Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci sa fotili, proti Kanade bude chytať Hudáček

Slovenská hokejová reprezentácia pred piatkovým tréningom na vedľajšej ploche petrohradského Športového paláca Jubilejnyj absolvovala oficiálne fotenie pre potreby organizátorov šampionátu.

13.05.2016 13:28
július hudáček, geof platt, slovensko, bielorusko Foto: ,
Július Hudáček počas zápasu proti Bielorusku.
debata (2)

Nechýbali na ňom všetci zdraví hráči, realizačný tím ani vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja. Absentovala trojica zranených hokejistov SR – Tomáš Hrnka a Andrej Šťastný sa už vrátili na Slovensko a Michal Sersen je po operácii stále v petrohradskej nemocnici.

Po krátkom fotení si Slováci vymenili biele zápasové dresy za tréningové a hodinu sa na ľade pripravovali na najbližšieho súpera, ktorým bude v sobotu večer o 19.15 h SELČ výber Kanady. Na tréningu chýbala dvojica útočníkov Vladimír Dravecký a Tomáš Marcinko.

„Tomáš Marcinko má po extrakcii zubu dva dni pauzu, takže zápasové či tréningové zaťaženie môže byť na tretí deň, čo vychádza na sobotu. V piatok mal strečing a ľahký tréning, aby pulzová frekvencia nebola vysoká a mohol sa v pokoji doliečiť. Vlado Dravecký má ľahšiu virózu, takže absolvoval iba fototermín a šiel sa vyležať do postele. Ostatní hráči, ktorí sú na ľade, sú v poriadku,“ referoval lekár slovenského mužstva Ján Grauzel.

„Verím, že Marcinko aj Dravecký budú v sobotu v poriadku,“ povedal tréner Cíger a pred zostávajúcimi troma zápasmi v základnej skupine doplnil: „Vidím, že chalani spolu komunikujú, nechýba im kolektívny duch. Chcú zabojovať, ešte sme neskončili. Do bránky v sobotu večer pôjde Julo Hudáček.“

Po skončení tréningovej jednotky sa slovenskí hokejisti stretli v stredovom kruhu a dvaja skúsení obrancovia – Dominik Graňák a kapitán Andrej Sekera – prehovorili k tímu pred dôležitými súbojmi v základnej B-skupine.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #MS 2016 v hokeji