú šatňu, tešil som sa na ňu. Rusi nás predbehli,“ povedal rodák z Přerova.

Podľa 60-ročného kouča bude šampionát na Slovensku mimoriadne vyrovnaný. Jeho tím však na ňom nechce hrať druhé husle.

„Je to veľmi nabité. Azda ani počas výluky v NHL neboli na MS takí hráči ako teraz. Na turnaji nie je jasný favorit, všetko je otvorené. Verím tomu, že ak nám vydrží zdravie a forma, tak môžeme byť úspešní,“ uzavrel na bratislavskej železničnej stanici Miloš Říha.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2019 v hokeji #Českí hokejisti