Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Brankár Laco po prehre hlavu nevešia: Ešte sa to môže hocijako zamotať

Slovenskí hokejisti sa vytúženej štátnej hymny, ktorú v sobotu nepočuli v dôsledku chyby organizátorov po vydretom sobotňajšom víťazstve nad Talianskom 3:2 po predĺžení, nedočkali ani vo svojom druhom vystúpení na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.

08.05.2017 07:46
Ján Laco Foto: ,
Ján Laco v zápase proti Lotyšsku vyťahuje puk z bránky.
debata (10)

V nedeľu totiž podľahli Lotyšom 1:3. Svoj podiel na prehre malo prísne vylúčenie Tomáša Matoušeka do konca zápasu. „V takomto zápase a hneď v prvej tretine to tímu určite nepomôže. Bolo to päťminútové oslabenie, potom sme sa ešte navyše dostali ‚do troch‘, takže prvé dejstvo bolo naozaj ťažké. Paradoxne sme to ustáli a dostali taký nešťastný gól,“ myslí si brankár Ján Laco, ktorý v slovenskej "klietke“ po výhre nad Talianmi vystriedal Júliusa Hudáčka.

Presilovky súpera robili Slovákom najväčšie problémy, všetky presné zásahy Lotyšov prišli v početných výhodách. "Vedeli sme, že v tejto hernej činnosti vynikajú. Vyšli im proti nám aj v predchádzajúcom stretnutí s Dánmi. Mali sme na takýto zápas príliš veľa vylúčených hráčov – a to nás v konečnom dôsledku stálo dobrý výsledok. V tomto smere bol súper najnepríjemnejší, musíme si na to smerom do ďalších duelov dávať pozor,“ pokračoval Laco.

Nielen Lotyši sa presadili v početných výhodách, jednu stihol využiť aj slovenský výber. Úspešným strelcom bol Michel Miklík, pre ktorého to bol v Kolíne nad Rýnom už druhý presný zásah a v reprezentácií celkovo dvadsiaty druhý.

MS 2017: Lotyšsko - Slovensko Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Lotyš Janis Sprukts sa teší z prvého gólu proti...

"Presilovky sme nehrali až tak zle, ale Lotyši dokázali zblokovať veľké množstvo striel. To som snáď ešte ani nevidel. Všetky pokusy od modrej čiary blokovali a k brankárovi neprešlo nič. Hrali to veľmi dobre, takže aj toto budeme musieť zlepšiť,“ komentoval hru Slovákov v Ján Laco.

Či však o prehre rozhodlo prísne vylúčenie Matoušeka, skvelé lotyšské presilovky alebo neuznaný gól Andreja Kudrnu, povedať nevedel: "Všetko sú to momenty, ktoré v zápase rozhodujú. Tomáš sa na premiérový zápas na šampionáte tešil. Bohužiaľ, jeho faul vyplynul aj z akejsi prílišnej snahy. Kebyže máme o jedno vylúčenie menej, tak by všetko vyzeralo inak. Najdôležitejšie však je, že sme dostali tri góly a dali len jeden.“

Ján Laco zhodnotil aj vlastný výkon a zamyslel sa nad tým, či mohol niektorému inkasovanému gólu zabrániť: „Všetko sa dalo. Možno tretí, keď tam súperov hráč zostal sám, tak som mohol byť trpezlivejší a nenaťahovať sa zbytočne tak rýchlo. Určite si to pozriem na videu. Samozrejme, všetko sa dá vždy urobiť lepšie.“

Herný prejav slovenského tímu sa skúsenému brankárovi páčil a treba na ňom smerom do ďalších stretnutí stavať. "Myslím si, že aj proti Talianom sme mali viac z hry. Mali sme tam šance, ale nepremenili sme ich. Tiež sme sa na gól natrápili. Musíme si teraz oddýchnuť, vyčistiť hlavy a suverénnejšie si počínať s Dánmi. Je potrebné sa viac tlačiť do bránky a hrať bez vylúčení. Ideme ďalej, turnaj sa môže ešte hocijako zamotať,“ dodal Laco.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Laco #MS v hokeji 2017