Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Crosby kapitánom Kanaďanov, s Girouxom trénoval presilovky

Sidney Crosby bude kapitánom Kanady na hokejových majstrovstvách sveta v Česku. S kapitánskym céčkom povedie "javorové listy" do boja už v piatkovom súboji proti Lotyšom.

01.05.2015 11:30
debata

Kanaďania čakajú na titul majstra sveta od roku 2007, ale Crosby ich v pozícii asistenta a neskôr kapitána priviedol k olympijským triumfom vo Vancouvri 2010 a Soči 2014. „Som vzrušený. Je to veľká česť reprezentovať svoju krajinu na takom veľkom podujatí. Majstrovstvá sveta budú určite veľmi zaujímavé a veľmi by som si ich chcel užiť s touto skupinou kanadských hokejistov,“ cituje server NHL Crosbyho.

Po prvom štvrtkovom tréningu v Prahe Crosbyho obkľúčili zástupcovia médií a útočník Pittsburghu bol na roztrhanie. „Keď vypadnete z play-off, je to ťažké. Veľakrát končíte so zraneniami, ktoré treba liečiť. Tento rok je to iné. Som zdravý a chcel som ešte pokračovať v sezóne. Šanca reprezentovať je vždy skvelá možnosť,“ cituje Crosbyho server idnes.cz.

Na prvom tréningu v 02 Arene v Prahe Crosby nacvičoval presilovku s Claudom Girouxom, lídrom Philadelphie, ktorá je nezmieriteľným protivníkom Pittsburghu v NHL. Majstrovstvá sveta ich však spojili v jednom tíme. „To je na hokeji úsmevné. Bojujete proti sebe, máte rivalitu a potom z ničoho nič sa objavíte v rovnakom tíme a snažíte sa spolu vyhrávať. Po šampionáte sa opäť všetko vráti do starých koľají, ale teraz máme spoločný cieľ,“ komentoval Crosby.

Kreatívny center má v zbierke zlaté medaily zo zimných olympijských hier, juniorských majstrovstiev sveta aj veľký podiel na triumfe Pittsburghu v Stanleyho pohári v sezóne 2008/2009. Chýba mu však triumf z majstrovstiev sveta, na ktorých sa doteraz zúčastnil len raz – v roku 2006 v lotyšskej Rige ako 18-ročný mladík. S ôsmimi gólmi a rovnakým počtom asistencií tam vyhral kanadské bodovanie šampionátu, ale Kanada tam zostala bez medaily. Crosby veľmi túži stať sa členom Triple Gold Clubu, čiže rozšíriť neveľkú skupinu hráčov, ktorí majú zlato zo ZOH, MS aj triumf v Stanley Cupe. „Je to určite veľká motivácia, v histórii sa to podarilo len niekoľkým hráčom. Ak by som to dokázal, bola by to veľká česť,“ uviedol Crosby.

Českí novinári sa Crosbyho pýtali aj na kvalitu domáceho tímu. Čo hovorí na súpisku Čechov? „Ešte som ju nevidel, nemal som čas. V nasledujúcich dňoch si však prezriem všetky súpisky a pripravím sa.“ K prítomnosti 43-ročného Jaromíra Jágra v českom tíme sa však musel vyjadriť konkrétnejšie: „Nechápem ako to robí, ale je to neuveriteľné. Stále je produktívny a kľúčovým faktorom v zápasoch.“

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Kanada #Sidney Crosby #Claude Giroux #MS 2015 v hokeji