Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Odborníci podpísali memorandum. Javorčík: Slovenský hokej nie je na kolenách

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov pobláznila začiatkom apríla výkonmi na majstrovstvách sveta celé Slovensko. Veľký podiel na tom mal Norbert Javorčík.

09.05.2017 14:04
Norbert Javorčík Foto: ,
Norbert Javorčík.
debata (1)

Hlavný kouč "osemnástky“ predstavuje nastupujúcu generáciu slovenských trénerov. Koncom minulého týždňa sa Javorčík zúčastnil na prvom Národnom rozvojovom seminári, na ktorom ďalším odborníkom slovenského hokeja prezentoval zmeny v prístupe k hráčom, ktoré zaviedol v reprezentácii SR “18“.

Skupina 40 odborníkov na seminári diskutovala o problémoch hokeja na Slovensku a ich riešeniach. Všetci na záver podpísali Memorandum slovenského hokeja, ktoré má naštartovať zmeny, aby Slovensko bolo zasa úspešnou hokejovou krajinou.

"Určite sa nemôžeme tváriť, že sme bez problémov a nemáme rezervy. Problémy sme však aj vďaka tomuto semináru pomenovali a ideme ich riešiť, takže slovenský hokej určite nie je na kolenách. Je tu stále veľa ľudí, ktorý chcú hokeju pomôcť, a seminár nám ešte pomôže progres zrýchliť,“ povedal po skončení Javorčík, ktorý na seminári zastupoval trénerov.

Súčasný kouč SR “18“ zožal veľkú pochvalu za to, ako jeho zverenci na majstrovstvách sveta hráčov tejto vekovej kategórie pristupovali k jednotlivým zápasom. "To je dôkaz toho, že sa v slovenskej osemnástke začalo pracovať trochu inak, ako bolo zvykom doteraz,“ povedal prezident SZĽH Martin Kohút a pokračoval:

„Keď ma zvolili za prezidenta hokejového zväzu, vyslovil som prísľub, že celé hnutie pocíti zmeny zhruba za rok. Aj vďaka výkonom a hre SR “18“ sú tu už náznaky zmien. Samozrejme, čaká nás ešte veľa práce, ale ak budeme rovnakým štýlom pokračovať, som presvedčený, že prídu výsledky, ktoré hokejová verejnosť očakáva.“

Norbert Javorčík chce v štýle svojej práce pokračovať aj ďalej. To znamená, že aj naďalej chce rozvíjať hokejovú, no predovšetkým osobnostnú stránku mladých hráčov a prispieť tak k zlepšeniu hokejových podmienok na Slovensku.

„V tom ma Národný rozvojový seminár jednoznačne utvrdil. Zaujala ma tiež prednáška fínskeho odborníka Jukku Tikkajju na koučing ľudí, trénerov a hráčov. Podľa neho je rozvoj osobnosti možno dôležitejší ako rozvoj hráčskeho potenciálu. S takýmto posolstvom sa určite stotožňujem,“ dodal Norbert Javorčík.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov #Norbert Javorčík