Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Laco má zdravotné problémy. Sú to možno jeho posledné MS

Je veľmi pravdepodobné, že brankár Ján Laco si už za slovenskú hokejovú reprezentáciu na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku nezachytá.

15.05.2017 17:20
Ján Laco Foto: ,
Ján Laco v zápase proti Lotyšsku vyťahuje puk z bránky.
debata

Má totiž zdravotné problémy so svalstvom, ktoré ho v nedeľu odsunuli až na tribúnu v zápase proti výberu USA (1:6). "Posledné tri či štyri dni ma to začalo ťahať, každým dňom sa to ešte zhoršuje. Asi nemá význam, aby som to zbytočne silil. Mal som to aj počas play-off, ale vôbec ma to neobmedzovalo. Keď som bol vo veľkej záťaži, tak mi to neprekážalo. Teraz, keď som bol v menšej, tak mi to začalo ‚haprovať‘. Začali sme to s lekárom a fyzioterapeutom riešiť,“ povedal skúsený 35-ročný gólman.

Slovensko je na MS 2017 v náročnej situácii. Na to, aby sa v elitnej kategórii zachránilo, potrebuje získať v utorok v súboji so Švédmi aspoň bod, ak predtým Dáni nezabodujú s Talianmi. "Je to odraz momentálnej kvality, ktorú na Slovensku máme. Aj v roku 2012 sme šli do Fínska s oveľa lepším tímom a našim cieľom bolo štvrťfinále. Pre mnohých chalanov to bolo nové a prvé dva či tri zápasy sme nezvládli skrz toho, že nám možno chýbala nejaká skúsenosť. Je to šport, je potrebné makať do poslednej sekundy. Po šampionáte môžeme zhodnotiť, čo sa urobilo dobre a čo zle. Dôležité je, aby sa každý z nás mohol pozrieť do zrkadla a povedať si, že za dva týždne tu odviedol maximum,“ myslí si Ján Laco. Švédi majú na šampionáte veľmi silný výber s množstvom hráčov zo zámorskej NHL. "Mužstvo majú každoročne veľmi kvalitné. Proti takýmto súperom musíme všetci odviesť maximum,“ podotkol rozvážny Lipták.

Hrozbu vypadnutia Slovákov môžu už v pondelok popoludní odvrátiť Dáni v súboji s Talianmi, ak získajú aspoň bod. "My to neovplyvníme, ale budeme radi, keď to Dáni zvládnu a my si duel proti Švédom budeme môcť naplno ‚odmakať‘ a nejakým spôsobom si ho aj užiť. Pre mňa to môžu byť posledné majstrovstvá sveta a verím, že po poslednom zápase budeme mať z turnaja trochu lepší pocit,“ dodal Ján Laco.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Laco #MS v hokeji 2017