Škoda, že sme nedali viac gólov, mrzelo Marinčina

Obranca Martin Marinčin strelil svoj prvý gól v slovenskej reprezentácii, no po prehre 1:3 so Švédskom netajil sklamanie.

17.05.2014 00:06
Martin Marinčin Foto: ,
Martin Marinčin.

Veľmi mrzia dva góly v oslabeniach?
Ťažko sa rozpráva, keď sme prehrali. Švédi sú však silný súper, veľmi dobre korčuľujú, vedia si podržať puk, nájsť dobre postaveného spoluhráča. Keď sme hrali piati proti piatim, celkom sme sa držali. Hrali sme aj v ich pásme, mali šance. Škoda, že sme nedali aj my ešte nejaký gól. Révy (Réway) mal šancu pred koncom zápasu. Keby mu to padlo, urobíme ešte väčší tlak.

V čom boli Švédi najnepríjemnejší?
Rotáciami v našom obrannom pásme. Niekedy nás poriadne zatočili, nevedeli sme im vziať puk. Mali z toho aj šance. Predviedli svoju klasickú hru.

V druhej tretine Slováci hru vyrovnali. Viac ste si verili, alebo už nešlo čo stratiť?
Aktivitou sme získali presilovky. Vyšlo nám niekoľko akcií. Strieľali a clonili sme pred bránkou, viac ráz sme sa udržali vo švédskom pásme. Len ten gól chýbal…

Malo mužstvo v závere dosť síl, keď nemohli nastúpiť traja útočníci?
Sily nám nechýbali. Aspoň mne nie.

Ako sa podpísal zdravotný stav na výkone tímu?
Takmer nijako. Traja strední útočníci sa točili v štyroch útokoch. Obranca Ivan Švarný vydržal prvú tretinu, no hrali sme siedmi obrancovia, sme zvyknutí hrať na šiestich.

Sú v slovenskom tíme aj ďalší hráči so zdravotnými problémami?
Neviem o tom, dúfam, že už nepribudne nik.

Strelili ste prvý gól v slovenskej reprezentácii. Čo mu predchádzalo?
Mal som voľný priestor, po modrej čiare som potiahol puk na stred. Juro Mikúš pred bránkou clonil vo výhľade brankárovi. Odviedol super robotu. Keby tam nebol, asi nepadne.

Vzali ste si puk?
Masér mi ho vzal. Dostanem ho po zápase. Aspoň dačo.

V sobotu hrajú Slováci zápas proti Taliansku. Vnímate jeho dôležitosť?
Samozrejme. Na prehru so Švédskom musíme čo najskôr zabudnúť. Musíme hrať aktívne, streliť nejaké góly v presilovkách. Ukázalo sa, že keď strieľame, tak nejaký gól padne.

Viac na túto tému: #Martin Marinčin #MS 2014 v hokeji