Švajčiari zavŕšili obrat proti Dánom, Francúzi si poradili s Maďarmi

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili 3:2 po predĺžení nad Dánmi v utorňajšom zápase v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v Rusku.

10.05.2016 18:50 , aktualizované: 21:44
Švajčiarsko, hokej, radosť Foto: ,
Radosť švajčiarskych hokejistov.

V Moskve pritom priebežne prehrávali 0:2, keď sa v úvodnej časti strelecky presadili Frederik Storm a Nikolaj Ehlers – zhodne v presilovke. V záverečnej časti však najprv znížil Yannick Weber a v 58. min vynútil pre krajinu helvétskeho kríža pokračovanie Nino Niederreiter.

V nadstavenom dianí potom rozhodol Eric Blum. Tieňom zápasu bolo vážne zranenie Dána Jespera Jensena, ktorý po náraze od Andresa Ambühla v 44. min zostal nevládne ležať na ľade a odviezli ho pravdepodobne s otrasom mozgu.

Švajčiarsko – Dánsko 3:2 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)

• Góly: 50. Weber (Moser), 58. Niederreiter (Moser, Diaz), 65. Blum (Ambühl) – 8. Storm (D. Nielsen, N. Jensen), 19. Ehlers (Eller, J. Hansen)
  • Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) – Chartrand-Piche (Kan.), Otmachov (Rus.)

Francúzi si poradili s Maďarmi

Hokejisti Francúzska si pripísali druhé víťazstvo na MS, keď v petrohradskej B-skupine zdolali v utorok večer hráčov Maďarska 6:2. Francúzi v pozícii favorita neotáľali a prvú tretinu vyhrali 3:1 po zásahoch Ritza, Sachu Treilleho a Fleuryho. V závere druhej časti pridal štvrtý gól krajiny galského kohúta Chakiachvili, a hoci Maďari boli v záverečnej dvadsaťminútovke aktívnejší a znížili na 2:4 zásluhou Sofrona, Francúzi definitívne zlomili ich odpor dvoma gólmi z hokejky S. Treilleho, ktorý dovŕšil svoj hetrik. Reprezentantom Francúzska patrí po 3. kole v B-skupine štvrté miesto so ziskom piatich bodov, zaostávajú o bod za Slovenskom. Maďarsko je bez bodu na predposlednej siedmej pozícii o skóre pred Bieloruskom.

Maďarsko – Francúzsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

• Góly: 14. M. Vas (G. Nagy, Wehrs), 48. Sofron (M. Vas, Bartalis) – 10. Ritz (Auvitu, Moisand), 18. S. Treille, 20. Fleury (Bellemare, Auvitu), 39. Chakiachvili (Y. Treille), 54. S. Treille (Bellemare, Fleury), 57. S. Treille (Bellemare, Claireaux)
  • Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Kubuš (SR) – Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR)

Program a výsledky zápasov na MS nájdete TU

Nórsko zvíťazilo nad Kazachstanom

Nórsko zvíťazilo 4:2 nad Kazachstanom v moskovskej základnej A-skupina. Severania síce dva razy prišli v oslabení o jednogólový náskok, ale na sklonku druhej tretiny znova naklonil misky váh na ich stranu Mathis Olimb a triumf spečatil v 58. min do prázdnej bránky Mats Zuccarello, ktorému asistoval brankár Lars Haugen.

Kazachstan – Nórsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

• Góly: 7. Dawes (D. Boyd, Semionov), 36. Bochenski (Savčenko) – 4. J. Johannesen (K. Forsberg), 34. K. A. Olimb (Nörstebö), 39. M. Olimb (K. A. Olimb, Holös), 58. Zuccarello (Haugen)
  • Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Öhlund (Švéd.) – Pihlblad (Švéd.), Ponomarjow (Nem.)
Viac na túto tému: #MS 2016 v hokeji