Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci dominovali na východe, Hovorka: Ľudia sa bavili

Dve víťazstvá, zaplnené štadióny a potlesk divákov. Dva zápasy s Lotyšskom priniesli hokejistom Slovenska viacero pozitív vrátane natiahnutia víťaznej série na štyri zápasy.

22.04.2018 12:14
Slovensko, Lotyšsko Foto: ,
Na snímke fanúšikovia v prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta Slovensko - Lotyšsko v Michalovciach.
debata (1)

V druhom zápase potiahli tím za víťazstvom aj brankár Denis Godla s útočníkom Marekom Hovorkom, gólový účet v reprezentácii si otvoril Martin Fehérváry.

Za najlepšieho hráča Slovenska vyhlásili brankára Denisa Godlu, ktorý kryl 21 striel Lotyšov. „Denis mi vravel, že to dostanem ja, ja som však jemu vravel, že určite on. Potvrdilo sa, že som skúsenejší, mal som pravdu,“ poznamenal útočník Marek Hovorka s úsmevom a dodal:

„Je to však jedno. Dôležité je, že sme vyhrali, ľudia sa bavili a v oboch zápasoch nám vytvorili výbornú atmosféru. Som rád, že sa to konalo v mestách, v ktorých hokej prilákal fanúšikov a tí si prišli na svoje.“ Skúsený útočník zvýšil v závere druhej tretiny na 2:1, neskôr si pripísal aj asistenciu a brankára Gudlevskisa prekonal aj v samostatných nájazdoch.

Slováci tak v druhom zápase zopakovali výsledok 4:1 z Michaloviec a osem strelených gólov v dvojzápase je pre tím trénera Craiga Ramseyho solídnou vizitkou.

„Je to výsledok toho, že treba hrať jednoducho, priamočiaro na bránku, strieľať a dorážať. Myslím si, že celý tím si zaslúži pochvalu a to nielen za tieto dva zápasy, ale aj za predošlé. Vo Švédsku sme síce dostali ‚nátery‘, ale aj tam všetci bojovali a pre každého je cťou byť v tíme,“ poznamenal Hovorka.

Zápas Slovensko - Lotyšsko v obrazoch Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Na snímke hráč Slovenska Eduard Šimun a Lotyš...

Zaujímavé déja vu má za sebou obranca Martin Fehérváry. Pred rokom viedol v Poprade reprezentáciu do 18 rokov na MS a svoj jediný gól na šampionáte strelil práve mladým Lotyšom. Proti rovnakému súperovi, avšak už v seniorskej kategórii, zaznamenal premiérový gól v drese A-tímu.

„Tiež som si na to spomenul. Môj gól bol bonbónik, potešilo ma to. Je to skvelý pocit, zvlášť pred domácim publikom na Slovensku. V prvom rade ma však teší víťazstvo. Bol to náročný zápas, Lotyši hrali agresívnejšie než v predošlom zápase. Potvrdili sme víťazstvo z prvého zápasu s Lotyšskom, z toho máme takisto radosť.“

Generálny manažér Miroslav Šatan avizoval, že po dvojzápase s Lotyšskom opustí tím okrem útočníka Michela Miklíka aj jeden obranca. Najmladší zadák Ramseyho družiny verí, že povestný Čierny Peter nezostane jemu.

„Ťažko povedať. Snažím sa hrať svoju hru a čo najviac pomôcť tímu v obrane i v útoku. Snažím sa hrať hlavne zodpovedne,“ dodal Fehérváry.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Marek Hovorka #MS 2018 v hokeji