USA sa polovicu stretnutia trápili. Francúzov zlomili v priebehu piatich minút

Hokejisti USA si vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta v Rusku pripísali druhé víťazstvo. Vo štvrtkovom popoludňajšom stretnutí "slovenskej" B-skupiny si Američania poradili s Francúzmi 4:0.

12.05.2016 17:48 , aktualizované: 21:54
Fancúzsko, USA Foto: ,
Snímka zo zápasu USA - Francúzsko.

Obhajcovia bronzových medailí z vlaňajšieho šampionátu sa polovicu duelu trápili v zakončení, napokon však potvrdili rolu favorita a zaslúžene triumfovali. O osude zápasu v petrohradskej hale Jubilejnyj rozhodla produktívna päťminútovka na konci druhej tretiny, v ktorej presne namierili Chris Wideman, Connor Murphy a Joseph Taylor Compher.

Gólovú poistku pridal v 42. min Brady Skjei. Hráci USA sa posunuli so 6 bodmi priebežne na tretiu priečku tabuľky lepším skóre pred Slovákov, Francúzi zostali na piatom mieste s 5 bodmi.

Kanada sa dve tretiny trápila s Nemeckom

Hokejová reprezentácia Kanady potvrdila úlohu favorita vo štvrtkovom večernom zápase petrohradskej B-skupiny na 80. majstrovstvách sveta v Rusku a nad výberom Nemecka triumfovala 5:2. V prvých dvoch tretinách však Nemci držali krok s obhajcami zlatých medailí.

V 4. min síce otvoril skóre duelu T. Hall a v 24. min pridal poistku Perry, no Reimer a Akdag ešte pred koncom druhej časti zariadili remízu 2:2.

V tretej tretine sa do streleckej listiny zapísal opäť T. Hall, ďalšie góly pridali Jenner a Ceci. Kanaďania na turnaji ešte neprehrali a vrátili sa na čelo tabuľky A-skupiny o skóre pred

B-skupina (Petrohrad):

Kanada – Nemecko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 4. T. Hall (R. Murray), 24. Perry (M. Duchene, Brassard), 44. T. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly, Brassard), 54. Ceci (O‘Reilly) – 32. Reimer (Nöbels, Gogulla), 38. Akdag (Gogulla, Schütz)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Wehrli – Kaderli (obaja Švaj.), Ritter (USA)

USA – Francúzsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. C. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Piechaczek (Nem.) – Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.)